iPhone Ekran Değişimi Sırasında Kamerada Toz Oluşur mu?

iphone.ekran.degisimi.sirasinda.ekranda.toz.olusurmu

iPhone Ekran Değişimi Sırasında Kamerada Toz Oluşur mu?

Ekran değişimi sırasında kamerada toz oluşma ihtimali yoktur. Cep Market’te yapılan ekran değişimleri temiz ve statik bir ortamda her türlü toz veya tüy maddelerden uzak olarak yapılmaktadır.

iPhone cep telefonlarının kamera lensinde görülen toz şikayetiyle sıkça karşılaşılmaktadır. Kullanıcıların yeni aldıkları sıfırı cihazlarda da başlarına gelen bu sorun Apple’ın üretim hatası nedeniyle meydana gelmektedir.

Dolayısıyla bu noktada yapılması gereken cihaz garantiye giriyorsa bundan faydalanmak ve cihaz değişimi ya da kamera değişimi ile sorunuzu çözmek. Apple bayi ya da teknik servis ile sorun çözülemiyorsa ve sorununuzu ancak yüksek meblağlarla çözmeye sizi yönlendiriyorlarsa Cep Market gibi alanında uzman ve profesyonel şekilde çalışan bir teknik serviste sorunun niteliğine göre kamera değişimi veya kamera temizleme işlemi yaptırabilirsiniz.

Bu durum haricinde kamerada toz olma sebebi ancak kamerada çatlak veya kırık olması durumunda meydana gelebilmektedir. Bu durumda da Cep Market’te kamera camı değişimi yaptırarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Samsung Kamerada Toz Var

Samsung kamerada toz var şikayetinin nedeni genellikle kameranın kenarında incecik bir boşluk olmasından kaynaklanmaktadır. Eğer telefonunuzu uzun süre tozlu bir ortamda kullanırsanız, ince tozlar önce bu boşluktan içeri, sonra da kameraya girerek birikebilir. Bu yüzden telefonunuzu uzun süre boyunca tozlu bir ortamda bırakmaktan kaçının.

Samsung kameraya toz girmesi kameranın bulanık çekmesine neden olabilir. Kameranıza toz girmesi durumunda ilk yapmanız gereken verilerinizi yedeklemek ve yardım almak için cihazınız ile faturasını yetkili bir servise götürmek olmalıdır. Garanti süresi boyunca kullanıcı kaynaklı bir durum olmaması durumunda cihaz değişimi ya da onarımı ücretsiz yaptırma hakkına sahipsiniz.

  Telefon SIM Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok

Kameranın bulanık çekmesinin en büyük sebeplerinden bir tanesi de kamera ile dış aksam arasına toz kaçmasıdır. Bu durumun tek çözüm yolu ise cihazın açılarak tozun temizlenmesidir. Bu işlem profesyonel teknisyenler tarafından gerekli teknik servis koşullarının sağlandığı ortamda yapılmalıdır.

Yetkili serviste ücretli bir işlem yaptırmak durumunda kaldığınız takdirde ise yüksek meblağlar ödemek yerine alanında uzman ve profesyonel Cep Market gibi teknik servislere başvurmanızı tavsiye deriz.

Samsung kamerada toz var şikayetinin nedenlerinden biri de, uzun süre kullanılan koruyucu kılıf ile telefon arasında toz ve benzeri partiküller oluşması olabilir. Kamera camı üzerinde biriken bu toz parçacıkları kameranın bulanık çekmesine nede olabilmektedir. Böyle bir durumda koruyucu kılıfı çıkardıktan sonra kamera camını ve kılıfı temizleyerek toz sorununun üstesinden gelebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Telefonda Kamera Bulanıklığını Düzeltme

iPhone Kamera Tozları Nasıl Temizlenir

iPhone kamera tozları nasıl temizlenir sorusunun cevabını ele alacağımız bu bölümde kameranın üzerindeki tozları temizlemenin yöntemini anlatacağız.

iPhone kamera tozlarını temizlemek için yumuşak, hafif nemli ve tüy bırakmayan, lens temizleme bezi özelliklerine sahip bir bez kullanmanızı öneriyoruz. Sildikten sonra malzeme kalıntısı hala çıkmadıysa yumuşak, tüy bırakmayan bir bezle ve ılık sabunlu suyla tekrar silin. Kameranın üzerindeki açıklıkların nemlendirmemeye dikkat edin. Ekstra bir temizlik ürünü ve basınçlı hava kullanmaktan mutlaka kaçının.

iPad Kamera Tozu Lens Temizliği

iPad kamera tozu lens temizliği için öncelikle tüm kabloları çıkarın ve iPad’i kapatın. Her Apple cihazında olduğu üzere temizleme için hafif nemli ve tüy bırakmayan bir bez kullanın. Kameranın açık yerlerinin nemlenmemesine özen gösterin. iPad temizliği için cam temizleyicileri, ev tipi temizlik malzemeleri, basınçlı hava, aerosol spreyler, çözücüler, amonyak, aşındırıcı maddeler veya hidrojen peroksit içeren temizleyicileri kullanmaktan kaçının.

Macbook Ekranındaki Tozları Temizlemek

MacBook ekranındaki tozları temizlemek, kullanıcılar için zor olmamakla birlikte bazı hususlara dikkat edilmesini gerektirir.

  Android Telefon Özellikleri Öğrenme

MacBook ekran temizliği öncesinde ilk olarak bilgisayarı kapatın ve güç adaptörünü fişten çıkarın. Sonra, sadece suyla nemlendirdiğiniz yumuşak ve tüy bırakmayan özellikte bir bezle ekranınızı temizleyin.

Şunu da belirtmek isteriz ki MacBook bilgisayarınızı tozlu bir ortamda veya kumaş, battaniye gibi tüylü maddelerin yakınında kullanmak da cihaza zarar veren durumlardan biridir. Böyle bir durumda periyodik olarak iç fan ve soğutucu bakımları yaptırılmalıdır. Fan sistemleri hava akımı sağlayarak içeri giren havayı dışarı atar. Bu sırada içeri giren havadaki toz ve tüy zaman içerisinde MacBook Fan ve MacBook anakart üzerine yapışır. Bu da hava kanallarını kapatır ve fanın çalışmasını yavaşlatır, hatta bozabilir. Kısaca tozlu ve tüylü ortamda MacBook bilgisayarınızı kullanmak sadece fan sistemine zarar vermez. Fan sisteminin çalışmaması zaman içerisinde anakarta, işlemciye ve ekran kartına kadar pek çok donanım arızalarına sebep olabilir.

Dolayısıyla hem bilgisayarın verimlilik azalmasını en aza indirmenin hem de diğer arızaları engellemenin yolu periyodik olarak bakım ve temizliğini yapmaktan geçer. Bunalar MacBook genel bakımını, kasa temizliğini, fan temizliğini ve MacBook Thermal Pad değişimlerini kapsamaktadır.

iPhone 11 Arka Kamera Camı Değişimi

Telefon Arka Kamera Değişimi Fiyatları

iPhone 569 TL
iPhone 5s69 TL
iPhone 6200 TL
iPhone 6 Plus450 TL
iPhone 6s250 TL
iPhone 6s Plus450 TL
iPhone 7550 TL
iPhone 7 Plus750 TL
iPhone 8750 TL
iPhone 8 Plus750 TL
iPhone SE99 TL
iPhone X950 TL
iPhone XR750 TL
iPhone XS750 TL
iPhone XS MAX750 TL
Samsung Galaxy Note 8279 TL
Samsung Galaxy S8279 TL
Samsung Galaxy S8 Plus279 TL
Samsung Galaxy S9279 TL
Samsung Galaxy S9 Plus399 TL
Samsung S7 TL

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir