Ön Cam Kırılması Çatlaması Garantiye Girer Mi?

Kadıköy İstanbul Dokunmatik Camı Değişim Servisi

Ön Cam Kırılması Çatlaması Garantiye Girer Mi?

Ön cam kırılması çatlaması garantiye girer mi müşterilerimiz tarafından sık sorulan ve merak edilen konular arasında yer alıyor. Bu hasar tipi diğer ekran hasarlarında olduğu gibi firmalar tarafından garanti kapsamına alınmıyor. Peki nedenleri neler?

Ön Cam Kırılması Çatlaması Garantiye Girer Mi?

Cam Hasarı Garantiye Alınmıyor

Ön cam kırılmasının garantiye girmemesinin ana sebebi elbette siz cihazı satın alırken firmanın size camın ya da ekranının hiçbir şekilde kırılmayacağının vaadini vermemiş olması. Zira böyle bir vaat gerçekçi olmazdı. Akıllı telefon camları kimi zaman telefon betona düştükten sonra sağlam kalırken kimi zaman alçak bir yerden düşerken paramparça olabiliyor. En kolay hasar gören bileşenler bunlar olduğundan firmaların böyle bir yükün altından kalkması güç olacaktır.

Bahsettiğimiz gibi ön cam kırılmasında ya da basitçe herhangi bir tür hasarda ne Samsung ne de Apple gibi akıllı telefon üreticileri bu durumu garanti kapsamında ele almıyorlar. Dolayısıyla bu tür kazaların faturası tamamen müşteriye yansıtılıyor ve onun cebinden karşılanıyor. Ön cam değişimi pahalı bir işlem olduğundan kullanıcılar alternatif çözümlere yöneliyorlar. CepMarket gibi üçüncü parti teknik servisler aracılığıyla yapılan ön cam değişimi işlemleri ise çoğu zaman cihazın garantisini ihlal etmiyor.

Dokunmatik Ekran Garip Davranıyor, Çözümü

Örneğin, Apple için son politika güncellemesi bu yöndeydi ve ekran ile ön cam değişimi gereken durumlarda müşterinin yükünü hafifletmek adına CepMarket gibi diğer servislerden ön cam yenilemesi yapılmasına izin verildi. Böylece bu servislerden ekran ya da ön cam değişimi yapan müşterilerin iPhone garantileri artık ihlal olmuyor. Eğer siz de böyle bir işleme ihtiyaç duyuyor ancak garantiden endişe ediyorsanız markanıza danışarak bilgi alabilirsiniz.

Ocak 2021 – Telefon Cam Değişimi Fiyatları

Model İşlem Fiyat
iPhone XS Max
Cam Değişimi 1200 TL
iPhone XS Cam Değişimi 700 TL
iPhone XR Cam Değişimi 700 TL
Samsung Note 8 Cam Değişimi 600 TL
Samsung S8 Plus Cam Değişimi 500 TL
Samsung S8 Cam Değişimi 500 TL
Samsung S7 Edge Cam Değişimi 500 TL

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu linke tıklamayın lütfen. Yoksa siteden yasaklanacaksınız!

Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!