Telefon Ekranı Değişirse İçindekiler Silinir Mi?

Telefon ekranı değişirse içindekiler silinir mi en sık karşılaştığımız sorulara iyi bir örnek. Bu yazımızda merak edilenlere detaylıca cevap vermeye ve sizleri bu konu hakkında aydınlatmaya çalıştık.

Telefon Ekranı Değişirse İçindekiler Silinir Mi?

Telefon Henüz Açılmadan Verileri Silinir

Bazı akıllı telefon teknik servisleri ekran değişimine başlamadan önce cihazdaki tüm verileri (fotoğraflar, videolar, uygulamalar, mesajlar vb.) silerek ileride müşterinin herhangi bir konuda teknik servisi suçlamasının önüne geçmek ister. Zira bazı vakalarda müşterilerin verilerim çalındı şikayetiyle ortaya çıktığı olmuştur.

Bu her ne kadar kesin çözüm gibi görünse de, telefondaki tüm her şeyi silmeden önce yedeklemek aslında daha doğru bir hamledir. Bu sayede yalnızca müşterinin verileri üçüncü partilerden korunmuş olmaz aynı zamanda ekran değişimi işleminden sonra fotoğraflar, uygulamalar ve mesajlar gibi tüm her şey kolayca geri getirilebilir.CepMarket bu anlamda ikinci kategoriye giriyor ve herhangi bir cihazda ekran değişimine başlamadan önce müşterinin verilerinin yedeklendiğinden emin oluyor. Yedeklenen veriler müşteri telefonunu teslim aldıktan hemen sonra tekrar cihazına yükleniyor. Bu sayede hasarlı akıllı telefon ekran değişimi yapıldıktan sonra tekrar eski verilerine sahip oluyor.

Kadıköy Ekran Tamiri

Apple ve Samsung gibi firmalar da tamiri işlemi her ne olursa olsun başlamadan önce cihazı fabrika ayarlarına sıfırlar. CepMarket gibi onlar da telefondaki hiçbir şeyi görmeden doğrudan sıfırlama yoluna giderler. Bu işlem telefon açılırken yapılır ve ana menüye gelinmeden önce çoktan sıfırlanmış ve her şeyi silinmiş olur. Öyle ki bu firmaların politikaları gereği eğer bir teknisyenin cihazı sıfırlamadan açmaya kalkıştığı tespit edilirse doğrudan işine son verilir.

Telefon Ekranı Değişim Fiyatları – 16 Şubat 2020

ModelİşlemFiyat
iPhone XS Max
Cam Değişimi 1200 TL
iPhone XSCam Değişimi 700 TL
iPhone XRCam Değişimi 699 TL
Samsung Note 8Cam Değişimi 600 TL
Samsung S8 PlusCam Değişimi 500 TL
Samsung S8Cam Değişimi 500 TL
Samsung S7 EdgeCam Değişimi 500 TL