iPhone Ses Az Çıkıyor iPhone’dan az ses geliyor ise ne yapılabilir?

iPhone Ses Az Çıkıyor

Ses kontrolleri iOS cihazlarda oldukça basittir. Ses düğmeleri zil sesi seviyesini (müzik / video çalmıyorken) ve oynatma sesini (müzik / video açıkken) kontrol eder. Ayrıca sesi Ayarlar → Sesler içinden de değiştirebilirsiniz. Ancak bazı kullanıcıların karşılaştığı ortak bir sorun vardır: “iPhone ses az çıkıyor“.

iPhone Ses Az Çıkıyor

iPhone Ses Sorunu ve Çözümü

Bazı durumlarda “iPhone hoparlör sesi az çıkıyor” şikayetlerinin altında yatan farklı nedenler olabiliyor. Bu şikayetler “iPhone kulaklıktan ses gelmiyor” sorunuyla birleşirse durum bir parça değişimiyle sonuçlanabilir demektir.

iPhone 7 Ahize Sorunu

iPhone 7 ahize sesi az ise bu yalnız iki yolla çözülebilir. Öncelikle ses sorunu neden ortaya çıkmış olabilir bunu anlayalım. Eğer yeni bir iOS güncellemesi kurmuşsanız (özellikle Beta sürümünü) cihazınızda bir tür ahize problemine neden olmuş olabilir.

Mi Store Kadıköy

İnce bir gereç yardımıyla iPhone 7 ahizesini temizlemeye çalışın. Sonuç alamazsınız iPhone 7 ahize değişimi için CepMarket servisimizle iletişime geçin.

iPhone 6 Ses Yükseltme

  • Ayarları açın
  • Aşağı ilerleyin ve Müzik’e dokunun
  • “Ses Sınırı” başlığını kontrol edin. Kapalı durumda olmalıdır. Değilse üzerine dokunun.

Ardından sesi tekrar kontrol edin. Bir farklılık yoksa, iPhone 6 hoparlör ızgarasını kürdan ya da ona benzer ince bir gereç yardımıyla temizlemeye çalışın. Burada biriken tozu sesin şiddetini bastıracaktır.

Diğer yandan bazı kullanıcılar iPhone 6 kulaklık modundan çıkmıyor şikayetinde de bulunabiliyor. Bu yeni yüklenen bir iOS güncellemesiyle ilgili olabileceği gibi aynı zamanda kulaklık modülü arızalandığı için yaşanabilir. CepMarket servisimize gelerek ücretsiz hasar tespit yaptırarak problemi daha iyi anlayabilirsiniz.

iPhone 5s Ahizeden Ses Gelmiyor

Tıpkı iPhone 7 ahize sorunu gibi iPhone 5s ahizesi de aynı şekilde ele alınabilir. Eğer iPhone 5s ahizesinden ses gelmiyorsa cihazın üst kısmında yer alan ahize bölmesinde herhangi bir kirin kalmadığından emin olun. Eğer bu çözüm olmazsa iPhone 5s ahize değişimi gerekecek demektir.

Cep Telefonu Modelini Öğrenme

iPhone Mikrofon Değişimi Ücretleri

ModelDeğiştirilen ParçaFiyat
iPhone XMikrofon Değişimi
iPhone 8 PlusMikrofon Değişimi300 TL
iPhone 8Mikrofon Değişimi300 TL
iPhone 7 PlusMikrofon Değişimi250 TL
iPhone 7Mikrofon Değişimi250 TL
iPhone 6S Plus
Mikrofon Değişimi150 TL
iPhone 6SMikrofon Değişimi150 TL
iPhone 6 Plus
Mikrofon Değişimi150 TL
iPhone 6Mikrofon Değişimi150 TL
iPhone 5SMikrofon Değişimi110 TL
iPhone 5Mikrofon Değişimi110 TL
iPhone 5CMikrofon Değişimi110 TL
iPhone 4SMikrofon Değişimi100 TL
iPhone 4Mikrofon Değişimi100 TL