iPhone’da Ses Kapatma Düğmesi Çalışmıyor

iPhone Ön Cam Fiyatı

iPhone’da Ses Kapatma Düğmesi Çalışmıyor

iPhone’da ses kapatma düğmesi çalışmıyor sorunu düşünülenden daha yaygın bir problemdir. iPhone’lara özgü olan bu ses kontrol düğmesi, sahip olduğu narin yapısı nedeniyle kırılmaya, arızalanmaya ve bozulmaya çok müsaittir. Bu sorunun üstesinden gelmek için CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli bir teknik servisten yardım alınabilir.

iPhone'da Ses Kapatma Düğmesi Çalışmıyor

iPhone’da ses kapatma düğmesi ya da ses kapatma tuşu bir kez bozulduğunda bu genellikle geri dönüşü olmayan bir durumdur. Çünkü tuş sıkışmaya başlamıştır ya da takılı kalmıştır. O nedenle tuşun tekrar eski haline getirilmesi için teknisyenlerimizin cihazınızı açarak fiziksel müdahelede bulunması gerekir. Bu ses kontrol tuşu değiştirilebilmektedir. CepMarket’te iPhone ses kapatma tuşu değişimi ortalama 1 saat gibi kısa bir sürede yapılmaktadır. Bu işlemde arızalı tuş yuvasından çıkarılır ve yerine Orijinal Ekipman Üreticisi kalitesinde yeni tuş takılır.

iPhone’da ses kapatma tuşunun çalışmaması bazen yazılımsal nedenlerle de olabilir. Cihaza yüklenen bir yazılım, güncelleme ya da Jailbreak gibi harici işlemler tuşun çalışma mekanizmasını değiştirebilir. Böyle durumlarda yapılması gereken şey önce iPhone’u yedeklemek ve ardından sıfırlayarak baştan yüklemek olacaktır. Baştan yüklenen iPhone’da tuş hala arızalı durumdaysa o halde değişim şart olacaktır. Servisimizde mutu düğmesi arızalanan iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7 ve en yeni iPhone 8 ile X serisinin değişim işlemleri yapılabilmektedir.

  iPhone 12 Tamir Fiyat Listesi

OEM yani Orijinal Ekipman Üreticisi kalitesinde yedek ses açma kapama tuşları kullanıyor olmamız oldukça önemlidir. Apple parça satmadığından piyasada pek çok düşük kalite iPhone yedek parçaları bulunur. İçlerinden yalnızca OEM damgalı olanlar orijinal iPhone parçaları ile aynı fabrikadan çıkan ürünlerdir. CepMarket tüm iPhone tamirlerinde yalnızca bu parçaları kullanır. Müşterilerimiz cihazlarını bizlere ücretsiz kargo yoluyla taşıma ücreti ödemeden gönderip alabilmektedir. Bunun için Yurtiçi sözleşme numaranızı kullanmanız yeterlidir. Daha fazla soru için şimdi servisimizi arayabilirsiniz.

Nisan 2021 – iPhone Ses Açma Kapatma Tuşu Değişim Ücretleri

ModelMute Tuşu Değişim Ücreti
iPhone X950 TL
iPhone 7 Plus750 TL
iPhone 7550 TL
iPhone 8750 TL
iPhone 8750 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir