iPhone Pil Sağlığı Düşüyor

iPhone Pil Sağlığı Düşüyor

iPhone Pil Sağlığı Düşüyor

iPhone pil sağlığı Apple’ın son pil geliştirmelerinden biri. Bu yazılım ile pilinizin son durumuna dair gelişmiş bilgiler alabilir ve en önemlisi de pilinizin maksimum kapasitesini öğrenebilirsiniz.

Pil Sağlığı Hızlı Düşüyor

Hızlı düşen pil sağlığı iPhone’larda sık sık görülebilen bir sorundur. Peki bu probleme ne neden olabilir ve nasıl çözülebilir? Kadıköy teknik servisi CepMarket olarak bu konuyu ele almak istedik.

Akıllı telefon bataryalarının yaklaşık 3 ila 4 yılda büyük oranda zayıflamaları beklenir. Bazıları tamamen ölebilir. 2 yılın ardından ise batarya sağlığı orijinal kapasitesinden uzaklaşır. iPhone pilleri için de aynısı geçerli.

Bu sürelere yaklaştıkça pil sağlığının hızlı düştüğü görülebilir. Ancak ilk yıldan %10 ya da %15 düşen pil sağlığı normal değildir. Çok güç harcayan ve aylardır sık kullandığınız uygulamalarınız varsa bunları kaldırarak farkı gözlemleyin (tüm gün arka planda açık olanlar). Çözüm alınmazsa teknik servise gitmeniz gerekebilir.

  iPhone'da Batarya Ömrü Uzatma

Pil Sağlığı Kaç Olmalı?

Pil sağlığı gerçekten de pilin sağlığını gösterir ancak tümüyle sıfır olması gerekmez. Yüzde 70 pil sağlığı olan bir iPhone’un bataryası tamamen ölmüş olabilir. Cihaz artık çok yavaş şarj olur, şarj tutamaz veya şarjı çabuk biter. Batarya değişimi gerekir. Kadıköy teknik servisi CepMarket’te 2006 yılından bu yana telefon pil değişimi yapıyoruz.

iPhone Tamir Videomuz

Nisan 2021 – iPhone Pil Değişimi Fiyatları

Model ve İşlemFiyat
iPhone 11 Batarya Değişimi500 TL
iPhone XR Batarya Değişimi499 TL
iPhone XS Batarya Değişimi499 TL
iPhone 8 Batarya Değişimi179 TL
iPhone 8 Plus Batarya Değişimi199 TL
iPhone 7 Plus Batarya Değişimi199 TL
iPhone 7 Batarya Değişimi179 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir