Ekranı Kırık Telefon Kullanmak

iPhone Sensöre Dokununca Ekran Kapanıyor, Sensör Arızası

Ekranı Kırık Telefon Kullanmak

Akıllı telefonunuzun ekranını bir kez kırdığınızda örümcek ağına benzer bir görüntüyle karşılaşırsınız. Beraberinde dokunmatik ekran tepkisizleşebilir ve devamında telefon işe yaramaz hale gelebilir. Peki böyle durumlarda ekranı kırık telefon kullanmak sağlıklı mıdır?

Ekranı Kırık Telefon Kullanmak

Ekranı kırık telefon kullanmak eğer dokunmatik çalışmaya devam ediyorsa mümkün olabilir. Ancak LCD sağlam ve görüntü normalse en kısa sürede parça değişimi yaptırmanız önerilir. Zira LCD bir telefondaki en pahalı parçadır ve bunun henüz hasar görmemiş olması önemlidir.

“Ekranın kırılması” denilen şey çoğunlukla LCD’yi koruyan ön camın çatlaması durumudur. Zira görüntüden sorumlu LCD hasar alsaydı büyük ihtimalle dokunmatik çalışmıyor ya da cihaz hiç görüntü vermiyor olurdu. Bazense görüntüde farklı çizgiler oluşabilirdi.

Cam koruyucu kırıldıktan sonra telefon bir kez daha ön yüzünün üzerine düştüğünde bu kez ekranın kırılma ihtimali hayli yükselecektir. Ayrıca kırık ekranlı telefonun camına baskı yapmaya devam etmek kırılan alanı artırabilir. Hatta küçük parçalar haline gelen cam baskıya maruz kaldıkça dağılıp düşebilir ve kullanıcısına zarar verebilir.

  Kadıköy Ekran Değişimi Çözümleri

CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli teknik servislerden yardım alarak kırık ekran değişimi yaptırabilirsiniz. Cihazınızın markasına göre bu yalnız cam değişimi olabileceği gibi bazense ekranın değiştirilmesi yoluyla camın yenilenmesi olabilir. CepMarket’te ücretsiz kargoyla ekran değişimi yaptırabilirsiniz.

Nisan 2021 – Telefon Cam Değişimi Fiyatları

ModelİşlemFiyat
iPhone XS Max
Cam Değişimi800 TL
iPhone XSCam Değişimi600 TL
iPhone XRCam Değişimi700 TL
Samsung Note 8Cam Değişimi600 TL
Samsung S8 PlusCam Değişimi500 TL
Samsung S8Cam Değişimi500 TL
Samsung S7 EdgeCam Değişimi500 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir