iPhone 12 Ceramic Shield Dayanıklılığı, Kırılması ve Değişimi

Blog sayfasına dönün
iPhone 12 Ceramic Shield Dayanıklılığı, Kırılması ve Değişimi

iPhone 12 Ceramic Shield Dayanıklılığı, Kırılması ve Değişimi

Apple, iPhone 12 serisini piyasaya sürdü. Yeni akıllı telefon serisindeki dört cihaz olan iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max var cihazların tümü Ceramic Shield ekran korumasına sahipler. Peki iPhone 12 Ceramic Shield dayanıklılığı, kırılması ve değişimi nedir?

Ceramic Shield nedir?

Apple, Ceramic Shield’in eski iPhone’lara kıyasla “4 kat iyileştirilmiş düşme performansı” sunacağını vaat ediyor. Şirket, Ceramic Shield’in “herhangi bir akıllı telefon camından daha sert” olduğunu ve iPhone’u “her zamankinden daha dayanıklı” hale getirdiğini söyledi.

Peki, Ceramic Shield nedir? Cam-seramik malzeme kullanılarak yapılmış ince, cam benzeri bir tabakadır. Ekranı çizilmelere ve darbelere karşı korur. Bu cam seramik malzeme, Apple’ın ekran koruyucuyu üretmek için birlikte çalıştığı marka olan Corning tarafından geliştirildi. Corning’e göre, cam-seramik malzeme cam matrisin içine gömülü nano seramik kristallerden oluşuyor. Cam seramik sert, hafif, neredeyse ısı ve elektrik geçirmez ve son derece şeffaftır. Bu da onu teoride ekran koruması tarafında piyasadaki en iyi malzeme yapar.

Cep Telefonu Modelini Öğrenme

Apple Aslında İlk Değil

Ancak Apple, cam seramik malzeme kullanan ilk marka değil. Samsung Galaxy S10, Xiaomi Mi Mix ve Essential Phone gibi akıllı telefonlar cam seramik korumayla birlikte geliyor. Ancak bu akıllı telefonlar cam seramiği arka panel veya kamera lensi koruması için kullanıyor. Öte yandan Apple bu malzemeyi ekran için kullandı. Akıllı telefonunuzun ekranını korumak, arka panelini korumaktan daha önemli olduğu için değerli bir karar.

Apple’ın Ceramic Shield hakkındaki iddiaları doğruysa, Samsung Galaxy Note 20 Ultra’da kullanılan Corning’in Gorilla Glass Victus’undan daha dayanıklı olabilir. Gorilla Glass Victus, darbelere karşı mükemmel koruma sağladığını kanıtladı. Eğer Ceramic Shield’in Gorilla Glass Victus’tan daha dayanıklı olduğu düşünülürse, iPhone 12 ile akıllı telefon endüstrisinde bir tür atılım yapılmış olabilir.

iPhone Tamir Videomuz

22 Ekim 2020 – Kadıköy iPhone Tamir Fiyatları

Model ve İşlemFiyat
iPhone 11 Ekran Değişimi1299 TL
iPhone 8 Plus Ekran Değişimi240 TL
iPhone 7 Ekran Değişimi
250 TL
iPhone X Ekran Değişimi1700 TL
iPhone 6s Plus Ekran Değişimi229 TL
iPhone 6 Ekran Değişimi200 TL
iPhone 8 Ekran Değişimi240 TL
SIM Kart Tanımıyor Desteklemiyor Hatası

Bu gönderiyi paylaş

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün