iPhone X Dokunmatik Entegresi Nasıl Değişir Fiyatları Ne Kadar

iPhone Dokunmatik Entegresi Neden Bozulur?

iPhone X Dokunmatik Entegresi

Akıllı telefonlar birden fazla katmana sahip kompleks ekran yapılarına sahiptirler. En üst tarafta bir koruyucu cam ve onun altında dokunmatik vuruşları algılayan katman bulunmaktadır. Bu katmanın altında da görüntünün oluşturulmasını sağlayan LCD gelmektedir.

iPhone cihazlarda dokunmatik alanın çalışması için anakart üzerindeki entegreler bulunmaktadır. Bu entegrelerde meydana gelen yanma, yerinden çıkma veya çatlama gibi hasarlar dokunmatik alanın çalışmasını engelleyebilir.

iPhone modellerinin kronik hale gelen sorunlarından biri dokunmatik sorunudur. iPhone X telefonunuzun dokunmatik alanının bir kısmı çalışmıyor,  iPhone dokunmatik kendi kendine basıyor veya cihazınız herhangi bir darbeye maruz kalmadığı halde dokunmatik çalışmıyorsa iPhone dokunmatik entegresi sorunuyla karşı karşıyasınız demektir.

iPhone X Dokunmatik Entegresi Sorunu

iPhone X dokunmatik sorunu için ekran değişimi, sorunun ortadan kalkmasını sağlamaz, bu arıza ancak anakarttaki dokunmatik entegre değişimi ile çözülebilir. Cep telefonunuzda yaşadığınız dokunmatik çalışmama sorununun ilk akla gelen sebebi ekran gibi olsa da, ekran haricinde farklı sorunlardan ötürü de dokunmatik sorunlu veya hiç çalışmıyor olabilir. iPhone dokunmatik sorunu çözümü için dokunmatik entegresinin değişimi gereklidir. Cep Market olarak, iPhone dokunmatik entegresi arızasını Apple uzman ekiplerimiz birkaç saat içerisinde çözüme kavuşturacaktır.

  iPhone Sessize Alma Tuşu Kendi Kendine Basıyor

iPhone X Dokunmatik Entegresi Problemleri Nelerdir?

iPhone X dokunmatik entegresi problemleri arasında; şarja takılı iken açılıp kapanmama, şarj olmama, şarj oluyor gibi görünse de şarj olmama, telefonun elmada kalması, açılmaması, gidip gelmesi, ekranın üst tarafında kutucukların veya çizgilerin çıkıp gitmesi, dokunmatik alanının bir kısmının çalışmaması,  dokunmatiğin kendi kendine karışması ve cihazın herhangi bir darbeye maruz kalmadığı halde dokunmatiğin çalışmaması yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir: Dokunmatik Entegresi Tamiri

iPhone X Dokunmatik Entegresi Neden Bozulur?

iPhone ekranınız orijinal ise ve cihazınız herhangi bir darbeye maruz kalmamışsa, sorunun ekran kaynaklı olmadığını söylemek mümkün. Arızanın sebebi anakart üzerindeki dokunmatik entegresinin arızalanmasından dolayı dokunmatiğin çalışmaması veya dokunmatik karışma sorununun ortaya çıkmasıdır. Arızanın çözümünün tek yolu dokunmatik entegresi değişiminin profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirilmesidir. Bazı teknik servisler ekran değişimi yaparak sorunu çözebileceklerini önerebilirler fakat ekran değişimi sonrasında da aynı sorun devam edecektir.

iPhone X dokunmatik entegresi, başta su teması olmak üzere birçok farklı sebepten dolayı arızalanmaktadır. Su temasının yanı sıra iPhone X’in sık sık düşürülmesi, baskıya veya darbeye maruz kalması da dokunmatik entegresinin çalışmasını engelleyebilir. iPhone X ekran kırılmalarından sonra bu sorunu yaşadığını ifade eden çok sayıda kullanıcı olmaktadır. Aynı zamanda uzun süre ısıya maruz kalan dokunmatik entegresinin de bozulma ihtimali vardır. Teknik servise gönderilen iPhone X’de yapılan hatalı işlemlerin dokunmatik entegresini bozabilme ihtimali vardır. Örneğin yan sanayi veya düşük kalite yedek parça kullanımı, hatalı vida kullanımı veya yanlış teknik müdahalenin kısa devreye sebep olması gibi durumlar iPhone dokunmatik hassasiyeti azaltma sorununa yol açabilir veya hiç çalışmamasına sebep olabilir.

  iPhone Ekrana Bastırınca Oynuyor

Dokunmatik entegresi arızaları çoğu zaman ekran kaynaklı olsa da, bunun haricinde batarya kaynaklı dokunmatik hasssiyet sorunları, ön ve arka kamera kaynaklı dokunmatik basmama sorunları ve dokunmatik entegresi kaynaklı çoklu dokunma, belirli bir alanın çalışması veya hiç çalışmaması durumları olabilmektedir.

iPhone X dokunmatik entegresinin arıza yapma sebebi her zaman dış etkiler yüzünden olmayabilir. Çoğu metalden meydana gelen dokunmatik entegreleri patlayabilir, eriyebilir ve buharlaşabilir fakat bazen de üretim hatası sebebiyle hata verebilirler.

iPhone dokunmatik entegresinin ne zaman arıza yapacağını tahmin edemezsiniz. Aşırı voltaj alan iPhone’daki entegreler zaman zaman arızalanabilir. Örneğin hatalı şarj aleti kullanmak entegreyi anakarta bağlayan pinlere zarar verir. Bu da dokunmatik entegresinin bozulmasına sebep olur.

Cep Market olarak tüm iPhone’ların dokunmatik entegresi tamirini yapabiliyoruz. Entegreleri değişimi işleminde her zaman A kalite yedek parçalar kullanarak orijinal performanstan ödün vermiyoruz.

iPhone dokunmatik entegresi fiyatı kullandığınız modele göre farklılık göstermektedir.

iPhone Dokunmatik Entegresi Kesin Çözüm

iPhone Dokunmatik Entegresi Değişimi Fiyatları

iPhone299 TL
iPhone 6400 TL
iPhone 6 Plus400 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir