Telefon Bataryaları Hakkında Bilgi

Blog sayfasına dönün
Telefon Bataryaları Hakkında Bilgi

Telefon Bataryaları Hakkında Bilgi

Diğer telefon parçalarının aksine telefon bataryalarının ömrü sınırlıdır. Bu nedenle bir telefonda en çok değiştirilen parçaların başında ekrandan sonra bataryalar gelmektedir.

Kullanıcılar eskiyen ve telefonlarının yavaşlamasına neden olan bataryalarını CepMarket gibi servislerde yenilerler. Yenilenen batarya ile ilk günkü pil ömrüne ve telefon performansına ulaşılır.

Batarya Ömrünü Uzatmak

Telefonlarda batarya ömrünü uzatabilirsiniz. Telefonunuzu asla %75’ten fazla şarj etmeyin. Bununla beraber şarjın %20’nin altına düşmesine de izin vermeyin.

Battery University tarafından yapılan büyük araştırmada lityum iyon bataryaların ömürlerinin ısıyla azaldığı tespit edildi. Bu işlemlerle normalde 2 yıl olan batarya ömrünüzü 3 ila 4 kat artırabilirsiniz.

Batarya Değişimleri Yaptırın

Telefonunuzdaki yavaşlamanın sebebi daima işlemci değildir. İşlemciler yavaşlamaz. Aksine zayıflayan bataryalar artık aynı orijinal akımı veremediğinden cihazınızdaki donanımlar ilk performanslarını kaybedebilirler.

Ancak CepMarket gibi servislerde A kalite orijinal batarya değişimi yaptırarak cihazınızı tekrar hızlandırabilirsiniz. Batarya değişimlerimiz 1 saat sürer ve tüm Türkiye’ye ücretsiz kargo hizmetimiz vardır.

iPhone Batarya Değiştirme Nasıl ve Nerede Yapılır?

Telefon Tamir Videomuz

23 Eylül 2020 – Telefon Batarya Değişimi Fiyatları

Model ve İşlemFiyat
iPhone 11 Batarya Değişimi TL
iPhone XR Batarya Değişimi499 TL
iPhone XS Batarya Değişimi499 TL
iPhone 8 Batarya Değişimi249 TL
iPhone 8 Plus Batarya Değişimi299 TL
iPhone 7 Plus Batarya Değişimi249 TL
iPhone 7 Batarya Değişimi199 TL

Bu gönderiyi paylaş

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün