Kırık Ekran Nasıl Tamir Edilir? – Bilinmesi gerekenler neler?

Hemen AraYol Tarifi AlWhatsApp’tan Yaz

Kargo Cepmarket

Kırık Ekran Nasıl Tamir Edilir?

Kırık ekran nasıl tamir edilir merak edilen sorular arasında yer alıyor. Ekranlar her yeni cep telefonu ile değişiyor ve gelişiyor olsa da tamir yöntemleri çoğunlukla aynı kalmaktadır.

Kırık Ekran Nasıl Tamir Edilir?
Kırık Ekran Nasıl Tamir Edilir?

Kullanıcılar Kendi Ekranını Tamir Edebilir

Bir ekranın nasıl tamir edildiğini bilerek kullanıcılar ekran tamirine fazla ücret ödemekten kurtulabilirler. Aynı zamanda ekranlarını çok basit gereçlerle değiştirebilir ve böylece masrafa girmekten kaçınırlar. Ancak yötnem basitleştikçe riskler de artar.

Ancak ekran tamiri herkesin üstesinden gelebileceği bir işlem olmayabilir. Özellikle bu kadar farklı modelin olduğu bir pazarda bu pek mümkün değildir. Çoğu telefonda kullanılan ekranlar benzer özelliklere sahip olsa da bunların cihaza monte ediliş biçimleri değişmektedir. O nedenle tamirini yapmak istediğiniz ekranın nasıl sökülebileceği ile ilgili detaylı bir rehbere sahip olmak yaralı olabilir.

Xiaomi Parmak İzi Okuyucu Değişimi Fiyat Listesi

Aksi geçerli olduğunda ise CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli servislerden yardım alarak riske girmekten kaçınabilirsiniz.  CepMarket kırık ekran tamiri konusunda gelişmiş ekipmanlar kullanan bir teknik servistir. Ekranı yenilerken eğer ön cam hasarlıysa sadece ön cam tamiri yaparak LCD’nin yerinde kalmasını sağlar.

Bazı servisler bunun aksini gerçekleştirerek sizin orijinal ekranınızdan olmanızı sağlayabilir. Orijinal ekran denk yedek bir ekranla değiştirildiğinde beraberinde koruyucu ön cam da (Gorilla Glass veya Apple Sapphire) yenilenmiş olur. Ancak orijinal ekran yok yere kaybedilir. O nedenle bu konuya dikkat etmek önemlidir. CepMarket orijinal ekranı yerinde tutmaya gayret eden ender servislerdendir.

24 Şubat 2020 – Telefon Cam Değişimi Fiyatları

ModelİşlemFiyat
iPhone XS Max
Cam Değişimi 1200 TL
iPhone XSCam Değişimi 700 TL
iPhone XRCam Değişimi 699 TL
Samsung Note 8Cam Değişimi 600 TL
Samsung S8 PlusCam Değişimi 500 TL
Samsung S8Cam Değişimi 500 TL
Samsung S7 EdgeCam Değişimi 500 TL