Kırık Telefon Ekranı Tamiri

Kadıköy En Hızlı Telefon Tamircisi

Kırık Telefon Ekranı Tamiri

Kırık telefon ekranı tamiri en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Ekran bileşenleri yavaş gelişen teknolojiler arasında yer alıyor ve dolayısıyla tamir yöntemleri çoğunlukla aynı kalıyor. Aşağıda bu konuyu ve daha fazlasını detaylıca ele aldık.

Kırık Telefon Ekranı Tamiri

Bilinmesi Gerekenler Neler?

LCD ekranlar çoğunlukla tamiri yapılamayan bileşenlerdir. Telefonlarda ekran tamiri söz konusu olduğunda kastedilen asıl konu genellikle koruyucu ön cam değişimi olmaktadır. Ancak bazı durumlarda ise LCD değişimi de gerekli olabilir. Ekranın nasıl tamir edildiğini bilmek kullanıcıları ekran tamirine fazla ücret ödemesini engeller. Ancak bu çoğu zaman fazlasıyla hassas ve risklidir. Ekran değişim işlemleri temelde basit ve gelişmiş yöntemler olarak ikiye ayrılıyor.

Birinci yöntem daha ziyade fazla masraftan kaçınmak isteyen teknik servisler tarafından uygulanıyor. Basit gereçler kullanan bu cep telefonu servisleri yalnızca telefonunuzu riske atmıyor aynı zamanda gerekli değilken çalışmakta olan sağlam orijinal ekranınızı değiştirerek sizi mağdur duruma düşürüyor. LCD yenileme yoluyla kırık telefon ekranı tamiri yapmak bilinen yöntemler arasındadır. Ancak takılan yeni ekran eskisi yani orijinali gibi doğru ışık ve renklere sahip olmayabilir. Bazılarının parlaklığı bile kullanıcıların gözünü ağrıtabilir.

  iPhone İç Ekran Kırılması

CepMarket telefon ekranı tamiri yaparken özellikle iPhone ve Samsung marka ya da model akıllı telefonlarda sadece ön kısımdaki hasarlı koruyucu camı değiştirir. Buz makinesi yardımıyla koruyucu camı -174 dereceye kadar soğutarak LCD’den kolayca ayrılmasını sağlar. Bu işlemin avantajlarından biri de hem maliyeti düşürmesi hem de dolayısıyla kullanıcı memnuniyetini artırmasıdır. Yedek ekranlar çoğunlukla ön camların en az iki katı yüksek fiyata sahip olurlar. Kırık ekran tamiri için CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli servislerden yardım alabilirsiniz.

Aşağıda bazı telefonların cam değişimi ve ekran değişimi fiyatlarını görebilirsiniz. Ancak CepMarket’te tüm akıllı telefonlara destek verilmektedir. Siz de kendi modelinizin fiyat bilgisini öğrenmek için buraya tıklayabilir ve özel cam & ekran değişimi web sayfamıza geçiş yapabilirsiniz. Bu sayfadan telefonunuzun modelini aratmak aradığınız cevabı bulmak için yeterli olacak. Daha fazla sorunuz için her zaman servisimizi arayabilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Mayıs 2021 – Telefon Cam Değişimi Fiyatları

ModelİşlemFiyat
iPhone XS Max
Cam Değişimi800 TL
iPhone XSCam Değişimi600 TL
iPhone XRCam Değişimi700 TL
Samsung Note 8Cam Değişimi600 TL
Samsung S8 PlusCam Değişimi500 TL
Samsung S8Cam Değişimi500 TL
Samsung S7 EdgeCam Değişimi500 TL

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir