WhatsApp Görüntülü Arama Sorunu iPhone

WhatsApp Görüntülü Arama Sorunu iPhone

Bu yazıda iPhone’da WhatsApp görüntülü görüşmelerin başarısız olmasına neden olan her olasılığı çözümlerle ele almaya çalıştık.

1. WHATSAPP’I GÜNCELLEYİN

App Store’a gidin ve WhatsApp uygulamasını en son sürüme güncelleyin. Güncellemeler bazı hataları düzeltebilir.

2. AĞ BAĞLANTISI GÜCÜ

Görüntülü görüşmelerin sorunsuz çalışması için kararlı bir ağ bağlantısı gerekir. Zira WhatsApp sesli aramalardan daha fazla veri tüketir. Gerekirse WiFi ve mobil veri arasında geçiş yapın.

3. WHATSAPP İÇİN GEREKLİ İZİNLER

WhatsApp’ın başarılı bir şekilde video görüşmeleri yapması için mikrofon ve kamera izinleri gerekir. Uygulamayı ilk kez kurarken bu izinleri reddetmiş olabilirsiniz. Ses ve görüntünün beklendiği gibi çalışmamasının nedeni bu olabilir. Telefonunuzun Ayarlarını kontrol edin ve uygulamaya gerekli izinleri verin.

Cihazın Ayarlar uygulamasını açın, WhatsApp’ı görene kadar aşağı kaydırın ve açın. Mikrofon ve Kamera seçeneklerinin etkinleştirildiğinden emin olun.

4. İÇERİK VE GİZLİLİK KISITLAMALARINI KONTROL EDİN

Normalde, İçerik ve Gizlilik Kısıtlamaları varsayılan olarak kapalıdır. iPhone’unuzda Ekran Süresi’ni etkinleştirmediyseniz bu çözümü atlayabilirsiniz.

Ekran Süresi’ni etkinleştirdiyseniz WhatsApp uygulamasının Mikrofona erişmesine izin verip vermediğinizi kontrol etmelisiniz.

  • Adım 1: iPhone’daki Ayarlar uygulamasını açın.
  • Adım 2: Ekran Süresi> İçerik ve Gizlilik Kısıtlamaları’na gidin ve yüklü uygulamaların mikrofona erişim izni olduğundan emin olun.

5. WHATSAPP’IN MOBİL VERİLERİ KULLANMASINA İZİN VERİN

iOS, ayarlar menüsünden belirli uygulamalar için mobil veri kullanımını kısıtlamanıza izin verir.

Önerilen Bağlantı:   Cep Telefonu Neden Patlar?

iPhone Ayarları uygulamasını açın ve aşağı kaydırarak WhatsApp’a gidin. Aşağıdaki menüden, etkinleştirmek için Mobil Veri’nin yanındaki düğmeye basın.

6. ARKA PLAN VERİ KULLANIMINI AÇMA

Bu seçeneğin etkinleştirilmesi, uygulamayı kullanmadığınızda bile WhatsApp görüntülü aramaları almanıza olanak tanır. iPhone’da Ayarlar’ı açın ve WhatsApp’a gidin. Ardından, WhatsApp’ın arka planda verileri kullanmasına izin vermek için Arka Planda Uygulama Yenileme’yi açın.

7. VERİ TASARRUFU / DÜŞÜK VERİ MODUNU DEVRE DIŞI BIRAKIN

iPhone’da düşük veri modunu devre dışı bırakmak için, Ayarlar uygulaması> Hücresel> Hücresel Veri Seçenekleri’ni açın ve aşağıdaki menüden Düşük Veri Modunu devre dışı bırakın. Ayrıca, farklı bir bölgede seyahat ederken WhatsApp görüntülü aramalarını hücresel veri üzerinden kullanmak istiyorsanız aynı pencereden Veri Dolaşımını etkinleştirin.

8. PİL TASARRUFUNU DEVRE DIŞI BIRAKIN

Pil tasarrufu modu, pil gücünden tasarruf etmek için uygulamaların arka planda çalışmasını engellemek için tasarlanmıştır. Bu seçeneği etkinleştirdiyseniz, Ayarlar menüsünden devre dışı bırakın. iPhone kullanıcıları Ayarlar> Pil bölümüne gidip menüden Düşük Güç Modu’nu kapatabilirsiniz.

9. WHATSAPP’IN DÜŞÜK VERİ KULLANIMINI KAPATIN

WhatsApp ayrıca uygulama ayarlarından Düşük Veri kullanım modu sunar. Sorunsuz bir WhatsApp görüntülü arama deneyimi için seçeneği devre dışı bırakın. WhatsApp’ı açın ve Uygulama Ayarları> Veri ve Depolama Kullanımı’na gidin ve Düşük Veri Kullanımı seçeneğini kapatın.

10. TELEFONU YENİDEN BAŞLATIN VE WHATSAPP’I YENİDEN YÜKLEYİN

iPhone’u yeniden başlatmak genellikle bazı sorunları düzeltir. iPhone’unuzu yeniden başlatabilir ve WhatsApp görüntülü görüşmenin çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

Telefon Tamir Videomuz

Mart 2021 – Telefon Tamir Fiyatları

Model ve İşlemFiyat
iPhone XS MAX Ön Kamera Değişimi67.5 TL
iPhone 7 Kamera Değişimi60.75 TL
iPhone X Kamera Entegresi Değişimi168.75 TL
iPhone X Ön Kamera Değişimi40.365 TL
iPhone 8 Kamera Entegresi Değişimi47.25 TL
iPhone 8 Ön Kamera Değişimi25.515 TL
iPhone 7 Plus Ön Kamera Değişimi18.765 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!