Ekran Değişimi Sonrası Touch ID Çalışmıyor

Ekran değişimi sonrası Touch ID çalışmıyor

Ekran Değişimi Sonrası Touch ID Çalışmıyor

iPhone kullanıcılarının ekran değişimi sonrası yaşadığı sıkıntılardan biri de Touch ID yani parmak okuyucunun çalışmamasıdır. Touch ID’nin çalışmaması, iPhone kullanıcılarının güvenlik açısından problem yaşamalarına neden olur. Aslında ekran değişimi sonrası Touch ID çalışmıyor ya da parmak izi çalışmıyor gibi şikayetlere sebep olan farklı bir takım hatalardır.

Bu şikayetler arasında en göze çarpanının iPhone 6 parmak izi okuyucu çalışmıyor olduğunu söyleyebiliriz. Aslında sorun sadece iPhone 6 modelinde değil, tüm iPhone modellerinde geçerli bir durumdur. Yine de özellikle iPhone 6 modellerinde sıklıkla ortaya çıkan bu sorun, kullanıcıların iPhone 6 parmak izi okuyucu çalışmıyor şikayetlerinin daha fazla duyulmasına sebep olmaktadır.

Ekran Değişimi Sonrasında Touch ID Çalışmama Nedenleri

Ekran Değişimi Sonrasında Touch ID çalışmıyor sorunu karşısında her şeyden önce yapılması gereken sorunun nedenlerini öğrenmek ve buna göre bir çözüm arayışına gitmektir. iPhone modellerinde ekran değişimi sonrası Touch ID çalışmıyor sorununa çoğunlukla ekran değişimini yapan teknik servisin yaptığı hataların neden olduğunu söyleyebiliriz. Buna ek olarak Touch ID çalışmıyor sorununa sebep olan farklı etkenler de vardır. Ekran değişimi sonrası Touch ID neden çalışmaz sorusunun cevaplarını aşağıda sıralıyoruz.

  • Orijinal home tuşu yerine farklı home tuşu takılması. Eğer home tuşu değişirse parmak izi çalışmaz.
  • Ekran değişimi esnasında Touch ID özelliğine zarar verilmesi.
  • Ekran değişimi yapılırken gerekli bağlantıların atlanması.
  • Ekran değişiminde orijinal olmayan ekran kullanılması.
  • Touch ID etkileşimini yaparken parmakta yabancı madde veya kir olması.
  • Parmağın Touch ID üzerine doğru bir şekilde oturmaması.

İlginizi Çekebilir: iPhone Ekran Değişimi Sonrasında Sıkça Sorulanlar ve Merak Edilenler

Ekran Değişimi Sonrası Çalışmayan Touch ID Tamiri

Ekran değişimi sonrası Touch ID çalışmıyor sorunuyla karşılaştıysanız, Touch ID tamiri için en doğru adres 2007 yılından bu yana Kadıköy’deki mağazasında hizmet veren Cep Market’tir. iPhone modellerinin her türlü tamir işlemlerinde adeta bir marka  gelen firmamız, ekran değişimi sonrası çalışmayan Touch ID tamirini deneyimli Apple teknisyenlerimiz sayesinde hızla yapabilmektedir. Konusunda uzman personelimizin parça ve işçilik garantili hizmeti neticesinde cihazınız ilk günkü performansına kavuşur. Ayrıca müşteri memnuniyetine verdiğimiz değer kapsamında tüm Türkiye’ye ücretsiz kargo imkanı da sunuyoruz.

  Yerinde iPhone Tamiri

iPhone Ekran Değişimi Sonrası Parmak İzi Okuyucusu Bozulur mu?

iPhone Home Tuşu Değişimi Fiyatları

iPhone 460 TL
iPhone 4s60 TL
iPhone 590 TL
iPhone 5 SE90 TL
iPhone 5c90 TL
iPhone 5s90 TL
iPhone 6 Plus125 TL
iPhone 6s125 TL
iPhone 6S Plus125 TL
iPhone 7299 TL
iPhone 7 Plus299 TL
iPhone 8299 TL
iPhone 8 Plus450 TL
iPhone60 TL

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir