Telefona Su Döküldü Ses Gelmiyor

Telefon Suya Düştü Dokunmatiği Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?

Telefona Su Döküldü Ses Gelmiyor

Telefona su döküldü ses gelmiyor şikayetiyle CepMarket teknik servisimizde sık sık karşılaşıyoruz. Su dayanıklılığına sahip olmayan telefonlarda bu problemin daha yoğun şekilde görüldüğü anlaşılıyor.

Telefona Su Döküldü Ses Gelmiyor

Telefonu Pirinç Dolu Kaba Yerleştirin

Eğer siz de telefona su döküldü ses gelmiyor sorunundan müzdaripseniz, yapabileceğiniz ilk şey elbette akıllı telefonunuzu kurumaya bırakmaktır. Bunu yapmak için önce cihazınızı kapattığınızdan emin olun. Ardından telefonu pirinç dolu bir kap içerisine yerleştirerek 24 saat boyunca kurumaya bırakın.

Cihazınızı ertesi gün pirinç dolu kap içerisinden çıkardığınızda kuruduğundan emin olduktan sonra çalıştırabilrsiniz. Hoparlörün sıvı temasına maruz kalması ve bu sebeple arızalanması cihaz kuruduktan sonra düzelebilir. Hoparlör çalışmaya başlarsa probleminiz ortadan kalkmış demektir.

IP68 ve IP67 su koruması sertifikasına sahip cihazlarda bu tür problemler çok daha az sıklıkla görülse de eğer cihazınızı kurutmak yeterli olmadıysa siz de CepMarket gibi tecrübeli bir telefon servisine gelerek hoparlör değişimi yaptırabilirsiniz. Hoparlör değişimi her şeyi kökten çözecektir. Bu süreçte teknisyenlerimiz ücretsiz hasar tespiti ile size sorunun kaynağını açıklayacaktır.

iPhone Hoparlör Sesi Az Çıkıyor

Ocak 2021 Telefon Hoparlör Değişimi Ücretleri

Model Yapılan İşlem Değişim Fiyatı
İşçilik Süresi 30 – 45 DK Randevu Alınız
iPhone Hoparlör Değişimi 120 TL
iPhone X Hoparlör Değişimi 400 TL
iPhone 8 Hoparlör Değişimi 250 TL
iPhone 7 Hoparlör Değişimi 230 TL

Yorumlar (2)

 • Müşteri Reply

  Merhaba iyi akşamlar telefonumun ahize kısmına bir miktar kolonya döküldü yapmam gereken bir şey var mı teşekkür ederim.(Huawei p9 lite 2017)

  30 Kasım 2020 at 22:11
  • Cep Market Reply

   Merhaba; Miktarına göre değişmek ile birlikte az dökülen kolonyanın parça bozma ihtimali çok düşüktür, tedbir amacıyla cihazı kapattıktan sonra ahize kısmına, mesafeli olarak az bir süre fön makinesi tutmanın faydası olacaktır.

   Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

   1 Aralık 2020 at 10:39

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu linke tıklamayın lütfen. Yoksa siteden yasaklanacaksınız!

Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!