iPhone Wi-Fi Çekmiyor, Çekme Problemi

iPhone Wi-Fİ çekmiyor, Çekme Problemi

iPhone Wi-Fi Çekmiyor, Çekme Problemi

Cep telefonlarının vazgeçilmez olduğu günlük hayatta kullanıcılar, maalesef zaman zaman Wi-Fi çekmiyor, çekme problemiyle karşı karşıya kalabiliyorlar. Beklenmedik bir anda karşılaştığımız Wi-Fi sorununun, cep telefonları için istediğimiz yerden istediğimiz veriye erişebilme ilkesini yok ettiğini söylemek hiç de yanlış olmaz. Bu yazımızda Wi-Fi çekmiyor sorunu için çözüm önerilerini ele alıyoruz.

iPhone Wi-Fi çekmiyor sorununun nedeni genellikle cihazın bir yere çarpması sonucu kasanın darbe almasından kaynaklanır. Bu sorunla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken cihazı kapatıp yeniden açmak olmalı. Telefonu yeniden başlattığınızda düzelmemişse, telefonunuzu 1 saat kadar kapalı tuttuktan sonra yeniden açmayı deneyin. Sonuç elde edemediyseniz Wi-Fi anteninde arıza olması muhtemeldir. Bu sorun Wi-Fi anten değişimi yapılarak çözülür.

iPhone cep telefonunuzun daha önce tamir görüp görmediği de önemlidir. Çünkü Wi-Fi anteni daha önceki bir tamir işleminde de zarar görmüş olabilir. Bu durumda yine bozuk Wi-Fi anteni değişimi yapılarak sorun giderilir. Wi-Fi, GPS ve Bluetooth de da yanı anten üzerinden çalışmaktadır. Bu anten arızalıysa navigasyondaki konum da yanlış görünür.

Wi-Fi çekmiyor sorunu yaşadığınızda yapmanız gerekenlerden biri de hücresel şebeke kapsama alanı içinde olup olmadığınızı kontrol etmektir. Hücresel verileri açmak veya kapamak için Ayarlar’ı seçin, sonra hücresel veya mobil veri öğesine dokunun.

iPhone telefonlarınızda Wi-Fi sorunuyla karşılaştığınız taşıyıcı veya servis sağlayıcı güncellemelerine de bakmanız gerekir. Bunu için Ayarlar> Genel> Hakkında bölümüneü seçerek güncelleme uyarısı alıp almadığınızı kontrol edin.

Taşıyıcı güncellemelerine ek olarak Ayarlar> Genel> Yazılım Güncellemesi’ni seçerek hücresel ve Wi-Fi güncellemelerini kontrol edin. Diğer bir alternatif yol olarak da Ayarlar > Genel > Sıfırla seçeneğini deneyin.

İlginizi Çekebilir: Telefon Wi-Fi Çekmiyor

iPhone 6 Wi-Fi Az Çekiyor

iPhone 6 telefonunuzda hiçbir problem yokken ve hatta modeme yakınken bile Wi-Fi az çekiyor problemi meydana geliyorsa, bu sorunun en sık karşılaşılan nedeni Wi-Fi anten arızasıdır. Sorun, ancak Wi-Fi antenin değişimiyle çözülür. Yazılım yüklemek veya cihazı sıfırlamak herhangi bir sonuç vermez.

iPhone 6 Wi-Fi az çekiyor sorunu, Cep Market’teki uzman Apple teknisyenlerimiz tarafından telefonunuza uyumlu bir anten değişimi yapılarak kısa sürede çözülebilmektedir.

iPhone 6 Plus Wi-Fi Anten Değişimi

Wi-Fi anten arızası, cep telefonlarında yaşanan Wi-Fi sorunları arasında ilk sırada gelen nedendir. iPhone 6 Plus telefonunuzdaki Wi-Fi çekmiyor sorununu, Wi-Fi anten değişimi ile tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Bunun yanında iPhone 6 Plus anten değişimi cihazınızda Wi-Fi az çekiyor, modeme yakın olmanıza rağmen bağlantı kopuyor, konum bulma sorunu ve navigasyon sorunu yaşamanız durumunda da yapılması gereken işlemdir.

iPhone Wi-Fianteni değişimi Cep Market’te uzman Apple teknik ekibimiz tarafından titizlikle gerçekleştirilmektedir. Anten değişiminin ardından cihazınızdaki verilerinizde kayıp yaşamazsınız. Teknik ekibimiz her ihtimale karşı verilerinizin yedeklerini almaktadır.

iPhone 6S Wi-Fi Sorunu

iPhone 6S Wi-Fi sorununun sadece bu modele özel bir sıkıntı olmadığını, diğer iPhone modellerde ve işletim sistemi sürümlerinde de karşılaşabildiğimizi belirtmemiz gerek. Bu sorunun en büyük nedeni ağ yapısı veya sağlayıcıdır.

iPhone 6S Wi-Fi sorununuz bağlanmak istediğiniz ağın şifreyi kabul etmemesi, Wi-Fi’ye bağlı olsanız bile internetin çekmemesi ya da interneti modeme yakınken çekmesi fakat uzaklaşınca çekmemesi gibi durumlar olabilir. Bunlar veya benzeri iPhone 6S Wi-Fi sorunlarıyla karşılaşıyorsanız çözüme yönelik alternatif yolları aşağıda paylaşıyoruz.

-iPhone 6S telefonunuzun Wi-Fi bölümünde önce ağı unuta dokunun, ardından şifreyi girerek tekrar bağlanmayı deneyin.

-Ayarlar > Genel > Sıfırla>Ağ Ayarlarını Sıfırla adımlarını takip ederek ağ ayarlarını sıfırlayın. Bu işlemin ardından cihazı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

-Üstteki yöntemler işe yaramazsa cihazı fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. İşlem tüm verileri sileceği için öncelikle yedek almanızı öneriyoruz.

-Uzun süreli çalıştıkları için modemlerde bazen donma veya aksamalar yaşanabilmektedir. Sorunu gidermek için modemi kapatıp açın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

  Hey Siri Dinle Sesimi Algılamıyor Nasıl Düzeltilir?

-Yukarıdaki çözüm yolları işe yaramadıysa modem üzerindeki reset tuşuna 10 saniye süresince ince uçlu bir cisimle basılı tutarak modem ayarlarınızı baştan yapılandırarak bağlanmayı deneyin.

Tüm bu çözüm yolları cihazınızdaki iPhone 6S Wi-Fi sorununu çözmeye yardımcı olmadıysa, sorun donanımsal bir arızadan kaynaklanıyor olabilir. Bu arızanın tespiti için cihazınızı deneyimli Apple teknisyenlerimizin bulunduğu Cep Market’e getirebilirsiniz.

iPhone 6S Plus Wi-Fi Açılmıyor

iPhone 6S Plus Wi-Fi açılmıyor sorunu sıklıkla karşılaşılan problemler arasındadır. Bu sorunu açmak gerekirse, ekranda Wi-Fi ayarları soluk ve gri görünmekte veya hiç görünmemektedir. Wi-Fi ayarları yönetilemediği için de Wi-Fi açılmaz, kablosuz ağlara bağlanmak da imkansız bir hal alır. IOS’ta Wi-Fi açılmıyor yani Wi-Fi ayarları soluk ya da hiç görünmüyor probleminin sebepleri arasında cihaz anteninin çok fazla ısınması da yer almaktadır.

iPhone 6S Plus Wi-Fi açılmıyor sorununu çözümü için ilk yapmanız gereken cihazı kapatıp açmaktır. Bu Wi-Fi sorununu düzeltebilir. Uçak modunda olmak da Wi-Fi ayarlarının soluk görünmesine neden olabilir. Sorunun çözümü için cihazın uçak modunda olmadığından emin olun. Diğer bir yol ise ağ ayarlarını kontrol edilmesidir. Ağ ayarlarıı sıfırlayarak bu sıkıntıyı çözebilirsiniz. Bunun için şu adımları takip edin Ayarlar > Genel > Sıfırla>Ağ Ayarlarını Sıfırla.

iPhone 6S telefonunuzun Wi-Fi ayarlarının gri ve soluk görünmesi yazılım kaynaklı da olabilir. Bu nedenle cihazdaki yazılımın son sürüm olmasına dikkat edin. Ayrıca cihazın fazla ısınmasının da Wi-Fi ayarlarının soluk gözükmesine sebep olduğu düşünülmektedir. Cihazın soğumasıyla problem ortadan kalkacaktır. Cihazı soğutmak için bir süre serin bir yerde bekletin ya da tüm uygulamaları kapatarak cihazı bir süre kullanmayın.

iPhone 7 Wi-Fi Bağlanmıyor

iPhone 7 Wi-Fi bağlanmıyor probleminin nedenlerine baktığımızda, genelde cihazın sert bir darbe alması ya da yazılım güncellemesi olduğunu görüyoruz. iPhone 7 Wi-Fİ sorunu genelde anakarta bağlı Wi-Fi anteni arızasından kaynaklanmaktadır.

iPhone 7 Wi-Fi bağlanamıyor sorununu çözmek için, yazımızın daha önceki bölümlerinde de ele aldığımız çözüm yollarını uygulayabilirsiniz. Örneğin ilk olarak cihazı yeniden başlatın. Bu işe yaramadıysa diğer Wi-Fi ağlarına bağlanmayı deneyin. Bağlanabilirseniz sorun Wi-Fi ağınızda demektir. Modeminizi açıp kapatın. Düzelmediği takdirde modeminize reset atın. Bu şekilde de sorun çözülmediyse Ayarlar > Genel > Sıfırla>Ağ Ayarlarını Sıfırla adımlarını seçerek ağ ayarlarınızı sıfırlayın. Bu işlemin ardından cihazınız Wi-Fi ağına bağlanabiliyorsa sorun ortadan kalktı diyebiliriz. Sorunun devam etmesi durumunda cihazı fabrika ayarlarına döndürerek sıfırlayabilirsiniz. Bu işlemin öncesinde cihazınızdaki verileri yedeklemeyi unutmayın.

iPhone 7 Wi-Fi Entegresi Değişimi

iPhone 7 Wi-Fİ entegresi değişimi, Cep Market’e ulaştırdığınız cihazınızın uzman Apple teknisyenlerimizin incelemesinin ardından arıza tespiti sonrasında gerçekleştirilmektedir.

iPhone 7 Wi-Fi entegresi arızası olduğunda şarj olmama, şarj ediyor gibi görünüp şarj olmama, açılmama veya telefon şarjdayken açılıp kapanma gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz.

iPhone 7 Wi-Fi entegresi onarımında, teknisyenlerimiz anakart üzerinde titizlikle çalışarak anakarttaki problemleri giderir ve anakart tekrar çalışır vaziyete gelir. Uzman Apple teknik servis ekibimiz tarafından servisimizde iPhone 7 Wi-Fi entegresi değişimi aynı gün içerisinde yapılmaktadır. Değişim sonrası Wi-Fi sorununuz tamamen ortadan kalkar ve cihazınızdaki bilgilerde herhangi bir kayıp olmaz.

iPhone 7 Plus Wi-Fi Çekmiyor

iPhone 7 Plus Wi-Fi çekmiyor sorunu yaşayan cihazlarda sorun çoğunlukla kasanın sert bir darbe almasından ya da cihazın daha önce tamir görmesinden kaynaklanır. Cihazın kasası darbe aldıysa anten zarar görmüş olabilir. Bu da Wi-Fi sorununa neden olmaktadır. iPhone 7 Plus Wi-Fi sorununun diğer nedeni ise daha önceden tamir olan cihazlardaki özensiz kasa değişimleridir. Bu da iPhone cihazlarda Wi-Fi problemine sebep olabilmektedir.

iPhone 7 Plus Wi-Fi çekmiyor problemini çözmek için telefonunuzu kapatıp açmak, ardından diğer Wi-Fi ağlarına bağlanmak, modemi açıp kapatmak ve ağ ayarlarını sıfırlamak gibi yazımızın giriş bölümünde bahsettiğimiz bir dizi çözüm yöntemlerini uygulayabilirsiniz Bu yöntemlerin işe yaramaması durumunda sorunun donanımsal yani yüksek ihtimal Wi-Fi anteni arızası olduğunu varsayabilirsiniz.

iPhone 7 Plus Wi-Fi Ağına Katılamadı

iPhone 7 Plus Wi-Fi ağına katılamadı sorunu, cihazınızın bir Wi-Fi ağına katılmaya çalışırken veya manuel olarak bir ağa katılmaya çalışırken aldığınız bir uyarı olabilir.

Bu sorunun çözümü için şu adımları takip edin:

  • Wi-Fi yönelticinizin açık olduğundan ve kapsama alanında olduğunuzdan emin olun.
  • Wi-Fi’nin açık olduğundan ve ağınızı görebildiğinizden emin olun. Bunun için Ayarlar>Wi-Fi’den Wi-Fi’nin açık olduğundan emin olun. İstediğiniz Wi-Fi ağını seçin. Ayrıca Wi-Fi ağının altındaki Otomatik Katıl’a dokunup etkinleştirin.
  • Wi-Fi parolanızı girin. Doğru parolayı girseniz bile “ağa katılamadı”uyarısı alırsanız cihazınızı yeniden başlatıp parolayı girmeyi tekrar deneyin.
  • Wi-Fi ağınızla ilgili sorunları kontrol edin. Ayarlar>Wi-Fi ağının altında bir Wi-Fi önerisi görüntülenebilir.
  • Yönelticinizin modeme bağlı ve açık olup olmadığını kontrol edin.
  • iPhone 7 Plus cihazınızı, yönelticinizi ve modeminizi yeniden başlatın. Ardından sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.
  • Hala bağlanamıyorsanız Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya dokunarak ağ ayarlarınızı sıfırlayın.
  iPhone Ekrana Bastırınca Oynuyor

iPhone 6 Plus Wi-Fi’ye Bağlanmıyor

Wi-Fi bağlantısında karşılaşılan sorunlar, kullanıcıların cep telefonlarıyla ilgili en büyük sıkıntıları arasındadır. iPhone 6 Plus Wi-Fi’ye bağlanmıyor sorunuyla da kullanıcılar sıkça karşılaşmaktadır.

iPhone 6 Plus Wi-Fi çekmiyor sorunuyla karşılaştığınızda telefonunuzu kapatıp açmak, ardından diğer Wi-Fi ağlarına bağlanmak, modemi açıp kapatmak ve ağ ayarlarını sıfırlamak gibi yazımızın giriş bölümünde bahsettiğimiz bir dizi çözüm yöntemlerini deneyerek bağlantı sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Tüm bu yöntemler iPhone 6 Plus Wi-Fi sorununu çözmediği takdirde sıkıntı, donanımsal yani yüksek ihtimal Wi-Fi anteni arızası olabilmektedir.

iPhone 6S Plus Wi-Fi Bağlanma Sorunu

iPhone telefonlarda sıkça karşılaşılan sıkıntılardan biri, Wi-Fi bağlanma sorunudur. Kullanıcılar hiçbir ayar değişikliği yapmadıkları halde, beklemedikleri bir anda kendi ağlarına bağlanamayabilmektedirler. Bu can sıkıcı problem neyse ki çözümsüz değil. Bu yazımızda iPhone 6S Plus Wi-Fi sorunlarının çözümüne yönelik alternatif yöntemleri ele alıyoruz.

-İlk olarak iPhone 6S Plus telefonunuzun Wi-Fi bölümünde önce ağı unuta dokunun, ardından şifreyi girerek tekrar bağlanmayı deneyin.

-Ayarlar > Genel > Sıfırla>Ağ Ayarlarını Sıfırla adımlarını takip ederek ağ ayarlarını sıfırlayın. Bu işlemin ardından cihazı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

-Üstteki yöntemler işe yaramazsa cihazı fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. İşlem tüm verileri sileceği için öncelikle yedek almanızı öneriyoruz.

-Uzun süreli çalıştıkları için modemlerde bazen donma veya aksamalar yaşanabilmektedir. Sorunu gidermek için modemi kapatıp açın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

-Yukarıdaki çözüm yolları işe yaramadıysa modem üzerindeki reset tuşuna 10 saniye süresince ince uçlu bir cisimle basılı tutarak modem ayarlarınızı baştan yapılandırarak bağlanmayı deneyin.

Tüm bu çözüm yolları cihazınızdaki iPhone 6S Plus Wi-Fi sorununu çözmede başarılı olmadıysa, sorun donanımsal bir arızadan kaynaklanıyor olabilir. Bu arızanın tespiti için cihazınızı deneyimli Apple teknisyenlerimizin bulunduğu Cep Market’e getirebilirsiniz.

iPhone 8 Wi-Fi Sorunu Çözümü

Günümüzde internet bağlantısı deyince ilk akla gelen Wi-Fi ağlarıdır. Ev, ofis, okul ve kafe gibi ortamlarda faydalandığımız Wi-Fi bağlantısında sorunla karşılaşmaksa kullanıcıların isteyeceği son şeydir. Fakat bazen elde olmayan nedenler yüzünden yepyeni aldığımız bir iPhone 8 telefonda bile Wi-Fi sorunu yaşayabiliyoruz.

iPhone 8 Wi-Fi sorununu çözüme kavuşturmak için, yazımızın önceki bölümlerinde diğer iPhone modellerinde karşılaşılan Wi-Fi sorunlarında belirttiğimiz üzere; ağı unutma, ağ ayarlarını sıfırlama, fabrika ayarlarına geri döndürme, modemi kapatıp açma ve modemi reset etme yöntemlerini uygulayınız.

Tüm bu çözüm yolları cihazınızdaki iPhone 8 Wi-Fi sorununu çözmeye yardımcı olmadıysa, sıkıntı donanımsal bir arızadan kaynaklanıyor olabilir. Bu arızanın tespiti için cihazınızı deneyimli Apple teknisyenlerimizin bulunduğu Cep Market’e gönül rahatlığıyla getirebilirsiniz.

iPhone 11 Wi-Fi Az Çekiyor Çözüm

iPhone 11 Wi-Fi az çekiyor sorunu yaşayan cihazlarda sıkıntı çoğunlukla kasanın sert bir darbe almasından ya da cihazın daha önce tamir görmesinden kaynaklanır. Cihazın kasası darbe aldıysa anten zarar görmüş olabilir. Bu da Wi-Fi sorununa neden olmaktadır. iPhone 11 Wi-Fi sorununun diğer nedeni ise daha önceden tamir olan cihazlardaki özensiz kasa değişimleridir. Bu da iPhone cihazlarda Wi-Fi problemine sebep olabilmektedir.

iPhone 11 telefonunuzda hiçbir problem yokken ve hatta modeme yakınken bile Wi-Fi az çekiyor problemiyle karşılaşıyorsanız, bunun en sık karşılaşılan nedeni Wi-Fi anten arızasıdır. Sorun, ancak Wi-Fi antenin değişimiyle çözülür. Yazılım yüklemek veya cihazı sıfırlamak herhangi bir sonuç vermez.

iPhone 11 Wi-Fi az çekiyor çözümüne yönelik, Cep Market’teki uzman Apple teknisyenlerimiz telefonunuza uyumlu bir anten değişimi yaparak sorunu kısa sürede çözülebilmektedir.

İphone 7 wifi sorunu, wifi çok az çekiyor , wifi kopuyor çekmiyor KESİN ÇÖZÜM

iPhone Wi-Fi Entegresi Fiyatları

iPhone 5149 TL
iPhone 5S149 TL
iPhone 6 Plus199 TL
iPhone 6149 TL
iPhone 6S Plus249 TL
iPhone 6S199 TL
iPhone 7 Plus249 TL
iPhone 7599 TL
iPhone 8 Plus599 TL
iPhone 8250 TL
iPhone SE149 TL

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir