Dokunmatik Hassasiyeti Azaltma

Dokunmatik Hassasiyeti Azaltma

Dokunmatik Hassasiyeti Azaltma

Ekran koruyucu dokunmatik hassasiyeti azaltma kullanıcıların merak ettiği konular arasında yer alıyor. Ekran koruyucular iPhone ve Android telefonlara müşterinin özel isteği üzerine yapıştırılan oldukça kullanışlı ek bir cam katmandır. Bu yüzeyi sırasıyla ön cam ve görüntüden sorumlu LCD izler. Dokunmatik hassasiyeti azaltma nasıl yapılır şimdi açıklayalım.

Dokunmatik Hassasiyeti Azaltma

Ekran Hassasiyeti Nasıl Azaltılır?

Android ve iPhone’larda ekran hassasiyetini değiştirmenize izin veren bir işlev bulunuyor. Kendisi bir erişebilirlik özelliği değil ve ekranı kullanmakta zorluk yaşayan insanlar için büyük önem taşıyor. Ekran hassasiyetini düşürmek telefonu kullanırken her zaman doğru noktaya dokunmanıza izin verir. Ancak telefonu yönetmek genel anlamda biraz daha eforlu hale gelebilir.

Android’ler geniş kişileştirilebilir özellikleri ile tanınsa da Apple iPhone’lar da benzer bir işleve sahip. Android telefonlarda dokunmatik hassasiyeti çok kolay adımlarla yükseltilip azaltılabiliyor. iPhone’larda ise bunu yine Ayarlar menüsü içinden 3D Touch hassasiyetini artırarak yapıyoruz. Dokunmatik hassasiyetinin değiştirilmesi gereken bir diğer durum da cihazda temperli cam kullanılması olabilir.

  Telefonda Ekran Karardı Çözümü Nedir?

Düşük kalite kırılmaz cam ya da diğer adıyla koruyucu camlar ekran hassasiyetinin zayıflamasına neden olabiliyor. Bu camlar telefonlar için önemli bir görevi yerine getirse de düşük kalite olanları can sıkabiliyor. Ekran hassasiyetini artırmak bunun bir çözümü. Koruyucu cam çıkartıldıktan sonra hassasiyeti tekrar eski haline getirebilirsiniz. Ekran hassasiyetini azaltmak için aşağıdaki adımlara göz atın:

Android

 • Ayarlar’a dokunun.
 • Dil ve Girdi başlığını seçin.
 • Ekranı en aşağıya doğru kaydırın ve işaretçi hızına basın.
 • Kaydırma çubuğunu kullanarak hassaslığı eski haline getirin.
 • Tamam’a basarak onaylayın.

iPhone

 • Ayarlar >
 • Genel >
 • Erişilebilirlik >
 • 3D Touch hassasiyetini değiştirin.

Nisan 2021 – iPhone Nano Ekran Koruyucu Fiyatları

ModelFiyatı
iPhone 5s
TL
iPhone 8 – 8 Plus TL
iPad Pro
TL
iPhone 7 – 7 Plus
TL
iPhone 6 Plus
TL
iPhone 6 TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (2)

 • Misafir Reply

  Arama sayfasındaki hassasiyeti nasıl azaltabilir tşk

  9 Kasım 2020 at 16:39
 • Cep Market Reply

  Merhaba; Dilerseniz cihazınızı ücretsiz arıza tespit hizmetimize tabi tutabiliriz, bunun için bizlere ücretsiz kargo ile cihazınızı göndermeniz yeterli.

  https://cepmarket.com.tr/service/kargo-ile-cep-telefonu-tamiri/

  Firmamız tüm arıza tespitlerinde önce analiz edip müşterilerini bilgilendiriyor, onayınız sonrasında işlemler başlatılıyor.

  Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

  12 Ağustos 2020 at 16:09

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir