iPhone Dokunmatik Hassasiyeti Azaltma

iPhone Ekranda Sarı Leke Neden Olur? Çözümü

iPhone Dokunmatik Hassasiyeti Azaltma

iPhone dokunmatik hassasiyeti azaltma kullanıcıların telefonlarında merak ettiği işlemlerden biri. Dokunmatik hassasiyeti azaltma en çok iPhone’lara takılan ve cihazın ekranını düşmelere karşı koruyan kırılmaz cam ya da tempered glass çıkarıldığında ihtiyaç duyuluyor.

iPhone Dokunmatik Hassasiyeti Azaltma

iOS’de Dokunmatik Hassasiyeti

Android gibi iOS işletim de ekran hassasiyetini azaltma işlemine izin veriyor. Apple bu seçenek ile müşterilerin iPhone’ları üzerinde daha fazla kontrol sağlamasına izin veriyor. Çünkü her kullanıcının dokunma hassasiyeti veya beceresi farklı olabiliyor. Diğer yandan sözünü ettiğimiz üzere düşük kalite koruyucu camlar başta dokunmatik hassasiyetini değiştirmeyi gerektirebiliyor.

iPhone dokunmatik hassasiyetini azaltmak kullanıcılar cihazlarında daha hassas işlemler yaparken hata yapma oranlarını azaltıyor. Hassasiyetin düşmesi ekranının kullanıcıları dokunmalarını daha az sıklıkla takip edeceği anlamına gelir. Bu şekilde hangi noktaya dokunduğunuzu daha doğru şekilde seçebilirsiniz. Ayrıca daha önceden dokunmatik hassasiyetini artırmışsanız şimdi düşürmek isteyebilirsiniz.

Apple iPhone telefonlarda bu seçenek 3D Touch başlığı altında bulunur. Ayarlar uygulaması ile 3D Touch seçeneklerini görebilirsiniz. Aşağıda 3D Touch’a nasıl erişebileceğinizi gösterdik. Burada yer alan çubuğu ileri ya da geri götürerek ekran hassasiyeti ayarını değiştirebilirsiniz. Azaltmak için en düşük ya da orta seviyeyi seçebilirsiniz. Ayarlar kaydediltikten sonra iPhone’un baştan başlatılması gerekmez ve cihazı doğrudan kullanmaya devam edersiniz.

  • Ayarlar >
  • Genel
  • Erişilebilirlik’e gidin.
  • 3D Touch hassasiyetini değiştirin.
  Cep Telefonundan Netflix Uygulaması Nasıl Yüklenir? Nasıl İzlenir?

Nisan 2021 – iPhone Nano Ekran Koruyucu Fiyatları

ModelFiyatı
iPhone 5s
TL
iPhone 8 – 8 Plus TL
iPad Pro
TL
iPhone 7 – 7 Plus
TL
iPhone 6 Plus
TL
iPhone 6 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir