iPhone Şebeke Yok, Şebeke Çekmiyor

iPhone şebeke yok, şebeke çekmiyor

iPhone Şebeke Yok, Şebeke Çekmiyor

iPhone şebeke yok veya şebeke çekmiyor sorunu, cep telefonlarının arama ve aranma fonksiyonlarını etkilediği için açıkçası biraz can sıkıcıdır, ama çözümsüz değildir. iPhone telefonlardaki şebeke sorunu, yazılım veya donanım kaynaklı olabilmektedir. iPhone şebeke yok, şebeke çekmiyor sorununun çözümlerini aşağıda detaylarıyla ele alıyoruz.

iPhone kullanıcısıysanız şebeke yok veya çekmiyor tarzı bir sorunla karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk işlem cihazınızı kapatıp açmaktır. Buna rağmen telefonunuzda hala şebeke yoksa cihazınızı 1 saat kadar kapalı tutun. Telefonu bir süre kapalı tutmanızın nedeni baz istasyonundan veri akışı sağlanamıyor olması ihtimalidir. Beklemenize rağmen şebeke yine gelmiyorsa bu sefer SIM kartınızı çıkarın ve telefonunuzun arama kısmına *#06# tuşlayarak arama tuşuna basın. Eğer ekranda IMEI kodunuz çıkmıyorsa sorununuz yüksek ihtimal baseband yani şebeke entegresinden kaynaklanmaktadır. Bu sorunun çözümü için telefonunuzu Cep Market’e getirdiğiniz takdirde uzman ekiplerimizin kısa sürede sorunu çözebileceğinden emin olabilirsiniz.

Tabii servis yok sorunuyla karşılaşmanızın birden çok farklı nedeni olabilir. Örneğin ödemeyi unuttuğunuz bir fatura buna neden olabilir. Bu yüzden operatörünüzle hesap durumunuzu kontrol edin. Mutlaka bulunduğunuz yerde kesinti olup olmadığından emin olun. Telefonunuza gelen yeni bir yazılım güncellemesi ayarları değiştirmiş olabilir ya da yazılım güncellemesi yapmanız gerekebilir. Bazen de fabrika ayarlarını, özellikle de ağ ayarlarını sıfırlamak şebeke yok sorununuzu çözebilir.

Şebeke sorununu çözmenin diğer bir yolu ise SIM kartınızı çıkarıp tekrar takmaktır. SIM kartı tekrar takmadan önce SIM kart yuvasına üfleyerek içindeki toz ve parçacıkları temizlemenizde fayda var. Yeni aldığınız bir telefon kılıfı da şebeke sorunu yaşamanıza sebep olabilir, bu ihtimali de göz önünde bulundurun. Ayrıca telefonunuz virüslerden veya aşırı ısınma gibi sebeplerden dolayı bozulabilir ve şebeke çekmeyebilir. Diğer bir ihtimal olan hücresel veri ayarlarınızı değiştirmek de şebeke sorununuza çare olabilir. Başka bir seçenekse, operatörlerin servis sorununu çözmek için kullandıkları özel aktivasyon kodlarıdır.  Bu kodu öğrenmek için operatörünüzle iletişime geçebilirsiniz.

Şebeke yok sorununun çözümü için yukarıdaki işlemlere geçmeden önce iTunes veya iCloud üzerinden iPhone telefonunuzun yedeğini almayı veya bilgilerinizi bilgisayara yedeklemeyi atlamamanız gerekir.

iPhone şebeke sorunuyla ilgili tüm çözüm yollarını denediniz ama hala şebeke yok sıkıntısıyla karşılaşıyorsanız, sorununun yazılımsal değil yüksek ihtimal donanımsal olduğunu düşünebiliriz. Şebeke sorununuzun çözümü için cihazınızı Anadolu yakası Kadıköy’de hizmet veren Cep Market’e getirebilir ve Apple uzman teknik servis ekibimize cep telefonunuzu emanet edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Telefon SIM Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok

iPhone 6 Şebeke Sorunu

iPhone 6 şebeke aranıyor sorunu veya şebeke yok arızası ile karşılaştığınız zaman operatör kısmında Servis Yok veya Aranıyor gibi ibareler çıkar. Bunun nedeni cihazınızın şebekeyle  bağlantı kuramamasıdır. Yukarıdaki çözüm alternatiflerini denemenize rağmen sorunu hala çözemediyseniz iPhone 6 cihazlarda sıkça karşılaşılan bu sorun, anakartta meydana gelen bir arızadan kaynaklanmaktadır. Anakarttaki baseband yani şebeke entegresi tamiri ile sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. iPhone 6 şebeke entegre değişimi uzman Apple personellerimiz tarafından yalnızca 1 saat gibi çok kısa bir süre içerisinde tamamlanmaktadır. İşlem sonrası cihazınızın şebeke performansı ilk günkü durumuna döner ve verilerinizde herhangi bir kayıp olmaz.

  iPhone Ekran Camı Değişimi

iPhone 7 Şebeke Anteni Değişimi

iPhone 7 şebeke az çekiyor veya şebeke yok sıkıntısıyla karşılaştığınızda görüşme yaparken arama bir anda kapanabilir veya cihaz hiçbir şekilde operatör bulup bağlanamaz. Yine yukarıdaki çözüm yollarını denediniz ama bir sonuç alamadıysanız, bu sıkıntının sebebi şebeke anteni arızası olabilir. iPhone 7 şebeke anteni değişimi için cihazınızı Cep Market’e getirebilir, şebeke anteni değişimi sonrasında şebeke çekmiyor sorunundan kurtulabilirsiniz.

iPhone 7 şebeke anteni değişimi yapılırken şebeke anteni beraberinde, birbirleriyle bağlantılı oldukları için, şarj soketi, mikrofon ve kulaklık girişi değişimi de yapılır. Böylelikle bu parçalardaki sorunlar da giderilmektedir.

iPhone 8 Şebeke Az Çekiyor

Çoğu iPhone 8 şebeke az çekiyor veya şebeke çekmiyor sonunun nedenleri yazılımsal olabilmekte ve kısa sürede giderilebilmektedir. Yazılım kaynaklı şebeke çekmiyor sorularının çözümlerinden yazının girişinde detaylı olarak bahsetmiştik. Fakat bazı iPhone 8 şebeke çekmiyor arızaları donanım kaynaklıdır. Donanım kaynaklı bir sorunla karşılaştığınız sonucuna varırsanız, şebeke az çekiyor sorununun çözümü için şebeke entegresi değişimi veya anten değişimi gerekebilir. Ancak en kesin çözüm için Cep Market’teki deneyimli Apple teknik servis ekibimize telefonunuzu emanet etmenizi öneririz.

iPhone 6 Plus Şebeke Entegresi Değişimi

iPhone 6 Plus şebeke çekmiyor veya az çekiyor sorununun nedeni yazılımsal değilse, teknik servisin incelemesi sonucu çözüm, şebeke entegresi değişimi çıkabilir. iPhone 6 Plus şebeke entegresi arızası, anakart bölgesine gelen sert bir darbe veya sıvı temasından dolayı olabilir. Telefonunuzda şarj entegresi arızası olduğunda şebeke sık sık gidip gelir ve bu durum arama yapmanızı ve almanızı engeller. Ayrıca şarj olmama, şarj ediyor gibi görünüp şarj olmama, açılmama veya telefon şarjdayken açılıp kapanma problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Uzman Apple teknik servis ekibimiz tarafından servisimizde iPhone 6 Plus şebeke entegresi değişimi sadece 1 saat gibi kısa bir sürede yapılmaktadır. Şebeke entegre değişimi sonrası şebeke sorununuz tamamen ortadan kalkar ve cihazınızdaki bilgilerde herhangi bir kayıp olmaz.

iPhone 6S Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür

iPhone 6S şebeke sorunuyla kullanıcıların daha çok uçak moduna alıp çıkarttıkları zaman karşılaştıkları belirlenmiştir. iPhone 6S şebeke sorununun çözümü için ilk etapta yazımızın başındaki çözüm yollarını denemenizi tavsiye ediyoruz. Diğer bir alternatif yol olarak IOS’u iTunes aracılığıyla telefonunuzda tekrar kurma işlemini ele alacağız. Yalnız bu işlemlerden sonra iPhone telefonunuzun sıfırlanacağını ve içerisindeki tüm bilgilerin silineceğini unutmayın. Bu işlem için aşağıdaki adımları takip edin.

-iPhone yedeğinizi alın ve cihazı kapatın.

– Lightning kablo ile ana ekran tuşuna basılı tutarak güncel iTunes kurulu bilgisayara iPhone’u bağlayın.

– Parmağınızı ana ekran tuşundan, iPhone’da iTunes’a bağlayın seçeneğini görene kadar çekmeyin.

-iTunes telefonun modelini inceleyecek ve otomatik olarak yükleme seçeneklerini gösterecektir.

-Çıkan ekranda “Geri yükle” seçeneğine tıklayın.

– Geri yükle dedikten sonra daha sonra ekranda çıkan “Güncelle ve geri yükle” seçeneğine tıklayın. iTunes en güncel iOS sürümünü indirecek ve iPhone’a yükleyecektir.

Eğer bu işlemlerin ardından yine Şebeke Yok hatası alıyorsanız, iPhone telefonunuzu Cep Market’e getirmeniz durumunda, sorunun çözümü özel uzman Apple teknik servis ekibimizin detaylı incelemesi sonucunda en kısa sürede yapılacaktır.

 iPhone 6S Plus Şebeke Aranıyor

iPhone 6S Plus şebeke aranıyor sorunun çözümü için tavsiyemiz ilk olarak sorunun yazılım veya donanım kaynaklı olup olmadığını anlamaya çalışın. Bunun için yazının ilk kısmında belirttiğimiz gibi SIM kartı çıkartın ve telefonunuzun arama kısmına *#06# yazarak IMEI çıkıp çıkmadığını kontrol edin. Çıkıyorsa donanımda bir sıkıntı yoktur, şebeke sorununun nedeni yazılımla ilgilidir. Bu noktada yazının giriş bölümünde sıraladığımız çözüm yollarını sırasıyla uygulayın.

  iPhone Ekran ve Batarya Değişimi Tüm Bilinmesi Gerekenler

IMEI çıkmıyorsa da sorunun nedeni sistem entegresi arızası, yani donanımsal bir arızadır. Sistem entegresi değişimi için yapmanız gereken vakit kaybetmeden cihazınızı Cep Market’e ulaştırmaktır. Uzman Apple teknik servis ekibimiz tarafından servisimizde iPhone 6S Plus şebeke entegresi değişimi sadece 1 saat gibi kısa bir sürede yapılmaktadır. Şebeke entegre değişimi sonrası şebeke sorununuz tamamen ortadan kalkar ve cihazınızdaki bilgilerde herhangi bir kayıp olmaz.

iPhone 7 Plus şebeke aranıyor sorunu

iPhone 7 Plus şebeke aranıyor sorunu da yazılımsal ya da donanımsal bir arızadan dolayı kaynaklanmaktadır. Yazılımsal bir arıza olup olmadığının cevabını yazının ilk bölümündeki çözüm alternatiflerini uygulayarak bulabilirsiniz. Sorunun yazılım kaynaklı çıkmaması durumunda, sıkıntı daha çok şebeke entegresinin bozulmasından kaynaklanmaktadır.  iPhone 7 Plus şebeke entegresi arızası, genelde anakart bölgesine gelen sert bir darbe veya sıvı temasından kaynaklanır. iPhone 7 Plus şebeke aranıyor sorununun çözümü için cihazınızı üst düzey Apple teknisyenlerimizin bulunduğu Cep Market’e getirebilirsiniz.

iPhone 8 Şebeke Çekmiyor

Tüm iPhone cep telefonlarındaki şebeke problemlerinin çoğunlukla aynı nedenlerden kaynaklandığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla iPhone 8 şebeke çekmiyor problemiyle karşılaştığınızda da yapmanız gereken telefonunuzu kapatıp açmak, ardından SIM kartı çıkartıp tekrar takmak, IOS güncellemelerinizi kontrol etmek gibi yazımızın giriş bölümünde bahsettiğimiz bir dizi çözüm yöntemlerini sırasıyla uygulamak olmalıdır. Bu yöntemlerin işe yaramaması durumunda sorunun donanım yani şebeke entegre sorunu olduğunu varsayabilirsiniz. iPhone 8 şebeke çekmiyor sorununu en kısa sürede çözülebilmesi için cihazınızı deneyimli Apple teknisyenlerimizin bulunduğu Cep Market’e getirmenizi öneriyoruz.

iPhone 8 Plus Şebeke Az Çekiyor

iPhone 8 Plus şebeke az çekiyor sorunu, birçok iPhone kullanıcısının başına gelen şebeke sıkıntılarından biridir. Bu şebeke sorunu kullanıcıların arama yapamamasına, gelen aramaların da cihaza ulaşamamasına sebep olur. iPhone 8 şebeke az çekiyor sorununu yazımızın giriş bölümünde bahsettiğimiz yöntemleri uygulayarak çözmeniz mümkün. Yazılım değil de donanım kaynaklı bir sorunla karşılaştığınız sonucuna varırsanız, sorunun çözümü için şebeke entegresi değişimi veya anten değişimi gerekebilir. En doğru teşhis için iPhone 8 Plus telefonunuzu teknik servisimize getirebilir, en kısa sürede sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz.

iPhone X Şebeke Aranıyor Yazıyor

iPhoe X şebeke aranıyor yazıyor problemi çoğunlukla cihazın sıvı teması, düşme ya da sert darbeler alması sonucunda meydana gelmektedir. Cihazınızın maruz kaldığı bu olumsuz durumların neden olduğu SIM kart okumaması veya şebeke vermemesi sonucunda ise ekranda şebeke aranıyor uyarısı çıkıyor. Bu şekilde karşılaştığınız donanımsal kaynaklı bir şebeke sorunu, yine şebeke entegresi onarımı gerekliliğini doğuruyor. iPhone 8 Plus şebeke aranıyor yazıyor sorunun çözümü için, uzman Apple teknik servis ekibimiz tarafından iPhone X şebeke entegresi değişimi sadece 1 saat gibi kısa bir sürede ve hiçbir veri kaybı olmadan yapılmaktadır.

iPhone şebeke sorunu Hat Aranıyor, Sinyal yok, Servis yok, Sim yok, Servis yok, baseband arızası

iPhone Şebeke Entegre Değişimi Fiyatları

iPhone 5250 TL
iPhone 5C250 TL
iPhone 5S250 TL
iPhone 6; 6 Plus350 TL
iPhone 6 Plus350 TL
iPhone 6300 TL
iPhone 6S Plus350 TL
iPhone 6S350 TL
iPhone 7 Plus350 TL
iPhone 7350 TL
iPhone 8 Plus499 TL
iPhone 8499 TL
iPhone SE249 TL
iPhone300 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir