Şişmiş Batarya Telefona Zarar Verir mi? – Şişmiş batarya telefonu bozar mı?

Hemen AraYol Tarifi AlWhatsApp’tan Yaz

Kargo Cepmarket

Şişmiş Batarya Telefona Zarar Verir mi?

Şişmiş bataryanın içindeki gaz sızdırmaya başlayana dek telefona büyük zararlar verme riski azdır. Telefonun pili eğer uygun ortam koşulları sağlanmazsa genişlemeyi sürdürebilir ve en sonunda telefonun gövdesinin eğilmesine ya da açılmasına sebep olabilir. Ancak bu nadiren gerçekleşir.

Şişmiş Batarya Telefona Zarar Verir mi?
Şişmiş Batarya Telefona Zarar Verir mi?

Şişmiş batarya ile karşılaşıldığında cihaz derhal kapatılmalı ve soğumaya bırakılmalıdır. Sıcaklık bataryanın genişlemesini önlemez. Aksine pil irileşmeye devam ettiği müddetçe telefonun diğer bileşenleri de risk altında demektir. CepMarket telefon onarım servisleri şişmiş pilleri güvenli bir şekilde imha etmk için ekipmana ve prosedürlere sahiptir.

Zira şişmiş pili sıradan bir çöp kutusuna atmak daha sonra belediye çalışanlarının sağlığını tehlikeye sokacak olaylara sebep olabilir. Şişmiş pilin o nedenle yalnızca telefona zarar verme potansiyeline sahip değildir. Şişmiş batarya hâlâ telefonunuzdayken cihazı asla şarj cihazına bağlamayın. Şişmiş piller, düzgün bir şekilde ele alınmazsa patlayabilir, bu nedenle bu hoş olmayan olayın gelişmesini hızlandıracak herhangi bir eylemde bulunmak istemezsiniz.

Telefon Bataryası Nasıl Güçlendirilir? (Şoklama)

Telefondaki pil çıkarılabilir değilse asla kendiniz çıkarmaya çalışmayın. Cihazınızı CepMarket servisimize götürmeniz ya da kargo ile yollamanız yeterlidir. CepMarket servisimiz ardından telefonu titizlikle ele alacak, şişen bataryadan güvenli şekilde kurtulacak ve cihazınıza yeni bir batarya yerleştirerek tekrar çalışmasını sağlayacaktır.

17 Şubat 2020 iPhone Batarya Değişim Ücreti

ModelÜrün & HizmetÜcreti
iPhone XS Max
Batarya Değişimi
iPhone XS
Batarya Değişimi
iPhone XR
Batarya Değişimi
iPhone X
Batarya Değişimi 475 TL
iPhone 8 Plus
Batarya Değişimi 499 TL
iPhone 8
Batarya Değişimi 199 TL
iPhone 7 Plus
Batarya Değişimi 249 TL
iPhone 7
Batarya Değişimi 199 TL
iPhone 6S Plus
Batarya Değişimi 165 TL
iPhone 6S
Batarya Değişimi 139 TL
iPhone 6 Plus
Batarya Değişimi 149 TL
iPhone 6
Batarya Değişimi 139 TL
iPhone 5S
Batarya Değişimi 125 TL
iPhone 5
Batarya Değişimi 125 TL