Kırılmaz Cam Kırılırsa Ekrana Zarar Verir mi?

iPhone'da Yumuşak Home Tuşu ve "Çıt'' Sesi Sorunu

Kırılmaz Cam Kırılırsa Ekrana Zarar Verir mi?

Kırılmaz cam kırılırsa ekrana zarar verir mi merak edilen konular arasında yer alıyor. Kırılmaz camlar özel olarak tasarlanan ve içerideki daha pahalı LCD bileşenini koruması için cihaza yerleştirilen parçalardır. Dijital herhangi bir işlevi bulunmayan bu camlar yerine göre önemli işler başarırlar.

Kırılmaz Cam Kırılırsa Ekrana Zarar Verir mi?

Cam Kırılması ve Ekran Hasarı

Kırılmaz cam kırıldığında birçok müşteri bunu yerinden çıkartarak cihazın eski kozmetik görünümüne kavuşmasını sağlamak ister. Zira kırılmaz cam aslında birçok telefonda panele yapıştırılmış haldedir ve doğru noktadan çekildiğinde yerinden çıkarılabilir. Bazı ucuz üretim telefonlarda kırılmaz cam panelin boyutundan daha küçük olabilir.

Bu durumda kullanıcılar onun aslında kırılmaz cam değil de bir jelatin olduğunu düşünerek sökmeye çalışırlar ve sökerler de. Kırılmaz camın yalnızca orta kısmı çok ince bir camdan üretilmiştir ve panele yapıştırılan yan kısımları aslında daha yumuşak bir maddeden oluşur. Dolayısıyla kırılmaz cam kırılırsa kullanıcılar bu köşelerden yavaşça çekerek koruyucu parçayı yerinden çıkarabilirler.

Samsung Note 10 Ekran Değişimi

Bu parça kırıldığında ekrana hiçbir zaman gelmez. Fakat kırık bir camla dolaşmaya devam etmek riskli olabilir. Cihazın sonraki düşüşünde ufalanan parçalar elinize saplanabilir veya ekrana doğru hareket ederek ön camınızın çizilmesine neden olabilir. Elbette bunlar teorik durumlardır ve her zaman gerçekleşecekleri anlamına gelmez. Yine de koruyucu camı teknik serviste değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

CepMarket’te koruyucu camı yenilemek mümkün. Hatta ekran değişimi işlemlerinden sonra müşterilerimize koruyucu cam hediye ederek gelecekte başlarına benzer durumların gelmesinin önüne geçmeye çalışıyoruz. CepMarket’te koruyucu cam takma işlemi birkaç dakikada tamamlanmaktadır

 

 

Ocak 2021 – iPhone Ekran & Ön Cam Değişim Fiyatları

Model Cam Değişimi Fiyatı Ekran Değişimi Fiyatı
iPhone XS Max
1200 TL 2600 TL
iPhone XS 700 TL 1099 TL
iPhone XR
700 TL 1400 TL
iPhone X
600 TL 1450 TL
iPhone 8 Plus
350 TL 240 TL
iPhone 8 Plus Arka Cam 399 TL
iPhone 8 300 TL 240 TL
iPhone 8 Arka Cam 399 TL
iPhone 7 Plus 250 TL 220 TL
iPhone 7 220 TL 250 TL
iPhone 6S Plus
200 TL 229 TL
iPhone 6S 190 TL 200 TL
iPhone 6 Plus
180 TL 229 TL
iPhone 6 160 TL 200 TL
iPhone 5S 150 TL 150 TL
iPhone 5C 150 TL 150 TL
iPhone 5 150 TL 150 TL
iPhone SE 150 TL 150 TL
iPhone 4S 149 TL 149 TL
iPhone 4 149 TL 149 TL
Ekranı Kırılan OPPO Telefonun Tamiri

Yorumlar (4)

 • Müşteri Reply

  İpona 7 koruyucu cam taktım telefon da donmalar , sayfa geçişlerde, yavaşlama oldu neden olur

  9 Kasım 2020 at 07:46
  • Cep Market Reply

   Merhaba; Cihazınız daha önce ekran ile alakalı bir işlem gördü ise nano ( cihaza tam yapışan ) ekran koruyucular dokunmatik ekranda hassasiyet oluşturabilir.

   Kullandığınız ekran koruyucu yan sanayi ekranlar ile sorun yaşatabilir, tavsiyemiz ekran koruyucuyu söküp test yapmanız yönünde olacaktır.

   Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

   9 Kasım 2020 at 13:42
 • Müşteri Reply

  Telefonum kırılmaz camı telefonumun yan kısımlarını kapatmıyordu telefonum yere düştü ve açık olan yan kısmından ekranıma doğru çatlaklar oluştu ama telefonumun her kısmında dokunmatik çalışıyor.Telefonumun ekranında kırılmaz camım takılı kırılmaz camımı çıkarıp yeni kırılmaz cam taktırmak istiyorum ama kırılmaz camımı çıkardığımda ekranımın dokunmatiği bozulur mu?

  2 Aralık 2019 at 00:08
  • Cep Market Reply

   Merhaba; Kırılmaz camın altındaki ( LCD ) panelin üzerindeki dış cam. ( Yani telefonun üst kısmındaki cam ) kırılmış yada çatlamış ise dış yüzeydeki kırılmaz camı sökerken dağılma ihtimali bulunmaktadır.

   Tavsiyemiz dikkatlice ve hafifçe uygulamalar ile sökme işlemini yapmanız yönündedir. Kırılmaz camın sökülüp değiştirilmesi telefonunuzun dokunmatiğine zarar vermez.

   İlerleyen günlerde hem parmaklarınız için zarar verici bir durum oluşmasını önlemek hemde çirkin bir görünümden kurtulmak isterseniz ön cam değişimi ile cihazınız ilk gün kozmetiğine geri dönebilir.

   Desteklenen ön cam değişimi modelleri için web sitemiz üzerindeki whatsapp hattımızı her zaman kullanabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

   Keyifli günler geçirmeniz dileklerimiz ile.

   2 Aralık 2019 at 01:47

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu linke tıklamayın lütfen. Yoksa siteden yasaklanacaksınız!

Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!