Samsung Ekranda Yeşil Çizgi

Samsung Ekranda Yeşil Çizgi

Telefon ekranlarında kimi zaman görüntüyü bozan sorunlarla karşılaşabiliriz. Samsung ekranda yeşil çizgi probleminin nedeni yazılım veya donanım kaynaklı olabilir. Öncelikli olarak problemin kaynağını belirlemek önemlidir.

Ekranda Yeşil Çizgi Sorunu Nasıl Çözülür?

Böyle bir durumla karşılaştığınızda problemi çözmek için ilk yapmanız gereken cihazı yeniden başlatmaktır. Eğer bu yeterli olmadıysa yeşil çizgilerden kurtulmak için farklı yöntemler de bulunmaktadır. Denenmiş ve sorunu çözmüş yöntemleri bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Bunlardan ilkinde cihazın bataryasını çıkarın ve 5-10 dakika bekleyin. Ardından bataryayı takın ve cihazı tekrar başlatın. Problemin devam edip etmediğini kontrol edin. Problem devam ediyorsa birazdan bahsedeceğimiz adımları uygulayın. Yazımızda aynı problemleri yaşayan kullanıcıların çözümleriyle sizleri buluşturacağız.

Samsung ekranda çizgi çıktı veya telefon ekranda çizgiler çıkıyor gibi problemleri siz de yaşamış veya etrafınızdan duymuş olabilirsiniz. Samsung telefon ekranda yeşil çizgiler donanım kaynaklı veya piksel hatası yüzünden olabilir. Piksel hataları ekranda yeşil çizgi problemine yol açabilir. Hatta PC ekranda yeşil çizgiler veya TV ekranda yeşil çizgi sorunlarını da daha öce duymuşsunuzdur.

Böyle bir problemle karşı karşıya kaldığınızda problemi çözmek için diğer bir yöntem de ekran görüntüsü almaktır. Ekranınızda yeşil çizgiler varken ekran görüntüsü alın. Ekran görüntüsünü yakınlaştırın ve çizgilerin görüntü büyüdüğünde de aynı yerde mi durduğunu yoksa resim büyüdüğü halde çizgilerin sabit durup durmadığını kontrol edin. Problemi sebebini bu şekilde anlayamadıysanız, ekran görüntüsünü bir arkadaşınıza gönderin ve onun ekranında yeşil çizgi görünüp görünmediğine bakın. Eğer yeşil çizgi görünüyorsa bunun nedeni yazılım kaynaklı, görünmüyorsa donanım kaynaklıdır.

İlginizi çekebilir: Telefon Ekranı Siyah Beyaz Oldu, Nasıl Düzelir?

Yazılım Kaynaklı Ekranda Yeşil Çizgi

Ekranda yeşil çizgi probleminin yazılım kaynaklı olduğunu karar verdiyseniz, problemi maliyetsiz düzeltebileceğinizi söyleyebiliriz. Bunu yaparken ya ROM’u yeniden stocklayacaksınız ya da cihazı sıfırlayacaksınız. Neticede her şey yolunda giderse en fazla 10 dakika içerisinde sorunu çözebilirsiniz. Problemin yazılım kaynaklı olduğunu belirlemişseniz cihazın yedeğini alıp fabrika ayarlarına geri döndürün. Buna rağmen problem çözülmediyse telefon modelinize göre orijinal stock ROM indirip cihaza gönderin. Telefona bilgisayardan ROM atmak için Google’dan detaylı arama yapabilirsiniz. Mutlaka marka ve modelinize uygun ROM atmalısınız. Aksi takdirde başka bir telefonun ROM’u telefonunuzu kilitleyebilir.

  Samsung A50 Ekran Değişimi

Donanım Kaynaklı Ekranda Yeşil Çizgi

Ekranda yeşil çizgi, telefonda yeşil ekran sorunu ya da telefonda yeşil çerçeve sorunu donanım kaynaklı olduğunda, bu yüksek ihtimalle darbe ya da esnemeden kaynaklı bir LCD modülün / panelin hasar almış olabileceğinin göstergesidir.  Örneğin iç ekranlarda bu durum oldukça yaygın bir durumdur. Çoğu zaman sorun, yüksek bir yerden sert düşme, suya düşme ya da sıcaklık veya batarya şişmesi nedeniyle oluşan esneme sonrasında oluşmaktadır. Bunların yanı sıra flex kabloları da bu arızaya sebep olabilir. Ek olarak bazen sorun, ana kart ve entegrelerden de kaynaklanabilir.

Cihazınızdaki sorunla ilgili net bir cevap ancak uzman teknik servisimizin arıza tespit işlemi sonrasında verilebilmektedir. Arıza tespit işlemi sonrasında Cep Market sizlere arıza türü ve onarım fiyatları hakkında bilgilendirme yapacaktır.

2006 yılından bu yana Kadıköy’de hizmet veren bir telefon tamircisi olarak 6 ay iş işçilik garantisi ile alanında uzman profesyonel teknik servis çalışanlarımız sizlere destek sunuyor. Ayrıca ücretsiz kargo hizmetimizle sadece Kadıköy’e değil tüm Türkiye illerine hizmet veriyoruz. WhatsApp hattımız üzerinden canlı destek, süreç hakkında bilgilendirme ve yardım sağlamaktadır. 7/24 bu alandan yardım alabileceğinizi unutmayın.

  Samsung A70 Ekran Değişimi

Samsung Ekran Değişimi Fiyatları

Samsung A10450 TL
Samsung A10s400 TL
Samsung A20450 TL
Samsung A20e450 TL
Samsung A20s450 TL
Samsung A3 2015399 TL
Samsung A3 2016499 TL
Samsung A3 2017499 TL
Samsung A3 2017250 TL
Samsung A30 2018649 TL
Samsung A30550 TL
Samsung A30s699 TL
Samsung A40 2018500 TL
Samsung A40500 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir