Şişen Bataryayı Düzeltme

Şişen Bataryayı Düzeltme

Cihazınızın bataryasının şişmiş olabileceğinden şüphe ediyorsanız ilk adım dikkatli olmaktır. Bir pilin herhangi bir durumda delinmesi inanılmaz derecede tehlikelidir. Şişmiş bataryalar, mahfazanın içinde bulunan gazlar zaten çok fazla stres altında olduğu için özellikle daha büyük tehlikelere açıktır. Peki şişen bataryayı düzeltme mümkün mü?

Şişen Bataryayı Düzeltme
Şişen Bataryayı Düzeltme

Şişen pilin kasadan çıkarılması zorlaşabilir. Bataryayı çıkarmak için olağandışı bir dirençle karşılaşırsanız daha fazla zorlamayın. Bununla birlikte, şişen bataryayı başarılı bir şekilde çıkarabiliyorsanız, güvenli ve serin bir kaba yerleştirin. Böylece delinme ihtimali azalacaktır. Telefon pilleri genişleyecek şekilde tasarlanmıştır ancak delinme durumlarına karşı savunmasızdır.

Şişen bataryayı sıcak bir arabada veya çocukların ve evcil hayvanların bulunduğu bir yerde bırakmayın. Akıllı telefonunuz şişen batarya ile en azından bir süre daha çalışmaya devam edecektir. Fakat sorunu görmezden gelmek ve telefonu kullanmaya devam etmek yaralanmalara neden olabilecek patlama riskini artıracaktır. Bir pilin sızdırması ve patlaması çok nadirdir ancak bu olasılığı test etmek gerekmez.

  Ekran Değişiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Şişmiş bir pilin değiştirilmesi sıradan kullanıcılar için tehlikeli olabilir. Ancak CepMarket gibi tecrübeli servisler şişen bataryayı düzeltme konusunda size profesyonel destek verebilir. Bunun tek yolu elbette pili bir yenisiyle değiştirmek ve eskisinden güvenli şekilde kurtulmaktır. Tüm işlem birkaç dakika içerisinde kolayca tamamlanır.

Mayıs 2021 iPhone Batarya Değişim Ücreti

Model ve TamirÜcreti
iPhone XS Batarya Değişimi
Sorunuz
iPhone XS Batarya Değişimi
Sorunuz
iPhone XR Batarya Değişimi
Sorunuz
iPhone X Batarya Değişimi
300 TL
iPhone 8 Plus Batarya Değişimi
199 TL
iPhone 8 Batarya Değişimi
179 TL
iPhone 7 Plus Batarya Değişimi
199 TL
iPhone 7 Batarya Değişimi
179 TL
iPhone 6S Plus Batarya Değişimi
179 TL
iPhone 6S Batarya Değişimi
180 TL
iPhone 6 Plus Batarya Değişimi
179 TL
iPhone 6 Batarya Değişimi
149 TL
iPhone 5S Batarya Değişimi
149 TL
iPhone 5 Batarya Değişimi
149 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir