iPhone Telefonların Orijinal Ekranları Satılıyor Mu?

iPhone Telefonlarin Orijinal Ekranlari Satiliyor Mu

iPhone Telefonların Orijinal Ekranları Satılıyor Mu?

iPhone telefonlarda ekran kırılmasının çözümü olarak ekran değişiminde bazen kullanılan ekranlar telefonun dokunmatiğinin eskisi kadar iyi çalışmamasına sebebiyet vermektedir. Bu nedenle kullanıcıların aklına “iPhone telefonların orijinal ekranları satılıyor mu satılmıyor mu?”sorusu gelmektedir. Bu soru iPhone telefonlarda ekran kırılmasından sonra daha ekran değişiminde aynı kaliteyi yakalayabilmek için sorulan bir sorudur.

iPhone telefonların ekran değişiminde çoğunlukla replika ürünler kullanılsa da orijinal ürün kullananları bulmak mümkündür. Eğer değişimi yapacak firma yedek parça temin edebiliyorsa elinizdeki iPhone modelinin orijinal ekranını temin etmesi firma için kolay olacaktır. Buradan yola çıkarak iPhone telefonların orijinal ekranlarının da piyasada bulunabileceği kanaatine varabiliriz.

iPhone telefonlarda orijinal ekran değişiminden çok replika ekran değişimi yapılmaktadır. Replika ile orijinal ekranları ayırt etmek mümkündür. iPhone ekranlarının orijinali ile replikası arasındaki farklar şunlardır:

  • Eğer ürün replika ise dokunmatik tutukluk yapabilmektedir
  • Bazı noktalarda dokunmatik doğru çalışmamaktadır.
  • Replika ekran takıldığında ekranın görüntü kalitesi eski orijinal ekrana göre çok daha kalitesiz ve bulanık olabilir.
  • Yeni takılan replika ekran eğer bir koruyucu takılmazsa çok daha kolay kırılabilir. Çünkü takılan ekran eski ekran kadar sağlam değildir.
  • Ekran parlaklığı ne kadar çok açılırsa açılsın eskisi kadar parlak bir ekran elde edilemeyebilir. Çünkü yeni ekran eskisine göre biraz daha buğuludur.
  • Yeni takılan ekran eski orijinal ekrana nazaran dokunulduğunda aynı hissiyatı vermemektedir.
  iPhone 6s Ekran Değişimi Fiyatları

Bu sebeplerden dolayı genellikle orijinal ekran değişimi yapılması kullanıcıya önerilmektedir. Fakat kullanıcı bütçesine göre replika ekran takılmasını da isteyebilir. Replika ekran da günlük kullanım için uygun olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Apple iPhone Orijinal  Ekran Değişimleri

iPhone telefonlarda ekran değişimi Cep Market’in 14 yıllık tecrübe garantisi ile kusursuz bir şekilde yapılarak müşteriye teslim edilmektedir. Telefonun düşmesi, ya da hasar alması durumunda kırılan ekranınızın değişimi hassas bir işlem olmakla beraber tecrübe gerektirmektedir. Bu sebeple ekran değişim işlemini tecrübeli bir firmanın yapması önerilmektedir. Aksi takdirde telefonunuzun yeni takılan ekranı çalışmayacak olup sizin için daha büyük sorunlar doğurabilmektedir. Bu süreçte ekran bağlantılarının doğru yapılması büyük önem taşımaktadır.

iPhone Ekran Değişiminde Orjinal ekran ile yan sanayi arasındaki fark?

iPhone Ekran Değişimi Fiyatları

iPhone 8 Plus299 TL
iPhone 8240 TL
iPhone X1450 TL
iPhone 7250 TL
iPhone 7 Plus279 TL
iPhone 6s200 TL
iPhone 6 Plus229 TL
iPhone 6s Plus229 TL
iPhone 5150 TL
iPhone 5s150 TL
iPhone 5c150 TL
iPhone 4149 TL
iPhone 4S149 TL
iPhone SE150 TL
iPhone XS Max1699 TL
iPhone XS1099 TL
iPhone XR1599 TL
iPhone 11999 TL
iPhone 11 Pro Max3250 TL
iPhone 11 Pro2500 TL
iPhone X OLED799 TL
iPhone SE 2 20201400 TL
iPhone 6200 TL
iPhone 12 Mini3400 TL
iPhone 123300 TL
iPhone 12 Pro3500 TL
iPhone 12 Pro Max4250 TL
iPhone 134000 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir