Xiaomi Bildirim Sorunu Nasıl Çözülebilir?

Xiaomi.Bildirim.Sorunu.Nasil.Cozulebilir

Xiaomi Bildirim Sorunu Nasıl Çözülebilir?

Sunduğu fiyat-peformans telefonlarıyla son serece ilgi gören Xiaomi’nin bazı modellerinde ortaya çıkan bildirim sorunu kullanıcılar tarafından oldukça tepki topladı. Cep Market olarak biz de bugüne kadar pek çok Xiaomi kullanıcısının telefonlarının bildirimleri göstermediği ile ilgili şikayetler aldık. Doğruyu söylemek gerekirse bu durum Xiaomi haricinde bazı Çinli telefonlarda da görülüyor. Bunun sebebinin yazılım hatasından ortaya çıkan ara yüzle alakalı bir sorun olarak belirtilmesinin yanında, Çinli teknoloji markalarının akıllı telefonlarında pil ömrünü uzatmak için bildirimleri göstermedikleri şeklinde yorumlayanlar da oldu. Sebebi her ne olursa olsun telefonunuza mesaj geldiğinde bundan haberdar olamamak hoş bir durum değil. Bu yazımızda Xiaomi bildirim sorunu nasıl çözülebilir konusuna değiniyoruz.

Xiaomi Bildirimleri Görünmüyor Çözümü

1.Çözüm: İlk olarak yaşadığınız sorun işletim sistemiyle ilgili olabileceği ve yeni bir düzeltme olabileceği için Ayarlar’a giderek Telefon Hakkında’ya girin ve Sistem Güncellemesi’ni seçin. Buradan telefonunuzda sistem güncellemesi olup olmadığını görebilirsiniz.

Ayrıca Play Store’a girerek telefonunuzdaki tüm uygulamaları güncellemek de bildirim sorununuzu çözebilir. Uygulamaları güncelledikten sonra kilit ekranında bildirimleri alıp alamayacağınızı kontrol edin.

İşletim sistemini ve uygulamaları güncelledikten sonra cihazınızı yeniden başlatın.

2.Çözüm: Bir diğer çözüm için de Xiaomi arayüzü MIUI’de kullanıcıların telefon kilitlendiğinde bildirim alıp almak istemediklerini seçmelerini sağlayan bir seçenek bulunur. Bunun için Ayarlar’a gidin ve Bildirimler ve Durum Çubuğu’nu seçin. Burada Kilit Ekranında Göster ekranının seçili olmasına dikkat edin. Diğer bildirim ayarlarını da buradan yapabilirsiniz.

3.Çözüm: Bazı uygulamaların bildirimlerini alamıyorsanız uygulamalara özel ayar yapabilirsiniz. Bunun için Bildirimler ve Durum Çubuğu’na gidin. Uygulama Bildirimleri’ni seçin. Ekranda telefonunuzdaki tüm uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Bu listeden kilit ekranında bildirim almak istediğiniz uygulamaları seçin ve ayarlarını yapın.  Diğer uygulamalar için seçeneklerin farklı olduğunu, kilit ekranı için bildirimleri ayarladığınızı unutmayın.

4.Çözüm: Ayarlar’a girin ve Pil ve Performans’ı seçerek Pil Optimizasyonu’na dokunun. Ekranda sağ üstteki dişli simgesine dokunun. Cihaz Kilitliyken Mobil Verileri Kapat seçeneğinin Hiçbir Zaman olmasına dikkat edin. Bir de Cihaz Kilitlendiğinde Önbelleği Temizle seçeneğini Hiçbir Zaman olarak seçin.

  Şarjı Biten Telefon Nasıl Bulunur?

Pil ve Performans bölümüne geri dönün ve Uygulamaları Seç’e dokunun. Buradan kilit ekranınızda bildirim almadığınız uygulamaları seçin.

5.Çözüm: Telefonunuzu yeniden başlattığınızda bazı uygulamalar gerekli izne sahip olmadıkları için otomatik başlamaz. Kilit ekranda bildirim göstermeyen uygulamaların ayarlamak için Ayarlar’a giderek Uygulamaları Yönet’e dokunun ve bildirim almadığınız uygulamaları seçin. Buradan otomatik başlatmayı değiştirerek ardından kilit ekranında bildirim gelip gelmediğini tekrar kontrol edin.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Ekran Parlaklığı Sorunu

6.Çözüm: Ayarlar’a giderek Batarya Kullanımı’nı seçin ve Uygulamalar’a dokunun. Ardından, bildirimlerini almak istediğiniz uygulamaları seçin ve “Kısıtlama Yok” seçeneğine dokunun.

7.Çözüm: Ayarlar’a, sonra İzinler’e ve Otomatik Başlat’a gidin. Buradan bildirimlerini almak istediğiniz uygulamaları seçtikten sonra bunları etkinleştirin.

8.Çözüm: Ayarlar’a giderek Uygulama bildirimlerinden bildirim almak istediğiniz uygulamaları seçin. Sonra da Öncelikli’yi seçin.

9.Çözüm: Ayrıca bildirimini almak istediğiniz uygulamayı Son Uygulamalar ekranına kilitlediğiniz takdirde bildirimleri engellenmez. Bunun için son açılan uygulamalar ekranına gidin, kare tuşuyla bunu yapabilirsiniz. Ardından Uygulama’yı bulduktan sora aşağı sürükleyip kilitleyin. Bu işlemi yaptığınız uygulamaların bildirimlerini sorunsuz alabilirsiniz.

10.Çözüm: Bu çözüm için Geliştirici Seçenekleri izniniz olması gerekiyor. Bu izni etkin duruma getirmek için Ayarlar’a gidin ve en alttaki Hakkında’yı seçin. MIUI sürüm numarası yazan satıra sekiz kez dokunun. Bundan sora “Şimdi geliştiricisiniz” yazan bir mesaj almanız gerekiyor. Daha sonra Ayarlar’a tekrar gidin ve Geliştirici’yi seçin. Burada an alttaki Bellek Optimizasyonu sekmesini bularak devre dışı bırakın.

Xiaomi Bildirim Sorununu Çözen Uygulama

Bir diğer yöntem ise XDA’da yayınlanan bir MIUI uygulamasını indirerek bildirim sorununu çözmektir. Xiaomi bildirim sorununu çözen uygulama olarak bilinen ‘Notch Notifications for MIUI”,  bildirim simgelerinin gözükmeme sorununu ortadan kaldırabiliyor. Ayrıca ikonların konumu ve boyutu gibi birçok işlevi ayarlamanıza yardımcı oluyor. bunun için Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğinin açık olması gerekiyor.

Kısa zaman sonra tüm kullanıcılar için yayınlanacak MIUI güncellemesi ile bildirim sorununun tamamen ortadan kalkması bekleniyor. Bu zamana kadar kullanıcılar, yukarıda bahsettiğimiz çözüm yollarını ve uygulamayı deneyebilirler.

  Samsung Nerenin ve Nerede Üretiliyor?

Kadıköy Xiaomi Ekran Değişimi Tamiri ve Teknik Servisi | Mi Note 10 lite ekran değişimi

Xiaomi Ekran Değişimi Fiyatları

Xiaomi Mi 9 Explorer1149 TL
Xiaomi Mi 9T950 TL
Xiaomi Mi 9 SE1199 TL
Xiaomi Mi 9T Pro899 TL
Xiaomi Mi 10999 TL
Xiaomi Mi 10 Pro999 TL
Xiaomi Mi Note 10999 TL
Xiaomi Mi Note 10 Pro999 TL
Xiaomi Black Shark1000 TL
Xiaomi Black Shark 2 Pro1000 TL
Xiaomi Mi 9 Lite699 TL
Xiaomi Mi 9 Pro900 TL
Xiaomi Mi 9 Pro 5G900 TL
Xiaomi Mi A31099 TL
Xiaomi Mi CC9750 TL
Xiaomi Mi CC9 Meitu Edition750 TL
Xiaomi Mi CC9 Pro750 TL
Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition750 TL
Xiaomi Mi CC9e750 TL
Xiaomi Mi Mix Alpha400 TL
Xiaomi Redmi K20500 TL
Xiaomi Redmi K20 Pro899 TL
Xiaomi Redmi K20 Pro Prime500 TL
Xiaomi Redmi K30500 TL
Xiaomi Redmi Note 9600 TL
Xiaomi Redmi Note 9s749 TL
Xiaomi Mi 10 Lite 5G999 TL
Xiaomi Redmi 8A Dual800 TL
Xiaomi Redmi K30 Pro800 TL
Xiaomi Redmi K30 Pro Zoom800 TL
Xiaomi Redmi Note 9 Pro749 TL
Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max900 TL
Xiaomi Mi 10 Lite Zoom1199 TL
Xiaomi Mi Note 10 Lite900 TL
Xiaomi Redmi 9C400 TL
Xiaomi Redmi 8A300 TL
Xiaomi Redmi 9A400 TL
Xiaomi Redmi Note 8T450 TL
Xiaomi Mi 5X500 TL
Xiaomi Mi 8 Pro1200 TL
Xiaomi Mi Mix 31000 TL
Xiaomi Redmi 8250 TL
Xiaomi Pocophone F3800 TL
Xiaomi Redmi 9400 TL
Xiaomi Pocophone X3 NFC850 TL
Xiaomi Mi 4i400 TL
Xiaomi Redmi 9T650 TL
Xiaomi Redmi 3S Prime300 TL
Xiaomi Redmi 6 Pro500 TL
Xiaomi Redmi 3S400 TL
Xiaomi Pocophone F2 Pro750 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir