iPhone Ekran Testi Nasıl Yapılır?

iPhone Garantili İç Dış Ekran Değişimi

iPhone Ekran Testi Nasıl Yapılır?

iPhone ekran testi nasıl yapılır CepMarket müşterilerinin merak ettiği konular arasında yer alıyor. iPhone ekran testi ile iPhone’a takılan yeni ekranın ne kadar iyi çalıştığı ve herhangi bir problemi olup olmadığı anlaşılabilir. Telefonunu düşüren kullanıcılar ekranlarında sorun olmadığından emin olmak ister.

iPhone Ekran Testi Nasıl Yapılır?

iOS Telefonda Ekran Testi Yapmak

Her şeyden önce söylemeyeliyiz ki iPhone cihazlarda Google Android işletim sistemine benzer herhangi bir ekran test aracı bulunmamaktadır. Zira Android’lerde yer alan bu araç tüm işlemi birkaç rakam ve özel simgeye basarak gerçekleştirmeye izin veriyor. iPhone sahipleri ise ekran testi için özel bir uygulama kullanmak zorunda kalıyorlar.

Touchscreen Test adındaki App Store uygulaması iPhone bu bakımdan ekran testi yapmanızı sağlıyor. Android’e benzer çalışan uygulama ile suya düşen bir iPhone’un ekranının ne kadar iyi çalıştığı kolayca anlaşılabiliyor. Dokunmatikten şüphe eden kullanıcılar yine Touchscreen Test’ten yardım alabiliyorlar. Touchscreen test dışında iPhone ekran testi manuel yollarla da yapılabiliyor.

  Kırık Ekran Nasıl Tamir Edilir?

Peki uygulama olmadan iPhone dokunmatik testi yapmanın bir yolu var mı? Dokunmatik testi temelde ekranın her bir noktasının dokunmalara yanıt verip vermediğini anlamaktan geçer. Özellikle cihazda bir ekran değişimi yapılmışsa bu şekilde işlemin doğru biçimde tamamlandığından emin olunur. Farklı uygulamaları deneyin ve her uygulamada ekranın farklı bir noktasını kullanmaya çalışın. Bu şekilde de iPhone dokunmatik testi yapabilirsiniz.

Ücreti bir uygulama satın almadan iPhone ekran testi yapmanın ana yolu farklı arayüzlere ve dolayısıyla buton yerleşimine sahip cihazınızdaki mevcut uygulamaları kullanmaya çalışmaktır. Bu uygulamalarla ekranının büyük bir kısmına dokunuyor ve sağlıklı geri dönüş alıyorsanız o halde dokunmatikte herhangi bir sorun yok demektir. Ekran testi temelde dokunmatiği ele aldığından farklı yüzeylere basarak her bir noktanın yanıt verdiğinden emin olmak yeterlidir.

Nisan 2021 – iPhone Nano Ekran Koruyucu Fiyatları

ModelFiyatı
iPhone 5s
TL
iPhone 8 – 8 Plus TL
iPad Pro
TL
iPhone 7 – 7 Plus
TL
iPhone 6 Plus
TL
iPhone 6 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir