iPhone Dokunmatik Ekran Hassasiyeti Ayarı

iPhone 7 Ahize Sorunu

iPhone Dokunmatik Ekran Hassasiyeti Ayarı

iPhone dokunmatik ekran hassasiyeti ayarı kullanıcıların çözmeyi merak ettiği konular arasında yer alıyor. Dokunmatik ekran hassasiyeti ayarına en çok ihtiyaç duyulan anlardan biri iPhone’lara takılan ve cihaz düştüğünde ekranın kırılma şansını büyük oranda azaltan temperli cam ya da koruyucu camlardan kaynaklanıyor.

iPhone Dokunmatik Ekran Hassasiyeti Ayarı

iOS’de Ekran Hassasiyetini Değiştirmek

Android gibi iOS işletim sistemini çalıştıran iPhone’larda ekran hassasiyetini değiştirmeye izin veriyor. Apple bu ayar sayesinde kullanıcılara telefonları üzerinde önemli bir hakimiyet şansı sunmuş oluyor. Zira her kullanıcının dokunma hissi ya da kabiliyeti aynı olmayabilir. Aynı zamanda yine bahsettiğimiz gibi kırılmaz cam gibi ekstra katmanlar dokunmatik hassasiyetini artırmayı gerektirebiliyor.

Ekran hassasiyeti düşürüldüğünde özellikle iPhone’da işi gereği hassas dokunuşlar yapan kullanıcılar için faydalı olabilir. Hassasiyetin azalması demek ekranının dokunmalarınızı daha yavaş izleyeceği anlamına geliyor. Dolayısıyla nereye dokunduğunuzu daha iyi seçme şansı elde etmiş oluyorsunuz. Tam tersi durumlarda ise ekran dokunmalarınıza daha hızlı yanıt vermek için daha çok şarj harcıyor.

Kadıköy iPhone Ekran Değişimi

Apple bunu iPhone cihazlarında 3D Touch ile sunuyor. Ayarlar penceresi üzerinden 3D Touch’a erişmek mümkün. Buradan kaydırma çubuğunu ileriye ya da geriye taşıyarak ekran hassasiyeti ayarı üzerinde değişiklikler yapabiliyorsunuz. Hassasiyet ayarı beğendiğiniz bir noktaya geldiğinde ise kaydederek iPhone’u kullanmaya başlayabilirsiniz. Aşağıda bu işlemin adımları gösteriliyor:

  • Ayarlar
  • Genel
  • Erişilebilirlik
  • 3D Touch hassasiyetini değiştirin.

Ocak 2021 – iPhone Nano Ekran Koruyucu Fiyatları

Model Fiyatı
iPhone 5s
39 TL
iPhone 8 – 8 Plus 39.90 TL
iPad Pro
59 TL
iPhone 7 – 7 Plus
39.90 TL
iPhone 6 Plus
39.90 TL
iPhone 6 39.90 TL

Yorumlar (2)

  • Müşteri Reply

    benim de iphone 3d touch çalışmıyor, çalışır hale getirmek için ne yapmalıyım.

    24 Haziran 2020 at 20:22

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu linke tıklamayın lütfen. Yoksa siteden yasaklanacaksınız!

Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!