Ön Cam Kırılması Çatlaması Garantiye Girer Mi?

Kadıköy İstanbul Dokunmatik Camı Değişim Servisi

Ön Cam Kırılması Çatlaması Garantiye Girer Mi?

Ön cam kırılması çatlaması garantiye girer mi müşterilerimiz tarafından sık sorulan ve merak edilen konular arasında yer alıyor. Bu hasar tipi diğer ekran hasarlarında olduğu gibi firmalar tarafından garanti kapsamına alınmıyor. Peki nedenleri neler?

Ön Cam Kırılması Çatlaması Garantiye Girer Mi?

Cam Hasarı Garantiye Alınmıyor

Ön cam kırılmasının garantiye girmemesinin ana sebebi elbette siz cihazı satın alırken firmanın size camın ya da ekranının hiçbir şekilde kırılmayacağının vaadini vermemiş olması. Zira böyle bir vaat gerçekçi olmazdı. Akıllı telefon camları kimi zaman telefon betona düştükten sonra sağlam kalırken kimi zaman alçak bir yerden düşerken paramparça olabiliyor. En kolay hasar gören bileşenler bunlar olduğundan firmaların böyle bir yükün altından kalkması güç olacaktır.

Bahsettiğimiz gibi ön cam kırılmasında ya da basitçe herhangi bir tür hasarda ne Samsung ne de Apple gibi akıllı telefon üreticileri bu durumu garanti kapsamında ele almıyorlar. Dolayısıyla bu tür kazaların faturası tamamen müşteriye yansıtılıyor ve onun cebinden karşılanıyor. Ön cam değişimi pahalı bir işlem olduğundan kullanıcılar alternatif çözümlere yöneliyorlar. CepMarket gibi üçüncü parti teknik servisler aracılığıyla yapılan ön cam değişimi işlemleri ise çoğu zaman cihazın garantisini ihlal etmiyor.

  HTC Dokunmatik Çalışmıyor

Örneğin, Apple için son politika güncellemesi bu yöndeydi ve ekran ile ön cam değişimi gereken durumlarda müşterinin yükünü hafifletmek adına CepMarket gibi diğer servislerden ön cam yenilemesi yapılmasına izin verildi. Böylece bu servislerden ekran ya da ön cam değişimi yapan müşterilerin iPhone garantileri artık ihlal olmuyor. Eğer siz de böyle bir işleme ihtiyaç duyuyor ancak garantiden endişe ediyorsanız markanıza danışarak bilgi alabilirsiniz.

Mayıs 2021 – Telefon Cam Değişimi Fiyatları

ModelİşlemFiyat
iPhone XS Max
Cam Değişimi800 TL
iPhone XSCam Değişimi600 TL
iPhone XRCam Değişimi700 TL
Samsung Note 8Cam Değişimi600 TL
Samsung S8 PlusCam Değişimi500 TL
Samsung S8Cam Değişimi500 TL
Samsung S7 EdgeCam Değişimi500 TL

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir