Kulaklık Modundan Telefon Nasıl Çıkarılır?

Kulaklik.Modundan.Telefon.Nasil.Cikartilir

Kulaklık Modundan Telefon Nasıl Çıkarılır?

Kulaklığınızı telefondan çıkarmış olsanız bile, telefonunuz kulaklık modundan çıkmamış olabilir. Günümüzde kullanılan akıllı telefonların bazılarında 3.5 mm kulaklık bağlantısı bulunmadığı için, kullanıcılar USB Type C’yi kulaklık bağlantısına dönüştüren adaptörleri ya da Bluetooth kulaklıkları kullanmak durumunda kamaktadırlar. Elbette piyasada hala kulaklık bağlantısı olan birçok akıllı telefon modeli de bulunmaktadır.

Telefonunuzdan kulaklığı çıkarmanıza rağmen kulaklık modundan çıkmıyorsa, bu sorunu çözmenize yardımcı olacak kulaklık modundan telefon nasıl çıkarılır bu yazımızın konusu.

Kulaklık modundan telefonu çıkarmanın birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Bunları deneyerek cihazınızdaki sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Telefonu Yeniden Başlatmak

Cihazı yeniden başlatmak özellikle akıllı telefonlarda ve bilgisayarlarda birçok sorunun üstesinden gelmenin en hızlı ve en basit yoludur. Genellikle bu durum yazılımsal sorunlarda geçerli olmaktadır. Telefonunuzdan kulaklık simgesi gitmiyorsa telefonu yeniden başlatmak sorunu çözmenizi sağlayabilir. Bu sebeple kulaklık modundan telefonu çıkarmak için ilk yapmanız gereken telefonu yeniden başlatmak olmalıdır.

  Whatsapp Görüntülü Aramada Sesim Gitmiyor Nasıl Düzelir?

Telefon Pilini Çıkarmak

Artık akıllı telefonların birçoğunda pili çıkarma imkanı olmasa da eğer telefonunuzun arka kapağını açıp pilini çıkarabiliyorsanız, bunu yaparak kısa bir süre bekleyin ve sonra pili tekrar takarak telefonunuzu açın. Şayet telefonunuzun kapağını açarak pili çıkarma şansınız yoksa, cihazın pilini sonuna kadar bitirin ve ardından şarj ederek telefonu açın.

İlginizi Çekebilir: AirPods ve EarPods Temizleme

Fabrika Ayarlarını Sıfırlamak

Yukarıda anlattığımız yöntemler telefonunuzu kulaklık modundan çıkarmak için işe yaramadıysa cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamak yöntemini deneyebilirsiniz. Yalnız bu işlemi yapmadan önce telefonunuzdaki verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Ardından Settings – System – Reset / Factory Reset adımlarını izleyerek telefonunuzun fabrika ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Bu işlemin adımları telefondan telefona değişebilmektedir.

Kulaklık Soketini Temizlemek

Telefonunuzdaki kulaklık soketinde kulaklık bağlantısını sağlayan küçük bir parça bulunmaktadır. Bu parçaya toz, kir ya da kıyafetlerdeki pamuk benzeri parçacıklar girerse telefonunuzdan kulaklığı çıkarmanıza rağmen, cihaz hala kulaklık bağlıymış gibi algıladığı için kulaklık modundan çıkamayabilir. Bu parçadaki yabancı maddeleri nazik bir şekilde temizleyerek, telefonun kulaklık modundan çıkmasını sağlayabilirsiniz.

  Apple iPhone, iPad, iMac Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kulaklık Soketini Değiştirmek

Telefonun kulaklık modunda kalmasının nedenlerinden biri de kulaklık soketinin oksitlenmesidir. Kulaklık soketinin oksitlenmesinin sebebi sıvı teması veya telefonun nemli ortamda bulunmasıdır. Bu durum karşısında sorunu çözmenin tek yolu profesyonel müdahale ile kulaklık soketi değişimidir.

Telefonunuzun kulaklık soketi değişimi için Cep Market’te başvurabilirsiniz.

iPhone kulaklık takılı kaldı, iPhone kulaklık modunda kaldı ne yapmalıyım ?

Kulakık Soketi Değişimi Fiyatları

Samsung Galaxy Note 8199 TL
Samsung Galaxy S8199 TL
Samsung Galaxy S8 Plus199 TL

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir