Kulaklık Teki Çalışmıyor Nasıl Tamir Edilir?

Kulaklik teki calismiyor nasıl tamir edilir

Kulaklık Teki Çalışmıyor Nasıl Tamir Edilir?

Telefon ve bilgisayarların hayatımıza girmesi ile sesi sadece kullanıcının duyması hedeflenerek kulaklıklar da hayatımıza girdi. Önceden sadece kablolu olan kulaklıklar artık Bluetooth özelliği ile de kablosuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Kablolu ya da kablosuz kulaklıkları kullanmanın kendine göre avantaj ve dezavantajları vardır.

Örneğin kullanılan kablosuz bir kulaklıkta kablo temassızlığı sorunu oluşması imkansızdır. Çünkü kulaklık kablosuzdur, fakat bu kulaklıklar çok kolay  bir şekilde kaybolmaktadır. Kablolu kulaklıklar kolay kolay kaybolmamaktadır ama bazen kablodan dolayı bozulmalar olabilmektedir. Kablolu kulaklıklarda kulaklığın teki çalışmıyorsa sorun aşağıdakilerden biri olabilir.

 • Kulaklığın kablosu belli bir yerde kopmuş olabilir.
 • Kulaklığın sağ veya sol kısmındaki hoparlör patlamış olabilir.
 • Kulaklığın giriş kısmı bozulmuş olabilir, ya da kablodan dolayı temassızlık yapıyor olabilir.

Yukarıdaki durumlar kablosuz kulaklıklarda yaşanmamaktadır. Ama kablosuz kulaklıklarda da kulaklığın bozulmasının birden çok sebebi olabilmektedir. Bu sebeplerden bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Kulaklığın sağ veya sol kısmındaki hoparlör patlamış olabilir.
 • Kulaklığın şarj ünitesi bozulmuş olabilir.
 • Kulaklık eğer pilliyse piller bitmek üzere olabilir.
 • Kulaklıktaki bluetooth aygıtı bozulmuş olabilir.

İlginizi Çekebilir: iPhone 7 Kulaklıktan Ses Gelmiyor

Yukarıdaki sorunlardan en az biri yaşanıyorsa kulaklığın teki ya da ikisi birden çalışmayabilmektedir. Bu durum kullanıcı için çok sinir bozucu olmakla beraber kullanıcıyı derhal yeni bir kulaklık almaya itmektedir. Fakat bu bozulmalar Cep Market tarafından kolaylıkla tamir edilebilmektedir. Kulaklığınızı sizin için ilk günkü sağlığına kavuşturur ve size teslim eder. Kulaklık tamiri yapılırken aşağıdaki yöntemler uygulanmaktadır.

 • Kulaklık eğer kabloluysa kabloda temassızlık oluşabileceğinden kablonun her yerinde ölçüm yapılarak kopmanın yeri tespit edilmeye çalışılır.
 • Kulaklık kablolu bir kulaklık ise telefona ya da bilgisayara giriş kısmı üzerinde ölçüm ve arıza tespit çalışması yapılır. Eğer sokette bir arıza varsa soket değiştirilir.
 • Eğer kulaklık kablolu değilse sorun kulaklık hoparlörlerinde olabilir. Hoparlörler belli testlere tabi tutularak hasarlı olup olmadığının ölçümleri yapılır.
 • Kulaklık kablosuz ise şarj ünitesinden kaynaklı bir sorun olup olmadığını ölçebilmek için şarj ünitesi üzerinde testler yapılır.
 • Eğer kulaklık pilli ise pil yuvası kontrol edilir ve batarya değişimi yapılır.
  Telefon Kulaklığı Nasıl Tamir Edilir?

Samsung Note 4 Kulaklık Jack Değişimi

iPhone İç Kulaklık Değişimi Fiyatları

iPhone 5120 TL
iPhone 5S120 TL
iPhone 6150 TL
iPhone 6S150 TL
iPhone 6 Plus150 TL
iPhone 6S Plus150 TL
iPhone 7 Plus200 TL
iPhone 7200 TL
iPhone 8250 TL
iPhone 8 Plus250 TL
iPhone X350 TL
iPhone XR250 TL
iPhone XS250 TL
iPhone XS Max300 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir