Samsung Telefona Su Kaçtı Ses Gelmiyor

Samsung Telefona Su Kaçtı Ses Gelmiyor

Samsung Telefona Su Kaçtı Ses Gelmiyor

Samsung telefonda müzik dinlerken veya biri sizi ararken telefondan ses gelmemesi en çok baş ağrıtan sorunlar arasında bulunuyor. Samsung telefona su kaçtı ses gelmiyor şikayeti su koruması olmayan modellerde yaygın olarak görülmektedir.

Samsung Telefona Su Kaçtı Ses Gelmiyor

Bazı yeni Samsung’lar su korumasına sahipler. Ancak IP sertifikası ne yazık ki suyun hoparlör ve mikrofon gibi birimlere ulaşmasına engel olamıyor. Sıvı hâlâ bu bileşenlere temas edebiliyor ve çabuk olunmadığında Samsung’a ciddi hasarlar verebiliyor. Cihazı kurulayın ve hoparlör problemi devam ediyorsa aşağıdakileri uygulayın.

Servisimize bu problemle ulaşan çok sayıda kullanıcıya rastlıyoruz. Görüşme sırasında telefonun sesini hoparlöre aldığınızda ve karşıdakini duyamadığınızda bunun ana sebebi hoparlör arızası olabilir. Neyse ki hoparlör değişimi yapmak mümkün. Bundan önce deneyebileceğiniz birkaç şey bulunuyor.

Samsung telefonunuzu kuruladıktan ve microSD ile SIM kartı çıkardıktan sonra pirinç dolu bir kaba dik şekilde batırın. Samsung telefonunuzu 24 ile 48 saat arasında kapta bekletin, sonra çalıştırın ve hoparlör şimdi ses veriyor mu vermiyor mu kontrol edin. Hâlâ ses alamıyorsanız Samsung hoparlör değişimi gerekli olacak demektir.

Önerilen Bağlantı:   Suya Düşen Telefonun Dokunmatiği Çalışmıyor

Hoparlör çalışmadığında CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli servislerden yardım alabilirsiniz. Bu tür servislerde her türlü Samsung model telefon için hoparlör değişimi yapılabilir ve bunun 1 saat gibi kısa bir sürede tamamlandığını görebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz kargo hizmetimizden de yararlanmayı unutmayın.

Mart 2021 – Samsung Hoparlör Değişimi Fiyat Listesi

Ürün / HizmetFiyat
Samsung Galaxy Note 9 Hoparlör DeğişimiSorunuz
Samsung Galaxy Note 8 Hoparlör Değişimi25.515 TL
Samsung Galaxy S9 Plus Hoparlör Değişimi0 TL
Samsung Galaxy S9 Hoparlör Değişimi25.515 TL
Samsung Galaxy S8 Plus Hoparlör Değişimi25.515 TL
Samsung Galaxy S8 Hoparlör Değişimi25.515 TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (4)

 • Müşteri Reply

  Hoparlör e kar girdi video izlerken ses gelmiyor ya da ses kaydı atamıyorum ama kulaklık takıp dinleyebiliyorum ne yapmam gerek

  14 Şubat 2021 at 16:28
  • Cep Market Reply

   Merhaba; Sıvı teması ile karşılaşılan durumlarda cihaz kesinlikle şarj edilmemeli mümkünse kullanılmamalıdır.

   Parça değişimi yeterli iken yapılan hatalar sonrası cihaz daha ağır sonuçlar ile karşılaşabilir.

   En kısa zamanda cihaz oksitlenmelere karşı korunmalı ve özel solüsyon kimyasallar ile temizlenmelidir bu konuda servisimizden destek isteyebilirsiniz.

   Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda donanımsal bir arıza gözüküyor fakat kesin olarak arıza tespiti yapabilmemiz için cihazı incelememiz gerekmektedir.

   Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

   15 Şubat 2021 at 12:11
 • Müşteri Reply

  Telefonum suya düştü hemen aldım kuruladım teleonla konustum birşey yoktu simdi sesim karsiya gitmiyor kulaklikla video izliyorum ama sesim gitmiyor karşıya ne yapabilabilir

  16 Aralık 2019 at 00:22
  • Cep Market Reply

   Merhaba; Bu arıza mikrofon yada ses entegresinden kaynaklanabilir. Net bir cevap ise ancak arıza tespiti sonrasında verilebilmektedir.

   Dilerseniz cihazınızı ücretsiz arıza tespit hizmetimize tabi tutabiliriz, bunun için bizlere ücretsiz kargo ile cihazınızı göndermeniz yeterli.

   https://cepmarket.com.tr/service/kargo-ile-cep-telefonu-tamiri/

   Firmamız tüm arıza tespitlerinde önce analiz edip müşterilerini bilgilendiriyor, onayınız sonrasında işlemler başlatılıyor.
   Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.Geçmiş olsun dileklerimiz ile.

   16 Aralık 2019 at 14:32

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!