iPhone Ekran Rengi Bozuldu

Blog sayfasına dönün
iPhone Ekran Rengi Bozuldu

iPhone Ekran Rengi Bozuldu

“iPhone ekran rengi bozuldu, bu konuda ne yapabilirim” kullanıcılarımızın merak ettiği sorular arasında yer alıyor. Ekran rengi problemi çoğu zaman yalnızca tek bir tamir yöntemiyle çözülebilen nadir hasarlar arasında yer almaktadır. Bu tamir elbette ekran değişimidir. CepMarket’te 2006 yılından bu yana tüm İstanbul ve Türkiye’ye A kalite iPhone ekran değişimi yaparak ekran rengi bozulması problemini çözüyoruz.

iPhone Ekran Rengi Bozuldu
iPhone Ekran Rengi Bozuldu

Ekran Rengi Bozulursa Ne Yapılabilir?

Apple iPhone’da ekran rengi bozulması genellikle donanımsal bir arızaya işaret etmektedir. Bu arıza türünde LCD ekran, renkleri normalde olması gerektiğinden daha farklı gösterir. Kullanıcıların renk kayması olarak adlandırdığı şey RGB renklerinin birbirine yanlış şekilde karışması ve ortaya daha tuhaf renklerin çıkması durumudur.

Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

iPhone renk bozulması cihazı kullanmaya engel olmasa da durum zamanla daha kötü bir hal alabilir. Cihazda kalıcı renk bozulması olduğundan emin olmak için iPhone’u önce iTunes ya da başka bir araçla yedekleyebilir ve ardından telefonu tekrar yükleyerek fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

iPhone 7 Ekran Değişimi Kadıköy

Fabrika ayarlarına dönen iPhone’da ekran rengi bozuldu sorunu şaşırtıcı biçimde ortadan kalkabilir. Eğer cihazda yapılan bazı işlemler ya da uygulamalar renkleri olumsuz etkilemişse bu yöntemle düzelmesi doğaldır. Bazense LCD sinyal kablosunda yaşanan bir problem yine geri yükleme yapıldığında düzelebilir. Bununla birlikte ekran rengi bozulması devam ediyorsa geriye kesin çözüm sunan tek yol kalıyor.

iPhone Ekran Değişimi Yaptırmak

 • Yukarıdaki adımlar çözüm olmadıysa yapmanız gereken şey CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli bir telefon teknik servisine uğrayarak yardım almaktır.
 • CepMarket 2006 yılından bu yana Kadıköy’deki mağazasında hizmet vermektedir ve bugüne dek sayısız iPhone ekran değişimi işlemi yapmıştır.
 • Ekran değişimi ile iPhone ekran rengi bozuldu şikayeti çözülmüş olur. Süreç yaklaşık 1 saattir.

1 saatin ardından söz konusu iPhone’da ekran rengi bozulması, dokunmatiğin hasarlı çalışması ya da çizik ve kırık gibi sorunlar tamamen ortadan kalkar. iPhone telefonunuz yeniden ilk günkü orijinal görünümüne döner ve yeniden ilk günkü performansında çalışmaya başlar. Ekran değişimlerimiz A kalite parçalarla yapılır ve işlerinde fazlasıyla tecrübeli, uzman Apple teknisyenlerimiz tarafından yerine getirilirler.

iPhone Ekranda İki Beyaz Nokta

Ücretsiz Kargo

Sadece Kadıköy ve İstanbul’a değil tüm Türkiye’ye ekran rengi bozulan iPhone için ekran değişimi yapıyoruz. Yurtiçi Kargo anlaşmamız sayesinde müşterilerimiz her noktadan cihazlarını bizlere kargo ücreti ödemeden ulaştırabiliyor ve yine kargo ücretsiz teslim alabiliyor. Kargoyla teslim alınan ekran rengi bozuk iPhone‘un ekranı 1 saat içerisinde onarılır ve yeniden aynı gün içerisinde kargoya verilir.

Aralık 2020 – iPhone Ekran Değişimi Fiyatları

Model Fiyat
iPhone XS Max Ekran Değişimi
2600 TL
iPhone XS Ekran Değişimi 1099 TL
iPhone XR Ekran Değişimi
1400 TL
iPhone X Ekran Değişimi
1450 TL
iPhone 8 Plus Ekran Değişimi
240 TL
iPhone 8 Ekran Değişimi 240 TL
iPhone 7 Plus Ekran Değişimi 220 TL
iPhone 7 Ekran Değişimi 250 TL
iPhone 6S Plus Ekran Değişimi
229 TL
iPhone 6S Ekran Değişimi 200 TL
iPhone 6 Plus Ekran Değişimi
229 TL
iPhone 6 Ekran Değişimi 200 TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (6)

 • Müşteri cevap

  Benimde ipAdin ekranı simsiyah oldu ekran rengi bozuldu hatta siyah olmadan önce pembeleşme oldu ekranda rengi soldu sonra çizgi çıktı derken siyah son nokta oldu

  Bu iPad ekran rengi bozulduğu için komple değişmesimi gerekli ( Varsa başka parçalarda değişim oluyormu ) kaç TL olacaktır sizce ?

  4GN Model

  11 Haziran 2020 , 14:08
  • Cep Market cevap

   Merhaba; LCD ( Liquid Crystal Display ) yani Sıvı Kristal Ekran zarar gördüğünde şu anki arıza türleri yaşanmaktadır, çözüm ise ekran değişimidir.

   Apple iPad 4 Ekran Değişimi Fiyatı 349 TL’dir.

   Kargo ile gönderilen cihazlarda aynı gün ekran değişimi yapılmaktadır.

   11 Haziran 2020 , 14:24
 • Müşteri cevap

  iPhone X ekran rengi bozuldu algılama sorunlar var Kalibrasyonu yapmaya çalıştım olmadı. Ara ara kullanımda renkli çizgiler çıkıyor ekranda pek olmuyor ama yinede oluyor. Şu anda ekran kararması neden olur emin olamadım değiştirmek mi gerekir ? bu sorunun tam çözümü ne olabilir

  3 Haziran 2020 , 03:00
  • Cep Market cevap

   Merhaba; Dilerseniz cihazınızı ücretsiz arıza tespit hizmetimize tabi tutabiliriz, bunun için bizlere ücretsiz kargo ile cihazınızı göndermeniz yeterli.

   https://cepmarket.com.tr/service/kargo-ile-cep-telefonu-tamiri/

   Firmamız tüm arıza tespitlerinde önce analiz edip müşterilerini bilgilendiriyor, onayınız sonrasında işlemler başlatılıyor.

   Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

   Geçmiş olsun dileklerimiz ile.

   3 Haziran 2020 , 23:21
 • Müşteri cevap

  Arka cebimde eğilen kullandığım iphone’da ekran renk kayması oldu. iphone 7 ekran rengi soluk ve ekranda renkli çizgiler oluştu araştırma yaptım kalibrasyonu bozulmuş gibi terimlere denk geldim. Bu sorunun çözümü nedir acaba iyi çalışmalar

  7 Şubat 2020 , 23:27
  • Cep Market cevap

   Merhaba; Bu sorun darbe yada baskı anında hasar alan LCD panelden kaynaklıdır, çözüm ise ekran değişimi işlemidir.

   Ekran değişiminde İç ekran + Dış ekran yani dokunmatik panel set olarak komple değiştirilir. Ekran renklerinin kayıpsız olması için orijinal ekran değişimi yaptırmanızı tavsiye ederiz.

   10 Şubat 2020 , 17:11

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün