iPhone Ön Camı Kırıldı Garantiye Girer mi?

iPhone Ekran Cam Değişimi Fiyat

Apple iPhone Ön Camı Kırıldı Garantiye Girer mi?

iPhone ön cam kırıldı garantiye girer mi müşterilerimiz tarafından sıkça sorulan ve merak edilen konular arasında yer alıyor. Söz konusu hasar türünde firmalar değişim işlemini garanti kapsamı içerisine dahil etmiyor. Peki ama neden?

iPhone Ön Cam Değişimi Garantiye Girmez

Apple iPhone Ön Camı Kırıldı Garantiye Girer mi?

Ön cam kırılmasının garantiye girmemesinin başlıca nedeni müşteri telefonu satın alırken markanın kendisine herhangi bir ön cam ya da ekran hasarında garanti vermiyor olması. Kısacası marka müşteriye ön camınızın hiçbir şekilde kırılmayacağının sözünü vermemiştir. Zira böyle bir söz zaten gerçekçi sayılmazdı. Akıllı telefon camları çok kolay kırılan ve nasıl ya da hangi yükseklikten düştüğünde kırılacağı belli olan bileşenler değildir. Dolayısıyla en basit darbede bile kırılan bu parçalar firmaları büyük bir yükün altına sokacaktır.

Bahsettiğimiz gibi ön cam kırılması ya da benzer hasarlar için ne Huawei ne de Vestel gibi akıllı telefon markaları değişim ücretini karşılamaz. Dolayısıyla bu tür kazaların faturası tümüyle müşteriye yansır ve kendisi cebinden karşılar. Ön cam değişimi pahalı bir işlemdir. Bu nedenle müşteriler diğer alternatif çözümlere yönelebilir. CepMarket gibi tecrübeli bir teknik servis aracılığıyla yapılan ön cam değişimi günümüzde birçok markanın garantisini ihlal etmiyor.

iPhone #0# Hakkında

Örnek vermek gerekirse geçtiğimiz yıllarda dünyanın en büyük üçüncü telefon üreticisi olan Apple son politika güncellemesi ile bu duruma açıklık getirdi. Firma ekran ile ön cam değişimini kendi merkezlerinde değil, CepMarket gibi teknik servislerde yaptıran müşterilerin garantilerinin feshedilmeyeceğini duyurdu. Amaç pahalı değişim ücretleri karşısında müşterinin yükünü hafifletmek. CepMarket gibi servislerde ön cam yenileme işlemi markaların merkezlerine göre çok daha hesaplı ve hızlı olmaktadır. Aradaki fark kimi zaman 1 saat ile 1 haftayı bulmakta.

Ocak 2021 – Telefon Cam Değişimi Fiyatları

Model İşlem Fiyat
iPhone XS Max
Cam Değişimi 1200 TL
iPhone XS Cam Değişimi 700 TL
iPhone XR Cam Değişimi 700 TL
Samsung Note 8 Cam Değişimi 600 TL
Samsung S8 Plus Cam Değişimi 500 TL
Samsung S8 Cam Değişimi 500 TL
Samsung S7 Edge Cam Değişimi 500 TL

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu linke tıklamayın lütfen. Yoksa siteden yasaklanacaksınız!

Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!