iPhone 11 Bataryası Az Gidiyorsa

iPhone 11 Bataryası Az Gidiyorsa

iPhone 11 batarya kullanım süresi telefonu ilk aldığınız dönem itibariyle kullanım yoğunluğuna bağlı olarak zaman içerisinde azalır. Örneğin ilk zamanlar yoğun kullanımda bile en az 1 tam günü geçirebildiğiniz telefonunuzu, batarya doldurulma sayısının artmasıyla, kullandığınız saat süresi azalmaya başlayacaktır. iPhone telefonlarda Pil Sağlığı kısmındaki yüzde, %80 altına düştüğünde servis uyarısı vermektedir. iPhone 11 bataryası az gidiyorsa bunun bazı nedenleri vardır.

iPhone Bataryası Neden Çabuk Biter?

Batarya Şişmesi Sorunu

Batarya şişmesi iPhone telefonlarda rastlanan bir diğer sorundur. Bu sorunun sebebi telefonun çok fazla ısınması veya kullanım kaynaklı hatalar olabilmektedir. Batarya şişmesi telefonun bataryanın ömrünü etkileyerek, normalden çok daha kısa sürede tükenmesine yol açabilmektedir.

Batarya şişmesinin anakarta ve ekrana baskı yapması sonucunda çok büyük hasarlara sebep olma ihtimali vardır. iPhone batarya şişmesinin tespitini ancak profesyonel bir Apple uzmanı, cihazı açıp test ederek yapabilir. Batarya şişmesi kasada tümsek oluşturarak ve hatta ekranın kasadan ayrılmasına yol açarak cihazın dış görüntüsünü deforme edebilecek kadar ciddi bir sorundur.

Orijinal Olmayan Şarj Aletlerinin Kullanmak

Orijinal olmayan şarj aletlerini kullanmak bataryanın ömrünü kısaltan etkenlerden biridir. Apple telefonların şarj aletlerinin kendilerine özgü teknolojileri ve amper değerleri vardır. Bu yüzden orijinal olmayan şarj aletleri ve araba şarj aletlerini kullanmak iPhone telefonlarda batarya ömrünü kısaltan yanlış davranışlar arasındadır.

Kullanıcı Hataları

Kullanıcı hataları aslında neredeyse herkes tarafından teoride bilinse de zaman zaman yapılmak durumunda kalınan hatalardır. Batarya ömrünü kısaltan ve bununla birlikte şarjın çabuk bitmesine sebep olan hatalar arasında telefonun bataryası tam bitmeden şarj edilmesi, cihazın şarjda uzun süre bırakılması, batarya yüzde 100 olmada telefonun şarjdan çıkarılması yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir: Batarya Ömrünün Bittiğini Nasıl Anlarız?

iPhone Şarj Çabuk Bitiyor Çözümleri

Uzun süre kullanım sonucunda performansını yitiren iPhone 11 bataryası az gidiyorsa bu sorunu çözmenin bazı yolları vardır. iPhone bataryasını en fazla bitiren nedenler arasında yaygın olarak yazılım güncellemelerinin görüldüğünü söyleyebiliriz.

Kısa bir zaman önce yazılım güncellemesi yaptıysanız iPhone 11 bataryası az gidiyor sorunu yaşamanız normaldir. Batarya sıkıntısı yaşayanların kurtarıcıları mobil şarj cihazlarıyla yaşamaya başlamadan veya iPhone batarya yenileme düşüncesine kapılmadan önce iOS 13 ve önceki versiyonlarında batarya ömrünü uzatmanın yollarını uzatma şansınız olabilir.

iPhone telefonumun şarjı çok çabuk bitiyor sorunu yaşıyorsanız, aşağıda anlatacağımız uygulaması kolay ayarlarla iPhone 11’in yanı sıra 11 Pro, 11 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max ve iPhone 13 gibi en yeni iPhone modellerinin bile batarya problemlerini azaltma ve telefon batarya ömrü nasıl uzatılır öğrenme şansına sahipsiniz.

  iPhone 6 Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone şarj çabuk bitiyor sorununun kaynağını yeni yazılım güncellemesi olarak düşünüyorsanız buna çözüm olacak yöntemden bahsederek sizlere yardımcı olacağız.

iPhone iOS 13’ü ayarlar bölümünde şarjın hızlı bitmesine karşı öneriler yer almaktadır. Bu önerilere ulaşmak için Ayarlar uygulamasından Pil ikonuna dokunun. Pil sağlığı bölümüne girdikten sonra pil ömrünü artırmak için yapmanız gereken ayarları göreceksiniz. Burada değiştirilmesi gereken ayarları görmek için önerilere bakabilirsiniz. Herhangi bir değişiklik yapmak istemezseniz bile iPhone şarj çabuk bitiyor sorununun kaynağının ne olduğunu görebilirsiniz.

Pil sağlığı Önerileri bölümünde herhangi bir öneri yoksa bu iPhone Ayarlar yardımıyla şarjın ömrünü uzatacak bir öneri bulunmadığı anlamına gelir. iPhone şarj sorununu çözmek için diğer çözüm yollarına geçiyoruz.

 iPhone Ekran Parlaklığını Kısmak veya Otomatik Parlaklık Özelliğini Açmak

Ekran parlaklığını yüksek seviyede kullanmak iPhone 11 bataryasının çabuk bitmesine yol açmaktadır. Ekran parlaklığını azaltmanın şarj probleminizin çözümüne katkısı olacağından emin olabilirsiniz. Ekran parlaklığını manuel olarak azalmak için Kontrol Merkezi’ni açın. Ardından parlaklık çubuğunu sizin için uygun olacak seviyeye getirin.

Parlaklık seviyesini ortamın ışığına göre ayarlamak için Otomatik Parlaklık ayarından faydalanabilirsiniz. Bu ayarı yapabilmek için Ayarlar uygulamasına açıp, oradan Genel bölümüne girin. Açılan sayfada Erişilebilirlik bölümüne tıklayın. Ardından Ekran & Metin Boyutu bölümünden Otomatik Parlaklık seçeneğini açın.

Düşük Güç Modu’nu Etkinleştirmek

Düşük Güç Modu, iPhone 11’inizin şarjı azalmaya başladığında batarya ömrünü uzatmaya yarayan bir seçenektir. iPhone pil seviyesi %20’ye ve daha sonra %10’a düştüğünde uyararak Düşük Güç Modu’nu etkinleştirmenizi sağlar. Bu modu Ayarlar > Pil menüsünden etkinleştirebilirsiniz. Düşük Güç Modu ekran parlaklığını azaltır, aygıt performansını optimize eder ve sistem animasyonlarını en aza indirir. Uygulamalar arka planda içerik indirmez. Sadece telefon görüşmesi, mail ve mesaj alıp göndermek ve internete girmek gibi temel işlevlere izin verir. Bu mod telefonunuzu tekrar şarj ettiğinizde otomatik olarak kapanır.

Uygulamaları Güncellemek

iPhone 11 uygulamalarını otomatik olarak güncellemezseniz listenizde yer alan tüm uygulamaları güncellemek iPhone şarjının çabuk bitmesine yol açabilir. iPhone 11 şarjı neden çabuk bitiyor diyorsanız şu adımları deneyebilirsiniz. Uygulamalarınızı güncellemek için App Store uygulamasını açarak ekranın sağ üst köşesindeki hesap ikonuna dokunun ve ardından da Hepsini Güncelle seçeneğine dokunun. Son olarak ekranın sağ üst köşesindeki Tamamlandı seçeneğine tıklayın.

Arka Plan Uygulamaları Yenilemeyi Kapatmak

Batarya ömrünü artırmak için uygulamaların arka planda yenilenmesini sağlayan özelliği kapatabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenile bölümüne gidin, Wi-Fi veya Wi-Fi ve Hücresel Veri’yi seçin. Diğer bir yol ise Arka Planda Uygulama Yenile özelliğini tamamen devre dışı bırakmak için Kapalı’yı seçmektir.

  iPhone Kapasite Sorunu

Konum Servislerini Kapatmak

Konum Servisi iPhone’un pilini bitiren nedenlerden biridir. Birçok uygulama farklı nedenlerde dolayı konumunuzu bilmek ve kullanmak ister. İlgili uygulama için Konum Servisleri’ni kapatarak pil ömrünü uzatabilirsiniz. Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri adımlarını takip ederek bu özelliği kapatabilirsiniz.

Bildirimleri Kapatmak

Gelen bildirimler yüzünden ekranınızın sık sık etkinleştirilmesi batarya ömrünü kısaltmaktadır. Ayarlar > Bildirimler ile istediğiniz uygulama için iletilen bildirimleri kapatabilirsiniz. Bunun için o uygulamaya dokunun ve Bildirimlere İzin Ver’i Kapalı olarak seçin.

iPhone 11 bataryası çabuk bitiyor şikayetiyle Cep Market’te ücretsiz hasar tespit yaptırarak problemin batarya mı yoksa yazılımsal mı olduğu ortaya çıkarılmaktadır. Her koşulda uzman Apple teknisyenlerimiz size en iyi ve en hızlı çözüm fırsatını sunmaktadır.

iPhone 11 Batarya Değişimi

iPhone 11 bataryanız yukarıdaki çözümlere rağmen istediğiniz performansa ulaşmamışsa ve değiştirme söz konusuysa Cep Market’te uygun fiyatlı iPhone 11 batarya değişimi A kalite parçalarla 30 dakikada tamamlanmaktadır. iPhone batarya değişimi sonrası performans, cihazı ilk aldığınız günkü haline dönmektedir.

Batarya Değişimi Kaç Gün Sürer?

Cep Market’te iPhone 11 batarya değişimi en fazla 1 saat içerisinde tamamlanmaktadır. iPhone 11 batarya değişimi için teknik servisimize gelemiyorsanız İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla telefonunuzu Cep Market’e gönderebilirsiniz.

AAA Kalite Batarya Değişimi

Cep Market’te AAA kalite batarya değişimi yapılan iPhone 11’iniz tekrar orijinal performansına ve pil ömrüne kavuşacaktır. Bataryaların ortalama ömrü 2,5 yıl olarak belirtilmektedir. Bu süre bataryanın doldurulma sayısının sıklığına göre farklılık gösterebilir. Çoğu telefonun bataryası bu süre sonunda %40 seviyelerine iner. Batarya değişiminin en iyi tarafı, işlemin kolay olmasıdır.

Batarya Değişimi Sonrası Performans

Bataryalar bir telefonun genel performansına etki etmez. Fakat çok yaşlanmış ve zayıflayan batarya yeteri kadar güçlü değilse telefonun sistemi genel olarak yavaş çalışabilir. Ayrıca batarya çok eskidiğinde ve ömrünü tamamladığında cihaz artık açılmamaya başlar.

iPhone 11 garantili batarya değişimi tamamlanan cihaz her zaman olduğu gibi orijinal performansında çalışmaya devam eder. Kullandığımız AAA kalite bataryalar sayesinde batarya patlaması, erimesi veya kolay arızalanması gibi problemlerle karşılaşma riskini en aza indirmekteyiz.

iPhone Şarj Süresini Uzatma, Pil Ömrü Uzatma Nasıl Yapılır?

iPhone Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone 7179 TL
iPhone 6149 TL
iPhone 5149 TL
iPhone 5S149 TL
iPhone 6S180 TL
iPhone 6 Plus179 TL
iPhone 6S Plus179 TL
iPhone 7 Plus199 TL
iPhone 8179 TL
iPhone 8 Plus199 TL
iPhone149 TL
iPhone Pil Batarya Değişimi Tamir & Yedek Parça Fiyatları149 TL
iPhone XS Max499 TL
iPhone XS499 TL
iPhone XR499 TL
iPhone 11500 TL
iPhone 11 Pro500 TL
iPhone 11 Pro Max500 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir