iPhone Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır?

iPhone Wi-Fİ çekmiyor, Çekme Problemi

iPhone Ekran Yansıtma

Telefon ekranındaki görüntüleri televizyonunuza ya da arabanıza yansıtabilmeniz için tasarlanan ekran yansıtma, oldukça pratik ve kullanışlı bir yöntem olması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle arabanıza yansıttığınız takdirde yolu takip edebilmeniz çok daha kolay bir hale gelir.

Peki, iPhone ekran yansıtma nasıl yapılır?

  • Öncelikle iPhone cihazınızı Apple TV ya da Air Play uyumlu akıllı televizyon ya da arabanızla aynı Wi-Fi cihazına bağlamanız gerekir.
  • Cihazların aynı ağ bağlantısına bağlı olduğundan emin olduktan sonra, yansıtmak istediğiniz videoyu belirleyin ve ekranınızda beliren küçük bilgisayar ekranı simgesine tıklayın.

Fotoğraflar uygulaması gibi bazı uygulamalardan öncelikle dikdörtgenin içerisinde yer alan ok tuşlu simgeye ve daha sonra ekran simgesine tıklamanız gerekebilir.

  • Bu aşamalardan sonra ekranınızdaki görüntüyü yansıtmak istediğiniz cihazı seçin ve işaretleyin.
  • Tüm bunların yanı sıra ana ekranınızı yukarıya kaydırarak erişebileceğiniz Denetim Merkezi üzerinden de ekranınızı yansıtmanız mümkündür. Bunun için Denetim Merkezini açtıktan sonra üst üste gelen iki ekranın bulunduğu sembole tıklayın ve karşınıza çıkan listeden ekranınızı paylaşmak istediğiniz cihazı seçin.
  Liquid Retina HD Ekran Nedir?

Tüm bu adımları sırasıyla takip ederek ekranınızdaki görüntüleri kolayca yansıtabilirsiniz. Yansıttığınız yayını durdurmak ve bağlantıyı kesmek için içeriğin bulunduğu uygulamada yer alan ekran simgesine tıklamanız gerekir. Daha sonra karşınıza çıkan cihazlar içerisinden
iPhone cihazınızı seçmeniz yeterli olacaktır.

Bazen ise seçtiğiniz video kendiliğinden televizyon ekranınızda yayınlanmaya başlayabilir. Böyle bir durum yanlış bir zamanda ve yerde kişisel verilerinizin paylaşılmasına neden olabilir. Bu durumun önüne geçmek için izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şu şekilde sıralanabilir:

  • Oynadığınız bir videonun ekranında kendiliğinden mavi renkte bir ekran işareti beliriyorsa cihazınız başka bir cihaza bağlanmış demektir.
  • Böyle bir durumda çıkan ekran simgesine tıklamanız halinde yayın kesilecektir.
  • iPhone’unuzu bağlandığı cihazdan ayırıp farklı bir cihaza bağlamak istediğiniz takdirde öncelikle yine aynı yolu izleyerek o bağlantıyı kesmeniz gerekir. Bağlantıyı kesmek için tıkladığınızda karşınıza çıkan diğer cihazlar arasından görüntüyü yansıtmak istediğiniz asıl cihazı işaretlediğinizde telefonunuz, doğrudan ilgili cihaza bağlanır.

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir