iPhone Sessize Alma Tuşu Kendi Kendine Basıyor

iPhone sessize alma tuşu kendi kendine basıyor

iPhone Sessize Alma Tuşu Kendi Kendine Basıyor

iPhone sessize alma tuşu kendi kendine basıyor problemine genellikle kullanıcı kaynaklı hatalar sebep olabilmektedir. Bazen kullanılmaktan bazense telefonun sıkça düşürülmesinden ötürü sessize alma tuşu özelliğini kaybedebilir. Böyle bir sorunla karşı karşıya kaldığınız takdirde neler yapabileceğinizi yazımızda ele alıyoruz.

iPhone Sessize Alma Tuşu Kendi Kendine Basıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone’u sessiz moda geçirmek veya zil sesini açmak için cihazınızın sol tarafında yer alan sessize alma tuşunu kullanırsınız.  iPhone’u sessize almak için sessize alma tuşunu kaydırarak telefonunuzu sessize alabilirsiniz. iPhone sessize alma tuşu çalışmıyor ise, bu sorunu çözmek için neler yapabileceğinize göz atalım.

İlginizi Çekebilir: iPhone’da Sessize Alma Tuşu Değişimi Fiyatı

Assistive Touch’ı Açın

Donanım düğmelerinin zamanla arızalanabilme ve kullanıcılar için bir sorun oluşturabilme ihtimaline karşı, iPhone cihazlarda her donanımsal tuşun yaptığı görevleri yapabilen Assistive Touch adlı bir özellik bulunmaktadır.

Assistive Touch, iPhone ekranında herhangi bir köşeye sürükleyebileceğiniz işlevsel bir yazılımdır. Bir web sitesine göz atarken veya uygulamada gezinirken rahatsızlık yaratıyor olsa da, fotoğraf çekme, film izleme ve oyun oynama gibi multimedya deneyimi sırasında sanal butonun görünürlüğü çok düşük olduğu için rahatsızlık oluşturmaz. Bu nedenle, iPhone sessize alma tuşu çalışmıyor sorunu için oldukça yararlı bir alternatif olarak kullanabilir.

  Gezici Tamir

Assistive Touch botununu etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  • iPhone’unuzdan Ayarlar uygulamasını açın.
  • Genel bölümünde ekranı aşağıya kaydırarak Erişilebilirlik‘e dokunun.
  • Ekranı aşağıya kaydırarak Assistive Touch‘a dokunun.
  • Asistive Touch’ı etkinleştirmek için özelliğinin yanındaki anahtarı AÇIK pozisyona getirin. Anahtar griden yeşile dönmelidir.
  • Ana ekrana dönün ve Assistive Touch butonuna dokunun.
  • Hafif saydam gri bir pencere içinde birkaç seçenek göreceksiniz. Aygıt‘a dokunun.
  • iPhone’unuzu sessize almak için Sesi Kapat simgesine dokunun.
  • iPhone’unuzun sesini tekrar açmak istediğinizde aynı yolu izleyerek Sesi Aç simgesine dokunun.

Eğer bu işlem de sorunu çözmezse cihazınızda farklı bir problem olabilir ve bu durumda tek yol cihazınızı servisimize getirmek olacaktır.

Sessize Alma Tuşu Sıkışırsa

Sessiz alma tuşu birçok iPhone’da sıkışmaktadır. Bu tuş fazla kuvvete gelmemektedir. Küçük bir bileşen olmasının yanı sıra sessiz alma tuşunun değişimi tüm iPhone kasasının sökülmesini kapsar. Bu nedenle tecrübeli servislerde ele alınması önemlidir. CepMarket’te işlem ortalama 45 dakikada tamamlanır ve teknisyenlerimiz cihazınızdaki bilgilerin silinmediğinden emin olur.

Cihazınızdaki sorunla ilgili net bir cevap ancak uzman teknik servisimizin arıza tespit işlemi sonrasında verilebilmektedir. Arıza tespit işlemi sonrasında Cep Market sizlere arıza türü ve onarım fiyatları hakkında bilgilendirme yapacaktır.

  Apple iPad ve iPhone İçin Kadıköy Teknik Servisi

2006 yılından bu yana Kadıköy’de hizmet veren bir telefon tamircisi olarak 6 ay iş işçilik garantisi ile alanında uzman profesyonel teknik servis çalışanlarımız sizlere destek sunuyor. Ayrıca ücretsiz kargo hizmetimizle sadece Kadıköy’e değil tüm Türkiye illerine hizmet veriyoruz. WhatsApp hattımız üzerinden canlı destek, süreç hakkında bilgilendirme ve yardım sağlamaktadır. 7/24 bu alandan yardım alabileceğinizi unutmayın.

İphone zil sesi çalmıyor, zil sesi bozuk, iphone ses gelmiyor arızaları

iPhone Home Tuşu Değişimi Fiyatları

ModelFiyat
iPhone 460 TL
iPhone 4s60 TL
iPhone 590 TL
iPhone 590 TL
iPhone 5c90 TL
iPhone 5s90 TL
iPhone 6125 TL
iPhone 6s125 TL
iPhone 6S i125 TL
iPhone 7349 TL
iPhone 7299 TL
iPhone 7 Plus299 TL
iPhone 8299 TL
iPhone 8 Plus299 TL
iPhone60 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir