Huawei Arka Planda Klavye Görünüyor

Huawei Arka Planda Klavye Görünüyor

Huawei’de arka planda klavyenin görünmesi sorunu sıkça AMOLED ekranlı modellerde görülmektedir. Bu problemde ekran yanması denilen sorun meydana gelmiştir. Huawei cihazınızda ekran uzun süre açık kalırsa ekranda görünen şeyin bir tür izi kalabilir. Bu durumda izi kalan görüntü klavyedir. Problem en çok Huawei gibi AMOLED ekranlı cihazlarda görülür. Neyse ki çözümü basittir.

Önce Restart’ı Deneyin

Huawei cihazınızı restart işlemiyle baştan başlatarak arka plandaki klavye görüntüsü kayboluyor mu izleyin. Eğer problem gerçekten de ekran yanması ise telefonu baştan başlattıktan sonra arka planda görünen klavye yine de ortadan kaybolmaz. İşte bu durumda CepMarket gibi tecrübeli servislerde Huawei ekran değişimi yaptırmanız gerekli demektir.

Çözüm Ekran Değişimidir

Huawei’de arka planda klavye görünmesini ortadan kaldıran uygulama bulunmaz. Tek yapmanız gereken CepMarket gibi tecrübeli ve güvenilir servislerde A kalite ve orijinal ekran değişimi yaptırmaktır. CepMarket olarak 2006 yılından bu yana Kadıköy’de hizmet veriyoruz ve sayısız Huawei telefon tamiri gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

  Samsung S7 Ekran Değişimi İzmir

Bilgilerimiz Silinir mi?

AMOLED ekran değişiminde Huawei cihazınızın bilgileri silinmez. Sorun diyotların zamanla yaşlanması ve tutarsızlaşmasıdır. Klavye ekranı uzun süre açık bıraktığınızda görünmeye başlar ve klavye özellikle beyaz renkteyse diyotlar yani ışık sağlayan pikseller kilitlenmeye başlar. Tamirde performansınız değişmez.

Örnek Ekran Değişimi Videomuz

Nisan 2021 – Huawei Ekran Değişimi Fiyatları Hakkında

ModelEkran Değişimi Fiyatı
Huawei Mate 10 Lite299 TL
Huawei Mate 10 Pro549 TL
Huawei Mate S345 TL
Huawei Nova 2 Plus349 TL
Huawei Nova195 TL
Huawei P Smart300 TL
Huawei P10350 TL
Huawei P10 Lite289 TL
Huawei P10 Plus599 TL
Huawei P201200 TL
Huawei P20 LITE295 TL
Huawei P20 Pro1799 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir