iPhone Pil Değişimi Ne Zaman Yapılmalı?

iPhone Pil

iPhone Pil Değişimi Ne Zaman Yapılmalı?

iPhone pil değişimi ne zaman yapılmalıdır? Her akıllı telefon gibi iPhone’lar da lityum iyon bataryalar ile geliyor. Lityum iyon bataryaların ömürleri tahmin edildiğinden uzundur ancak konu kapasiteye geldiğinde maksimum kapasitelerini hızlı kaybederler, özellikle konu akıllı telefonlar olduğunda.

Akıllı Telefonlarda Lityum Bataryalar

iPhone gibi akıllı telefonlarda şarj döngüsü çok kolay şekilde yıpranır. Yani, bir lityum iyon bataryanın şarjı belirli bir eşiği geçtiğinde ve yeniden şarj edildiğinde bir döngüyü tamamlamış olur. Dizüstüler gibi lityum iyon bataryanın kullanıldığı diğer cihazlarda bu döngüye aynı sıklıkta girilmiyor.

Dolayısıyla iPhone akıllı telefonlarda pil kapasitenizin yaklaşık 2 ila en fazla 3 yıl içerisinde büyük oranda azaldığını görebilirsiniz. Bu noktadan sonra iPhone tek dolumda fazla şarj tutamaz hale gelir ve gün içerisinde sık sık kapanabilir veya günün sonunu getiremeyebilir. Böyle durumlarda iPhone pil değişimi yapma zamanı gelmiş demektir.

Önerilen Bağlantı:   Akıllı Telefon Batarya Ömrü

En İyi iPhone Pil Değişimi Nerede Yapılır?

Bugün Türkiye ve İstanbul’da iPhone pil değişimi yapan sayısız servis var. Düşük kalite piller dayanıksızdır. Bunlar alev alır, patlar ve çevrelerine zarar verirler. O nedenle konu iPhone pil değişimi olduğunda sadece üst kalite yedek piller kullanılmalıdır. Kadıköy, CepMarket servisimizde tüm İstanbul ve Türkiye’ye A kalite iPhone pil değişimi tamiri yapıyoruz. Kargolarımız ücretsizdir ve işlemde verileriniz silinmez.

CepMarket Mağazamız

Mart 2021 – iPhone Pil Değişimleri ve Fiyatları

Model ve TamirFiyat
iPhone 6S Batarya Değişimi24.3 TL
iPhone 6 Plus Batarya Değişimi24.165 TL
iPhone 6S Plus Batarya Değişimi24.165 TL
iPhone 7 Plus Batarya Değişimi26.865 TL
iPhone 8 Batarya Değişimi24.165 TL
iPhone 8 Plus Batarya Değişimi26.865 TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (1)

  • Cep Market Reply

    Merhaba; ekran veya batarya soketlerinin tam oturduğundan emin olmalısınız. Eğer soket kabloları veya soket koruma demirleri yerinde eksikse bu tür sorunlar meydana gelebilir.

    1 Temmuz 2020 at 18:48

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!