iPhone Su Kaçtı Ses Çıkmıyor

Blog sayfasına dönün
Telefondan Gelen Ses Çatlak

iPhone Su Kaçtı Ses Çıkmıyor

iPhone’da müzik dinlerken ya da biri sizi ararken telefondan ses çıkmaması insanların en çok canını sıkan sorunların başında gelir. Bu problem nedeniyle telefonunuz arandığında duyamaz ve işlerin kolaylıkla sinir bozucu bir hâl aldığını görürsünüz.

iPhone Su Kaçtı Ses Çıkmıyor

iPhone su kaçtı ses çıkmıyor şikayetiyle servisimize gelen sayısız müşteriyle karşılaştık. Görüşme sırasında cihazın sesini hoparlöre alan müşteriler ve karşıdaki kişiyi duyamadıklarını söylüyor. Bunun başlıca nedeni iPhone’a giren su ya da sıvı ve bundan ötürü arızalanan hoparlördür.

Bazı yeni iPhone’lar su koruması ile geliyor fakat IP sertifikası ne yazık ki cihazların hoparlör ve mikrofon gibi bileşenlerini sudan korumak için yeterli değil. Su hâlâ bu bileşenlere ulaşmaktadır ve hızlı olunmadığında iPhone’da kalıcı hasarlara sebebiyet vermektedir. iPhone’u kuruladıktan sonra problem devam ediyorsa aşağıdakileri uygulayın.

İlk önce iPhone’u alın ve pirinç kabına dik bir şekilde batırın. iPhone’un kapta 24 ile 48 saat arasında kalmasını sağlayın ve sonra çalıştırmayı deneyin. Hoparlörden sesin gelip gelmediğini kontrol edin. iPhone’dan hâlâ ses çıkmıyorsa o halde hoparlör değişimi şart olmuş demektir.

iPhone Hoparlör Sesi Az Çıkıyor

Hoparlör hiçbir şekilde çalışmadığında CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli servislerde her türlü telefon için hoparlör değişimi yaptırabilirsiniz. İşlemin 1 saat gibi kısa bir sürede tamamlandığını görürsünüz. Ayrıca ücretsiz kargo hizmetimizden de yararlanabilirsiniz.

Kasım 2020 – iPhone Hoparlör Değişimi Fiyatları

Model İşlem Fiyat
iPhone 8 Plus Hoparlör Değişimi 300 TL
iPhone 8 Hoparlör Değişimi 250 TL
iPhone 7 Hoparlör Değişimi 230 TL
iPhone 6s Plus Hoparlör Değişimi 200 TL
iPhone 5s Hoparlör Değişimi 150 TL
iPhone 6 Hoparlör Değişimi 180 TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (2)

 • Müşteri cevap

  Dün telefonun ahizesine hoparlöre ve sanırım birazda kameraya su kaçtı. Eski telefon iPhone 6 su döküldü ses gelmiyor, ekranda su lekesi nasıl çıkar çıkarmı bunlar masrafa değermi çöpemi atmalıyım.

  Sİz bu cihaz geri dönüşüm ile değerlendirirmisiniz. Farklı bir iPhone 6 var kulaklık modundan çıkmıyor oda sorunlu onuda yaparsanız fiyat verirseniz ona göre istanbul kadiköyde zaten işim var gelebilirim.

  1 Şubat 2020 , 12:40
  • Cep Market cevap

   Merhaba; Dilerseniz cihazınızı ücretsiz arıza tespit hizmetimize tabi tutabiliriz, bunun için bizlere ücretsiz kargo ile cihazınızı göndermeniz yeterli.

   https://cepmarket.com.tr/service/kargo-ile-cep-telefonu-tamiri/

   Firmamız tüm arıza tespitlerinde önce analiz edip müşterilerini bilgilendiriyor, onayınız sonrasında işlemler başlatılıyor.
   Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

   Geçmiş olsun dileklerimiz ile.

   2 Şubat 2020 , 01:14

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün