Telefonum Hiçbir WiFi’ yi Kablosuz Ağı Görmüyor

Telefonum hicbir wifi yi kablosuz agi gormuyor

Telefonum Hiçbir WiFi’ yi Kablosuz Ağı Görmüyor

Bir akıllı telefonun en önemli ve olmazsa olmaz özelliği olan internete bağlanma özelliği tüm akıllı telefon kullanıcılarının kullandığı bir özelliktir. Akıllı telefonlar WiFi ya da mobil veri olarak iki farklı internete bağlanma özelliğine sahiptir. Bu özelliklerden WiFi ile bağlanma özelliği zarar gördüğünde ya da çalışmadığında kullanıcı mobil veri ile internete bağlantı gerçekleştirebilmektedir. Fakat bu durum operatör ücretlendirmesi olarak WiFi’den çok daha pahalıya mal olmakta ve daha düşük hızda internet hizmeti sunmaktadır.

Telefonun WiFi ya da kablosuz ağları görmeme sorunu kullanıcı için hayati önem taşıyan sorunlardan birisidir. WiFi özelliği doğru şekilde çalışmadığı takdirde telefon sahibi kablosuz ağları göremez ve internete bağlantı gerçekleştiremez. Bu durum da neredeyse bir akıllı telefonu tamamen işlevsiz kılmaktadır. Hangi durumlar yaşanırsa bir telefon hiçbir kablosuz ağı göremez?

 • Telefon yere düştüyse ya da herhangi bir yerine hasar aldıysa telefonun içinde bulunan kablosuz ağ adaptörü hasar görmüş olabilir.
 • Telefonun yazılımı eskimiş olup yazılım güncellemesine ihtiyaç duyuyor olabilir.
 • Telefon tarihinde çok geniş ayarlamalar yapılmış olabilir. Telefonun tarihi doğru değilse bu durum WiFi gibi özelliklerin kullanılmasını etkileyebilir.
 • Telefona kötü amaçlı bir yazılım bulaşmış olabilir. Kötü amaçlı yazılımlar telefonun özelliklerini kısıtlayabilir.
 • Telefon artık kullanılamayacak kadar eskimiş olabilir.
 • Telefonun bulunduğu yerde hiçbir WiFi ağı ya da kablosuz erişim olmayabilir.

Telefonda yaşanan bu durum yazılım kaynaklı bir sorun olabilmektedir. Yazılım kaynaklı ise bu sorunu kullanıcı kendi başına bazı yöntemler deneyerek çözebilmektedir. Eğer bu çözümler denenirse sorun çözüme kavuşabilir.

 • Telefonda yazılım güncellemesi varsa yazılımı güncellemek,
 • Telefonu fabrika ayarlarına çevirmek,
 • Telefonu yeniden başlatmak,
 • Telefonda anti virüs taraması yaparak kötü amaçlı yazılımları tespit etmek ve bu kötü amaçlı yazılımları ortadan kaldırmak,
 • Telefonun tarihini doğru ayarlamak gibi çözümleri deneyebilirsiniz

Eğer yukarıdaki yöntemler bu sorunu çözmediyse, sorunun çözümü için profesyonel teknik destek alınabilecek bir firmaya başvurmak gerekmektedir. Bu durumda Cep Market tam aranan firma olmakla beraber telefonunuzdaki kablosuz ağ sorununu çözüme kavuşturarak en hızlı ve doğru bir şekilde telefonunuzu tamir eder ve size teslim eder.

iPhone WiFi çekmiyor sorunu için bu makaleyi okuyabilirsiniz.

iPhone 7 wifi sorunu, wifi çok az çekiyor , wifi kopuyor çekmiyor

Evde Telefon Çekmiyor Ne Yapmalıyım?

Yaşadığımız evde telefon görüşmelerinde kopmalar ya da mobil veri kullanımında aksamalar yaşanabilmektedir. Bu durumda telefon sahibi “Evde telefon çekmiyor Ne yapmalıyım?” diye düşünebilir. Evde telefon çekmemesinin sebebi telefon ya da servis sağlayıcısı kaynaklı olabilmektedir.

  En yakın Oppo mağazası

Evde telefon çekmemesinin sebebini bulmak için öncelikle sorunun telefon kaynaklı mı yoksa operatör kaynaklı mı olduğunu belirlemek gerekmektedir. Eğer aşağıdaki maddelerden en az birisi yaşanıyorsa, karşılaşılan bu sorun evde telefon çekmemesinin sebebinin kullandığınız telefon ya da sim kartı olduğunu belirtmektedir:

 • Telefonun sim kart yuvası hasar görmüş olabilir.
 • Telefona takılan sim kart telefon için uyumlu olmayabilir ya da arada temassızlık olabilir.
 • Telefon yüksek bir yerden yere düştüyse sim kart soketinin ana kart bağlantısı hasar görmüş olabilir.
 • Telefonun sim kartı hasar görmüş olabilir.
 • Telefonda çekmeme sorunu yazılım kaynaklı olabilir. Telefonun işletim sistemi yazılımı güncel olmayabilir.

Yukarıdaki durumlardan en az biri yaşandıysa ya da yaşanıyorsa sorun operatör kaynaklı değil, telefon kaynaklıdır. Bu tür durumlarda telefonun tamir edilmesi ya da tecrübeli bir firma tarafından incelenmesi gerekmektedir. Cep Market evde telefon çekmiyor ise bu sorunu giderebilecek en tecrübeli firmalardan biridir. Telefonunuzdaki sorun giderilerek size sorunsuz bir şekilde teslimi yapılmaktadır.

Telefonda yaşanan bu sorunu gidermek için yapılabilecek bazı adımlar mevcuttur. Bu adımları normal bir telefon kullanıcısı kendi başına yapabilir. Bu adımlardan bazılarını deneyerek sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz:

 • Telefonun sim kartı giriş yeri temizlenerek sim kartı yerleştirirken sim kart büyüklüğünde bir kâğıdında konularak aradaki temassızlık sorununun çözülmesi denenebilir.
 • Telefonda eğer internet çekmeme sorunu varsa mobil veri ayarlarından 4.5G ayarı 2G/3G’ye çevrilerek internette hızlanma elde edilebilir.
 • Telefonun sim kartında kırılma ya da çizilme varsa hangi servis sağlayıcısı ise oradan yeni sim kartı temin edilerek telefonun daha iyi bir çekim gücü elde etmesi sağlanabilir.

Telefonda yaşanan bu sorun telefon kaynaklı olabileceği gibi operatör kaynaklı da olabilmektedir. Hattınız hangi operatör ise en kısa zamanda o operatörün müşteri temsilcileri ile görüşerek size en yakın baz istasyonunda geliştirme talebinde bulunabilirsiniz.

Telefonum hicbir wifi yi kablosuz agi gormuyorVodafone Çekmeme Sorunu Nasıl Çözülebilir?

Türkiye’de Turkcell, Türk Telekom gibi milyonlarca kişiye hizmet veren operatörler bulunmaktadır. Bu operatörlerden biri olan Vodafone sadece Türkiye için değil, Dünya çapındaki birçok ülke için hizmet veren bir haberleşme şirketidir. Ülkemizde birçok baz istasyonu bulunan Vodafone her ne kadar kaliteli hizmet vermeye çalışsa da bazı zamanlar telefondan yeterli sinyal alınmama sonucu çekmeme sorunu yaşatabilmektedir.

  Android Pil Sağlığı Öğrenme

Bu sorunun duruma göre birkaç çözümü bulunmaktadır. Telefonla konuşurken çekmiyorsa lokasyon değiştirmekten başka çok bir seçenek bulunmamaktadır. Ama telefonun interneti yani mobil veri hizmetinde sıkıntı yaşanıyorsa denenebilecek bazı çözümler bulunmaktadır. Vodafone çekmeme sorunu telefon görüşmelerinde yaşanıyorsa bunun için olabilecek çözümleri şu şekilde maddelemek mümkündür:

 • Telefonun sim kartı, sim kart yuvasına tam oturmamış olabilir. Bunun kontrolü yapılarak sim kartı büyüklüğünde bir kâğıt ile sim kartı desteklenebilir.
 • Sim kartı hasar görmüş olabilir. Bunun kontrolü yapılarak telefona yeni sim kartı takılmalı, ondan sonra gerekli kontrol tekrar yapılmalıdır.
 • Telefondaki sim kartı tanımama ya da sim kartındaki çekim gücü problemi yazılımsal olabilir. Telefon bu durumda formatlanarak sorun çözüme kavuşturulabilir.
 • Telefonun sim kartında hiçbir sorun saptanamazsa sorun yüksek ihtimalle sim kart soketindedir. Bu soketin değişmesi gerekmektedir.

Yukarıdaki çözüm yöntemleri telefonun iletişim kısmında sorun yaşanıyorsa kullanılabilecek yöntemlerdir. Telefondaki mobil veri kullanımında da yukarıdakilerden bazıları işe yarayabilecek olsa da mobil veri için Vodafone’un kapsama noktasının düşük seviye olduğu yerlerde uygulanacak farklı bir yöntem bulunmaktadır. Bu yöntem telefonun internet gücünü 4.5G teknolojisinden 2G/3G’ye çekmektir. Daha düşük bir güce çekilen internet kapsama noktasının dışında olsa bile 4.5G’de alınan hızdan daha yükseğini alarak interneti bir nebze de olsa hızlandıracaktır.

Eğer yukarıdaki çözümlerden hiçbirisi işe yaramıyorsa Vodafone ile iletişime geçilerek bulunan lokasyonun yakınlarındaki baz istasyonlarının denetlenmesini istemek olacaktır. Bu da çözüm vermezse sim kart soketindeki sorun Cep Market tarafından giderilebilmektedir. Cep Market ile iletişime geçerek telefondaki çekim sorununu halledebilmeniz mümkündür. Bu işlemlerden sonra telefon eski sağlığına kavuşacak ve kapsama alanlarının dâhilinde yeteri kadar iyi çekecektir. iPhone şebeke çekmiyor sorunu yaşıyorsanız bu makaleden detaylara ulaşabilirsiniz.

iPhone Wifi Entegresi Değişimi

iPhone 8250 TL
iPhone 8 Plus599 TL
iPhone 7 Plus249 TL
iPhone 7599 TL
iPhone 6 Wifi149 TL
iPhone 6 Plus199 TL
iPhone 5149 TL
iPhone 5S149 TL
iPhone SE149 TL
iPhone 6S199 TL
iPhone 6S Plus249 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir