Ekran Koruyucu Dokunmatik Hassasiyeti

Ekran Koruyucu Dokunmatik Hassasiyeti

Ekran Koruyucu Dokunmatik Hassasiyeti

Android veya iPhone fark etmeksizin kullanıcı kaynaklı tamir ihtiyacı gerektiren durumların başında ekran değişimi geliyor. Her ne kadar günümüzde ekran camını koruyan kaplamalar geliştirilmiş olsa da bazı durumlarda ne yazık ki yapabilecekleri bir şey kalmıyor ve ilk düşmede bile ekran kırıldı veya çatladı durumu ortaya çıkabiliyor. Bu talihsiz durumları yaşamamak için kaliteli ekran koruyucu kullanmak şart. Telefonunuzu koruma konusunda önemli bir ayrıntı olan cam filmi artık üreticiler tarafından da benimsendi ve hatta silikon kılıf ile birlikte ürünlerin kutu içerikleri arasında bulunduklarına da tanıklık ediyoruz. Fakat ürününüzün kutusundan gelmediyse sonradan yüksek kalite bir cam filmi alabilirsiniz; burada dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

Piyasada kırılmaz cam filmi olarak adlandırılan birçok ürün mevcut ve bunlar temel olarak hem ekran çizilmesini engelleme, hem de ekranda koruyucu bir katman oluşturarak doğrudan darbelerde ön cam ve dolayısı ile ekran kırılması sıkıntılarını engellemekte oldukça başarılı. Fakat her üründe olduğu gibi ekran koruyucu için de çeşitli kalitelerin olduğunu söyleyebiliriz. Kalitesiz ürünlerde ekran koruyucu içerisinde hava kabarcığı sorunu, çiziği gösterme, sökülürken ön cama zarar verme, kenar yapışkanlarında toz tutma gibi çeşitli sorunlar yaşanabilir. Hatta tam anlamıyla kalitesiz olan ürünlerde telefonunuzun ekranının korunduğu bile çoğu zaman şaibelidir. Bu nedenle mutlaka yüksek kalite ekran filmi kullanmanızı öneriyoruz.

Ekran Kırıldı veya Ön Cam Çatladı Dememek İçin Kırılmaz Cam Filmi

Ekran koruyucu dokunmatik hassasiyeti kullanıcıların merak ettiği konular arasında yer alıyor. Ekran koruyucu film taktırma sonrası ekranda hassasiyet sorunu olur mu, ekran yavaş çalışır mı, ekran dokunmayı zor algılıyor şikayeti meydana gelir mi gibi sorular bize en çok sorulanlar arasında. Ekran koruyucular iPhone ve Android cihazlara müşterinin isteğine bağlı olarak sonradan takılabilen ek bir katmandır. Bu katmanın altında ön cam ve onun da altında LCD yer alıyor. Dolayısıyla ekran koruyucu takıldığında dokunmatik hassasiyeti değişir mi merak ediliyor… Normal şartlarda yüksek kalite kırılmaz cam filmi kullanan bir kullanıcı asla ve asla ekran hassasiyeti azaldı veya ekran dokunuşları geç algılıyor gibi bir sorunla karşılaşmaz. Fakat düşük kalite ekran koruyucular kötü malzeme kalitesi nedeni ile size bu sorunu yaşatabilir.

  Samsung Note 5 Ekran Değişimi

Kırılmaz cam filmi hassasiyet sorunu yaşatmayan bir üründür ve biz Cep Market olarak size en üst seviye koruyuculuk ve kullanım rahatlığı sunan nano ekran koruyucuları tavsiye ediyoruz. En iyi kırılmaz cam olarak gösterilen nano ekran koruyucular ucuz ve uygun fiyat bandında uygulanabilir ve darbe ve düşme sonrası ön cam çatlaması, kırılması veya ekranda görüntü gitmesi gibi sorunları en aza indirir. Ayrıca kırılmaz ön cam filmi hassasiyet olarak sanki yokmuş gibi tam anlamı ile üst seviye bir kullanım deneyimi sunar. Hatta özel kaplama sayesinde parmak izi tutmayan ve parmağın ekran üzerinde daha kaygan şekilde hareket etmesini sağlayan nano ekran filmi gibi seçenekler de mevcut. İstediğiniz kadar dikkatli bir kullanıcı olun bir süre sonra pantolon cebi yüzünden bile ekranınızda kılcal çizikler oluşacaktır. O yüzden nano ekran koruyucu ile mutlaka önleminizi alın.

İlginizi Çekebilir: iPhone Kırılmaz Cam Dokunmatiği Etkiler mi?

EkranKoruyucuDokunmatikHassasiyetiEkran Koruyucu Dokunmatik Hassasiyetini Değiştirir mi?

Ekran koruyucu dokunmatik hassasiyetini değiştirir mi en sık sorulan sorulardan biri. Ekran koruyucular her model telefon için ayrı olarak satılıyor. Aynı zamanda tek tip olmamakla birlikte farklı markaları ürünleriyle karşılaşılabiliyor. Dolayısıyla müşterilerin karşısında farklı fiyat aralıklarında bulunan çok sayıda ekran koruyucu oluyor. Bu ekran koruyucular birbirlerinden kalite ve özellik olarak ayrılabiliyor.

  Gebze Ekran Değişimi

Düşük kalite dediğimiz uygun fiyatlı görünen ekran koruyucular esasında dokunmatik hassasiyetini değiştirir. Bu ucuz ekran koruyucuları satın alındıklarında ilk bakışta daha pahalı ürünlerden farklı görünmeyebilir. Fakat malzemeden kısılmak zorunda olunduğundan cihaza yerleştirildiği andan itibaren artık dokunmatiği daha tepkisiz ve daha az hassas hale getirir. Dolayısıyla genel kullanıcı deneyimini sekteye uğratır.

Tempered Glass ya da tamperli cam olarak da bilinen telefon ekran koruyucuları hemen her teknik serviste bulunabilen ürünlerdir. Ancak satın almadan önce ne kalite ürünler olduklarını bilmek önemli. CepMarket yalnızca nano ekran koruyucularını kullanır. Nano Glass ekran koruyucular piyasadaki en kaliteli ürünlerin başında geliyor. Bu ürünlerin dokunmatik hassasiyeti üzerinde hiçbir olumlu ya da olumsuz etkisi olmamaktadır. En yüksek kalite ekran koruyucu hangisi sorusunun cevabı nano ekran filmi olacaktır. Hatta telefonunuzu nano ekran koruyucu ve silikon bir kılıf ile beraber kullanmanız tam anlamıyla dört dörtlük bir koruma sağlayacak ve düşmelere karşı en iyi ekran filmi olan nano ekran filmi konusunu size bir kez daha ispatlayacaktır.

Cep Telefonu Ekran Koruyucu Ne Alınır? Nano & Cam Koruyucu Farkı? Kırılmayan Ekran Koruyucu

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir