Ekranı Kırık Telefon Kullanmak

iPhone Sensöre Dokununca Ekran Kapanıyor, Sensör Arızası

Ekranı Kırık Telefon Kullanmak

Akıllı telefonunuzun ekranını bir kez kırdığınızda örümcek ağına benzer bir görüntüyle karşılaşırsınız. Beraberinde dokunmatik ekran tepkisizleşebilir ve devamında telefon işe yaramaz hale gelebilir. Peki böyle durumlarda ekranı kırık telefon kullanmak sağlıklı mıdır?

Ekranı Kırık Telefon Kullanmak

Ekranı kırık telefon kullanmak eğer dokunmatik çalışmaya devam ediyorsa mümkün olabilir. Ancak LCD sağlam ve görüntü normalse en kısa sürede parça değişimi yaptırmanız önerilir. Zira LCD bir telefondaki en pahalı parçadır ve bunun henüz hasar görmemiş olması önemlidir.

“Ekranın kırılması” denilen şey çoğunlukla LCD’yi koruyan ön camın çatlaması durumudur. Zira görüntüden sorumlu LCD hasar alsaydı büyük ihtimalle dokunmatik çalışmıyor ya da cihaz hiç görüntü vermiyor olurdu. Bazense görüntüde farklı çizgiler oluşabilirdi.

Cam koruyucu kırıldıktan sonra telefon bir kez daha ön yüzünün üzerine düştüğünde bu kez ekranın kırılma ihtimali hayli yükselecektir. Ayrıca kırık ekranlı telefonun camına baskı yapmaya devam etmek kırılan alanı artırabilir. Hatta küçük parçalar haline gelen cam baskıya maruz kaldıkça dağılıp düşebilir ve kullanıcısına zarar verebilir.

iPhone İçin Instagram Hesap Silme

CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli teknik servislerden yardım alarak kırık ekran değişimi yaptırabilirsiniz. Cihazınızın markasına göre bu yalnız cam değişimi olabileceği gibi bazense ekranın değiştirilmesi yoluyla camın yenilenmesi olabilir. CepMarket’te ücretsiz kargoyla ekran değişimi yaptırabilirsiniz.

Ocak 2021 – Telefon Cam Değişimi Fiyatları

Model İşlem Fiyat
iPhone XS Max
Cam Değişimi 1200 TL
iPhone XS Cam Değişimi 700 TL
iPhone XR Cam Değişimi 700 TL
Samsung Note 8 Cam Değişimi 600 TL
Samsung S8 Plus Cam Değişimi 500 TL
Samsung S8 Cam Değişimi 500 TL
Samsung S7 Edge Cam Değişimi 500 TL

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu linke tıklamayın lütfen. Yoksa siteden yasaklanacaksınız!

Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!