iPhone Şarj Yüzdesi Sorunu Şarj 100 Olmuyor

iPhone Şarj Yüzdesi Sorunu

iPhone Şarj Yüzdesi Sorunu

iPhone telefonların şüphesiz en büyük sorunlarından biri olan şarj sorununun birden çok çeşidi vardır. Gün içinde şarjın hızlı bitmesi, telefonu şarja takınca telefonun kapanması, şarj edilirken telefonun şarjının düşmesi bu sorunlardan bazılarıdır. iPhone şarj yüzdesi sorunu şarj 100 olmuyor sorunu da bu sorunlardan birisidir.

Bu sorunun birçok sebebi olabildiği gibi çözümü de mümkündür. iPhone telefonlarda şarj yüzdesi telefon ne kadar şarj edilirse edilsin 100’e ulaşmıyorsa bu sorunun sebebi aşağıdakilerden biri olabilir:

 • Telefon bu zamana kadar yanlış şekilde şarj edilmiş olup batarya zarar görmüş olabilir.
 • Telefon sıcak havalarda aşırı kullanıma maruz bırakıldıysa telefonun bataryası bu durumdan zarar görmüş olabilir.
 • Telefon orijinal değil replika ya da direkt yan sanayi şarj aletleri ile şarj edildiyse batarya zarar görmüş olabilir.
 • Telefonun orijinal şarj aletinin giriş kısmı ya da telefonun şarj soketi bozulmuş olup telefon düzgün bir şekilde şarj edilmemiş olabilir.
 • Telefonun yazılımı bozulmuş olup yazılım güncellemesi ya da fabrika ayarlarına dönüş ihtiyacı duyuyor olabilir.

Telefonda bu ve bunun gibi bir sorun yaşandıysa telefonun şarjının yüzde yüzü görememesi ve %96 gibi bir değerde takılı kalması muhtemeldir. Bu gibi durumlarda telefonun arıza tespiti önemli olup doğru arıza tespiti yapılarak telefondaki sorun giderilmelidir.

İlginizi Çekebilir: Telefon Ekran Karıncalanması Çözümü

Batarya Telefonun Kalbidir

Batarya telefonun kalbidir ve hassas bir parçadır. Bataryanın bozulması sonucu bütün telefonda bozulma ya da çeşitli arızalar görülebilmektedir. Bu arızalar telefondaki parçalara doğru voltaj gitmemesinden kaynaklı olabilmektedir. Telefonun şarj yüzdesi %100 olmuyorsa yapılabilecek bazı uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamalardan yazılım kaynaklı olanları telefon sahibi kendi başına deneyerek halledebilir fakat donanımsal sorunların çözümü için profesyonel bir firmaya başvurulması gerekmektedir.

  Telefon Batarya Sorunu: Nasıl Çıkarılır Sökülür?

Cep Market 14 yılı aşkın süredir edindiği tecrübe ile iPhone telefonlarda bulunan bütün batarya problemlerini profesyonel bir şekilde çözüme kavuşturarak telefonu sahibine teslim etmektedir. Bu durumda uygulanabilecek çözümler şunlardır:

iPhone Pil Sağlığı Servis Yazıyorsa

iPhone kullanıcıları tarafından son zamanlarda sıkça duyulan bir sorun olan “iPhone pil sağlığı servis yazıyor” sorunu telefonun bataryası ile ilgili bir sorundur. Bu sorunu alan iPhone kullanıcısının bir an önce servise ya da bu konuda tecrübeli ve yetkili bir firmaya telefonunu götürmesi gerekmektedir.

iPhone’larda ki bu sorunun batarya kaynaklı olmanın yanı sıra, sorun sebebi yazılım olan hatalardan da kaynaklanabilmektedir. Peki, iPhone pil sağlığı servis hatası alıyorsanız bunun sebepleri neler olabilir?

 • Telefonun yanlış bir şekilde şarj edilmesi sonucu batarya ömrü kısalmış ya da batarya hasar görmüş olabilir.
 • Telefonu şarj ederken orijinal değil de replika bir şarj aleti kullanılması sonucu telefon bataryasına fazla voltaj giderek bataryanın şişmesine sebep olmuş olabilir.
 • Telefon bataryası aşırı ısınmadan kaynaklı olarak fazla ısınmış olup ömrünü yitirmiş veya hasar görmüş olabilir.
 • Telefonun şarj soketi bozuk olabilir ve şarj soketi değişimi işlemi uygulanmadıysa doğru voltaj alamamış olabilir.

Telefonun Şarj Soketi Bozuk Olabilir

Bu ve bunun gibi sebepler yaşandı ise iPhone pil sağlığı servis hatası almanız mümkündür. Bu hata tehlikeli bir hata olmakla beraber bir an önce çözüme kavuşturulması gereken bir hatadır. Eğer bu hatayı çözüme kavuşturmayarak telefonu bu şekilde kullanmaya devam ederseniz telefonun yanması ya da size zarar vermesi gibi birçok tehlikeli sonuçla karşılaşabilirsiniz.

  Batarya Değişimi Fiyat Listesi

Peki böyle bir durumda neler yapmalısınız? Bu sorunu kendiniz çözebilir misiniz? Eğer telefonunuzda bu sorunu aldıysanız kendi başınıza çözmek biraz zor olacaktır çünkü sorun donanım parçalarının kalbi olan batarya ile alakalıdır. Bataryadaki sorunlar için profesyonel teknik destek almalısınız ve bu gibi durumlarda Cep Market tam aradığınız profesyonel desteği sizin için sunmaktadır. Cep Market 14 yılı aşkın tecrübesi ile telefonunuzdaki pil sağlığı ile ilgili sorunları gidererek telefonunuzu eski sağlığına kavuşturur. iPhone pil sağlığı servis sorunu nasıl çözülür?

 • Telefonun bataryası tamamen çıkarılır ve yerine batarya değişimi yapılır.
 • Pil sağlığı eğer %80’in üzerindeyse pil aynı şekilde kullanıma devam edilebilir.
 • Sorun yazılım kaynaklı ise yazılımdaki sorunlar giderilerek telefon kullanılmaya devam edilir.

Telefonun bataryasındaki sorunlar dikkate alınması gereken sorunlardır. Eğer masraftan kaçma amaçlı dikkate alınmaz ise bu yeni bir telefon ihtiyacı ile karşınıza daha büyük bir sorun çıkarabilir.

Gerekli Olduğunda Batarya Değişim Fiyatları

iPhone 11 Batarya Değişimi500 TL
iPhone 11 Pro Batarya Değişimi500 TL
iPhone 11 Pro Max Batarya Değişimi500 TL
iPhone 5 Batarya Değişimi149 TL
iPhone 5S Batarya Değişimi149 TL
iPhone 6 Batarya Değişimi149 TL
iPhone 6 Plus Batarya Değişimi179 TL
iPhone 6S Batarya Değişimi180 TL
iPhone 6S Plus Batarya Değişimi179 TL
iPhone 7 Batarya Değişimi179 TL
iPhone 7 Plus Batarya Değişimi199 TL
iPhone 8 Batarya Değişimi179 TL
iPhone 8 Plus Batarya Değişimi199 TL
iPhone Batarya Değişimi149 TL
iPhone Pil Batarya Değişimi149 TL
iPhone XR Batarya Değişimi499 TL
iPhone XS Batarya Değişimi499 TL
iPhone XS Max Batarya Değişimi499 TL

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir