iPhone PIN Kodu Değiştirme

iPhone Pin Kodu Değiştirme

iPhone PIN kodu değiştirme hattınızın güvenliğini sağlamak için yapılması gereken önemli bir işlemdir. Çoğunlukla telefonunuzun kaybolması veya çalınması durumunda PIN kodunu değiştirmek zorunda kalırsınız.

PIN kodu nedir?

GSM operatörleri tarafından üretilen SIM kartlarında bulunan PIN kodu, daha sonra kullanıcılar tarafından kişiselleştirilebilir şekilde tanımlanmıştır. Dört haneli bir şifreden oluşan PIN kodunun SIM’inizde etkin olmaması durumunda, SIM kartınıza erişimi olan herhangi biri telefon görüşmeleri yapabilir, mesaj gönderebilir ve hücresel verileri kullanabilir. Tabii PIN kodu olduğu halde, iPhone SIM kilidi kırma, telefonunuzu ele geçire bazı kötü niyetli kişiler tarafından yapılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Açılıp Kapanıyor

iPhone PIN Kodu Değiştirme Adımları

iPhone PIN kodu değiştirme sırasında öncelikli olarak geçerli PIN kodunu girmeniz gerekecektir. Daha sonrasında PIN kodunu değiştirebilirsiniz.

  • İlk adımda iPhone cihazınızın Ayarlar bölümüne girin.
  • Ayarlar bölümünde Hücresel seçeneğine dokunun.
  • Hücresel bölümündeki SIM PIN sekmesine dokunun. Açılan ekranda iki farklı seçenekle karşılaşacaksınız. Bunlardan biri SIM PIN özelliğini açmanızı, diğeri ise SIM PIN kodunuzu değiştirmenizi sağlar.
  • Kapalıysa SIM PINseçeneğini açın ve ardından PIN Değiştir üzerine dokunun. Bazı kullanıcılar iPhone PIN kodu kaldırma tercihinde de bulunabilirler.
  • PIN Değiştir seçeneğine dokunduğunuzda, geçerli PIN kodunuzu girmeniz istenir. Daha önce hiç kullanmadıysanız, operatörünüzün verdiği saptanmış PIN kodunu girmeniz gerekir. Saptanmış PIN kodunu bilmiyorsanız asla tahmin etmeye çalışmayın. Operatörünüzün müşteri hizmetleri sayfasını veya SIM kartınızla birlikte gelen belgeleri kontrol edin. Burada yer alan PUK kodu ile yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.
  • Doğrudan operatörünüze de başvurabilirsiniz.
  • Yeni PIN kodunu giriyoruz ve açılan ekran kapanınca yeni PIN kodumuz ayarlanmış oluyor. Bundan böyle cihazı yeniden başlattığınızda, uçak moduna ayarladığınızda veya SIM kartı çıkarıp tekrardan taktığınızda yeni PIN kodunuzu kullanmanız gerekir.
  • Son olarak Bitti’ye dokunun.
Kulaklığın Birinden Ses Gelmiyor Çözüm

iPhone şebeke sorunu Hat Aranıyor, Sinyal yok, Servis yok, Sim yok, Servis yok, baseband arızası

iPhone Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone 11 500 TL
iPhone 11 Pro 500 TL
iPhone 11 Pro Max 500 TL
iPhone 5 149 TL
iPhone 5S 149 TL
iPhone 6 149 TL
iPhone 6 Plus 179 TL
iPhone 6S 180 TL
iPhone 6S Plus 179 TL
iPhone 7 179 TL
iPhone 7 Plus 199 TL
iPhone 8 179 TL
iPhone 8 Plus 199 TL
iPhone 149 TL
iPhone XR 499 TL
iPhone XS 499 TL
iPhone XS Max 499 TL

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu linke tıklamayın lütfen. Yoksa siteden yasaklanacaksınız!

Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!