iPhone Ekran Rengi Bozuldu

iPhone Ekran Rengi Bozuldu

iPhone Ekran Rengi Bozuldu

“iPhone ekran rengi bozuldu, bu konuda ne yapabilirim” kullanıcılarımızın merak ettiği sorular arasında yer alıyor. Ekran rengi problemi çoğu zaman yalnızca tek bir tamir yöntemiyle çözülebilen nadir hasarlar arasında yer almaktadır. Bu tamir elbette ekran değişimidir. CepMarket’te 2006 yılından bu yana tüm İstanbul ve Türkiye’ye A kalite iPhone ekran değişimi yaparak ekran rengi bozulması problemini çözüyoruz.

Iphone Ekran Rengi Bozuldu
Iphone Ekran Rengi Bozuldu

Ekran Rengi Bozulursa Ne Yapılabilir?

Apple iPhone’da ekran rengi bozulması genellikle donanımsal bir arızaya işaret etmektedir. Bu arıza türünde LCD ekran, renkleri normalde olması gerektiğinden daha farklı gösterir. Kullanıcıların renk kayması olarak adlandırdığı şey RGB renklerinin birbirine yanlış şekilde karışması ve ortaya daha tuhaf renklerin çıkması durumudur.

Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

iPhone renk bozulması cihazı kullanmaya engel olmasa da durum zamanla daha kötü bir hal alabilir. Cihazda kalıcı renk bozulması olduğundan emin olmak için iPhone’u önce iTunes ya da başka bir araçla yedekleyebilir ve ardından telefonu tekrar yükleyerek fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

  iPhone Sensor Test Code

Fabrika ayarlarına dönen iPhone’da ekran rengi bozuldu sorunu şaşırtıcı biçimde ortadan kalkabilir. Eğer cihazda yapılan bazı işlemler ya da uygulamalar renkleri olumsuz etkilemişse bu yöntemle düzelmesi doğaldır. Bazense LCD sinyal kablosunda yaşanan bir problem yine geri yükleme yapıldığında düzelebilir. Bununla birlikte ekran rengi bozulması devam ediyorsa geriye kesin çözüm sunan tek yol kalıyor.

iPhone Ekran Değişimi Yaptırmak

Iphone Ekran Rengi Bozuldu

 • Yukarıdaki adımlar çözüm olmadıysa yapmanız gereken şey CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli bir telefon teknik servisine uğrayarak yardım almaktır.
 • CepMarket 2006 yılından bu yana Kadıköy’deki mağazasında hizmet vermektedir ve bugüne dek sayısız iPhone ekran değişimi işlemi yapmıştır.
 • Ekran değişimi ile iPhone ekran rengi bozuldu şikayeti çözülmüş olur. Süreç yaklaşık 1 saattir.

1 saatin ardından söz konusu iPhone’da ekran rengi bozulması, dokunmatiğin hasarlı çalışması ya da çizik ve kırık gibi sorunlar tamamen ortadan kalkar. iPhone telefonunuz yeniden ilk günkü orijinal görünümüne döner ve yeniden ilk günkü performansında çalışmaya başlar. Ekran değişimlerimiz A kalite parçalarla yapılır ve işlerinde fazlasıyla tecrübeli, uzman Apple teknisyenlerimiz tarafından yerine getirilirler.

  iPhone Ekranda Siyah Gölge / Leke Sorunu

Ücretsiz Kargo

Sadece Kadıköy ve İstanbul’a değil tüm Türkiye’ye ekran rengi bozulan iPhone için ekran değişimi yapıyoruz. Yurtiçi Kargo anlaşmamız sayesinde müşterilerimiz her noktadan cihazlarını bizlere kargo ücreti ödemeden ulaştırabiliyor ve yine kargo ücretsiz teslim alabiliyor. Kargoyla teslim alınan ekran rengi bozuk iPhone‘un ekranı 1 saat içerisinde onarılır ve yeniden aynı gün içerisinde kargoya verilir.

Mayıs 2021 – iPhone Ekran Değişimi Fiyatları

ModelFiyat
iPhone XS Max Ekran Değişimi
1699 TL
iPhone XS Ekran Değişimi1099 TL
iPhone XR Ekran Değişimi
1599 TL
iPhone X Ekran Değişimi
1450 TL
iPhone 8 Plus Ekran Değişimi
299 TL
iPhone 8 Ekran Değişimi240 TL
iPhone 7 Plus Ekran Değişimi 279 TL
iPhone 7 Ekran Değişimi250 TL
iPhone 6S Plus Ekran Değişimi
229 TL
iPhone 6S Ekran Değişimi200 TL
iPhone 6 Plus Ekran Değişimi
229 TL
iPhone 6 Ekran Değişimi200 TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (5)

 • Misafir Reply

  Benim iphone ekranım pembe oldu renkler soluk ve çok cansız bu telefon iç entegresinden mi kaynaklanıyor ?

  18 Nisan 2021 at 16:42
  • Cep Market Reply

   Merhaba; Ekranda oluşan mürekkep lekeleri, yeşil veya pembe yatay veya dikey oluşan çizgiler, dokunmatiğin çalışmadığı bazı noktalar lcd ekranın zarar gördüğünü ve mutlak olarak değişmesi gerektiğini gösteren belirtilerdir.

   Entegre ile bağlantısı bulunmayan bu arızada ekran değişimi ile kolaylıkla çözüme kavuşulabilir.

   Her iPhone modeli için ekran değişim ücreti farklılık göstermektedir, cihazınızın modelini bizimle paylaşmanız durumunda ekran değişim ücreti ve süresi hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

   Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

   20 Nisan 2021 at 11:05
 • Cep Market Reply

  Merhaba; LCD ( Liquid Crystal Display ) yani Sıvı Kristal Ekran zarar gördüğünde şu anki arıza türleri yaşanmaktadır, çözüm ise ekran değişimidir.

  Apple iPad 4 Ekran Değişimi Fiyatı 349 TL’dir.

  Kargo ile gönderilen cihazlarda aynı gün ekran değişimi yapılmaktadır.

  11 Haziran 2020 at 14:24
 • Cep Market Reply

  Merhaba; Dilerseniz cihazınızı ücretsiz arıza tespit hizmetimize tabi tutabiliriz, bunun için bizlere ücretsiz kargo ile cihazınızı göndermeniz yeterli.

  https://cepmarket.com.tr/service/kargo-ile-cep-telefonu-tamiri/

  Firmamız tüm arıza tespitlerinde önce analiz edip müşterilerini bilgilendiriyor, onayınız sonrasında işlemler başlatılıyor.

  Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

  Geçmiş olsun dileklerimiz ile.

  3 Haziran 2020 at 23:21
 • Cep Market Reply

  Merhaba; Bu sorun darbe yada baskı anında hasar alan LCD panelden kaynaklıdır, çözüm ise ekran değişimi işlemidir.

  Ekran değişiminde İç ekran + Dış ekran yani dokunmatik panel set olarak komple değiştirilir. Ekran renklerinin kayıpsız olması için orijinal ekran değişimi yaptırmanızı tavsiye ederiz.

  10 Şubat 2020 at 17:11

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir