Kırık Telefon Ekranı Tamiri

Blog sayfasına dönün
Kadıköy En Hızlı Telefon Tamircisi

Kırık Telefon Ekranı Tamiri

Kırık telefon ekranı tamiri en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Ekran bileşenleri yavaş gelişen teknolojiler arasında yer alıyor ve dolayısıyla tamir yöntemleri çoğunlukla aynı kalıyor. Aşağıda bu konuyu ve daha fazlasını detaylıca ele aldık.

Kırık Telefon Ekranı Tamiri

Bilinmesi Gerekenler Neler?

LCD ekranlar çoğunlukla tamiri yapılamayan bileşenlerdir. Telefonlarda ekran tamiri söz konusu olduğunda kastedilen asıl konu genellikle koruyucu ön cam değişimi olmaktadır. Ancak bazı durumlarda ise LCD değişimi de gerekli olabilir. Ekranın nasıl tamir edildiğini bilmek kullanıcıları ekran tamirine fazla ücret ödemesini engeller. Ancak bu çoğu zaman fazlasıyla hassas ve risklidir. Ekran değişim işlemleri temelde basit ve gelişmiş yöntemler olarak ikiye ayrılıyor.

Birinci yöntem daha ziyade fazla masraftan kaçınmak isteyen teknik servisler tarafından uygulanıyor. Basit gereçler kullanan bu cep telefonu servisleri yalnızca telefonunuzu riske atmıyor aynı zamanda gerekli değilken çalışmakta olan sağlam orijinal ekranınızı değiştirerek sizi mağdur duruma düşürüyor. LCD yenileme yoluyla kırık telefon ekranı tamiri yapmak bilinen yöntemler arasındadır. Ancak takılan yeni ekran eskisi yani orijinali gibi doğru ışık ve renklere sahip olmayabilir. Bazılarının parlaklığı bile kullanıcıların gözünü ağrıtabilir.

Ekranda Işık Yanıp Sönmesi

CepMarket telefon ekranı tamiri yaparken özellikle iPhone ve Samsung marka ya da model akıllı telefonlarda sadece ön kısımdaki hasarlı koruyucu camı değiştirir. Buz makinesi yardımıyla koruyucu camı -174 dereceye kadar soğutarak LCD’den kolayca ayrılmasını sağlar. Bu işlemin avantajlarından biri de hem maliyeti düşürmesi hem de dolayısıyla kullanıcı memnuniyetini artırmasıdır. Yedek ekranlar çoğunlukla ön camların en az iki katı yüksek fiyata sahip olurlar. Kırık ekran tamiri için CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli servislerden yardım alabilirsiniz.

Aşağıda bazı telefonların cam değişimi ve ekran değişimi fiyatlarını görebilirsiniz. Ancak CepMarket’te tüm akıllı telefonlara destek verilmektedir. Siz de kendi modelinizin fiyat bilgisini öğrenmek için buraya tıklayabilir ve özel cam & ekran değişimi web sayfamıza geçiş yapabilirsiniz. Bu sayfadan telefonunuzun modelini aratmak aradığınız cevabı bulmak için yeterli olacak. Daha fazla sorunuz için her zaman servisimizi arayabilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Aralık 2020 – Telefon Cam Değişimi Fiyatları

Model İşlem Fiyat
iPhone XS Max
Cam Değişimi 1200 TL
iPhone XS Cam Değişimi 700 TL
iPhone XR Cam Değişimi 700 TL
Samsung Note 8 Cam Değişimi 600 TL
Samsung S8 Plus Cam Değişimi 500 TL
Samsung S8 Cam Değişimi 500 TL
Samsung S7 Edge Cam Değişimi 500 TL

Bu gönderiyi paylaş

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün