Uygun Fiyatlı iPhone Ön Cam Değişimi Nedir?

iPhone Ön Cam Kırılmış ya da Çatlamışsa

Uygun Fiyatlı iPhone Ön Cam Değişimi Nedir?

Günümüzde cep telefonlarının kullanım sıklığının artması herhangi bir kazaya uğrama ve hasar alma ihtimallerini artırmaktadır. Camdan yapılmaları nedeniyle cep telefonlarının hasar almaya en meyilli parçaları şüphesiz ekranlarıdır. iPhone ekranda meydana gelen çizik, kırık ya da çatlak sadece ön camdaki bir hasardan kaynaklanabilmektedir, bu durumda komple ekran değişimi yaptırmaya gerek yoktur.

Cep telefonlarına özellikle de iPhone gibi yüksek fiyatlı telefonlara ödenen fiyatlar, kullanıcıları cep telefonları hasar aldığında öncelikle onarım seçeneğine yönlendiriyor. Tabii bu onarımı yaptırırken de neredeyse cihazın fiyatına yaklaşacak fiyatlar ödemek istemiyorlar. Bu yüzden de uygun fiyatlı iPhone ön cam değişimi işleminin peşine düşüyorlar. 15 yıla yaklaşan teknik servisi deneyimine sahip Cep Market’e düşme ya da darbe gibi nedenlere bağlı hasar alarak ön camında çatlak, çizik veya kırık oluşmuş estetik açıdan kusurlu iPhone cihazlarınıza uygun fiyatlı ön cam değişimi yapıyoruz. Bu yazımızda uygun fiyatlı iPhone ön cam değişimi nedir sorusunu ele alıyoruz.

Ön Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone kullanıcılarının birçoğu cihazı satın aldıkları ilk günden itibaren öncelikle ekranına bir zarar gelmesinden tedirgin olurlar. Birçok telefonda olduğu gibi iPhone telefonlarda da belirgin bir biçimde ekran gövde oranının artması ekranları korumayı biraz daha zor hale getiriyor. Çünkü cihazın ekranındaki Sapphire cam koruyucu son teknoloji bir ürün de olsa,  ekranı düşmelere ve darbelere karşı yüzde yüz korumak için yeterli değil.

iPhone cihazınızı ekranınızdaki hasar sebebiyle Cep Market’e ulaştırdığınızda öncelikle arıza tespit işlemine girer. Bu işlem ekrandaki hasarın camda mı ekranda mı olduğunun ve bu hasarın nasıl giderileceğinin belirlenmesini sağlar. Akıllı telefon ekranlarının yapısı gereği iç ekran ve ekran camı yani ön cam birbirine yapışık haldedir. iPhone’larda ekran ve ön cam ayrılabiliyor ve ön cam tek başına değişebilmektedir. Örneğin sadece ön camda oluşan çizik, çatlak ya da hafif kırıklar için ekran değişimi gerekmeden ön cam değişimi yeterlidir ancak ekranın dokunmatik gibi diğer özelliklerinde problem varsa ekran değişimi gerekebilmektedir. Kısaca iPhone ön camının kırılması ya da çatlamasına maruz kaldıysanız, iç ekrana zarar gelmediği için şanslı sayılabilirsiniz. Çünkü cam değişimi ekran değişimi işlemine göre daha düşük maliyetli bir işlemdir. Yalnız bazı durumlarda hasarın derecesine göre iPhone cam ve ekran değişimi birlikte yapılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Cep Telefonu Kırık Çatlak Ön Cam Değişimi Fiyatları

Uygun Fiyatlı iPhone Ön Cam Değişimi

Ana başlıktaki konuya gelirsek yani uygun fiyatlı ön cam değişimi derken tam olarak neyi kastettiğimizi buradan sonra size anlatacağız. iPhone telefonların ön camları ne yazık ki çizilmelere karşı oldukça dayanıksızdır. Bu sebeple iPhone telefonların ön camlarında çatlama, kırılma ve buna benzer hasarlar çok sık yaşanmaktadır. Bir iPhone kullanıcısı olarak iPhone ön cam değişimi için aklınıza ilk gelen Apple servislerine gitmek olabilir. Yalnız şunu bilmelisiniz ki Apple servislerde ön cam ile birlikte ekran değişimini de zorunlu olarak yaparlar. Bu da markanın zaten pahalı olan servis fiyatlarını daha da artırıyor. Bunun yerine Cep Market gibi alanında deneyimli ve uzman yetkili bir serviste sadece ön cam değişimi ile iPhone telefonunuzu ilk günkü haliyle kullanıma devam edebilirsiniz. İşte uygun fiyatlı iPhone ön cam değişiminin önemi bu noktada kendini gösterir.

  Telefon Ekranı Kırılınca Ekran Değişimi Yaptırmayın

2006 yılından bu yana iPhone tamirleri yapan bir teknik servis olarak sayısız iPhone cam onarım işlemi yaptığımızı söyleyebiliriz. iPhone ön cam kırıldı nerede bulunur veya iPhone ön cam kırıldı fiyatı ne kadar gibi sorular teknik servisimize gelen sorular arasındadır. Cep Market’te iPhone ön cam değişiminde dokunma hassasiyetinde, ekran kalitesinde veya parmak izi okuyucuda herhangi bir kayıp olmaz.

Ayrıca verilerinizde hiçbir kayıp yaşamazsınız. Yine de önlem almak kapsamında ön cam değişimi öncesinde uzman teknisyenlerimiz tarafından bütün verilerinizin yedeği alınmaktadır.

Ön cam değişimi sadece düşük kalite veya kalın camlar takıldığında telefonunuza zarar verebilir. Cep Market’teki iPhone ön cam değişimi işlemlerinde cihazınızı ilk günkü haliyle teslim alırsınız.

Telefon ekran camı değişimi fiyatları markaya ve modeline göre farklılık göstermektedir. Uygun fiyatlı telefonların cam değişimi fiyatları da aynı oranda daha uygun olmaktadır. Kaliteden ödün vermeden hızlı ve güvenilir servisimiz dahilinde Cep Market iPhone ön cam değişimi fiyatı, Apple teknik yetkili servislerine kıyasla oldukça uygundur.

iPhone Ön Cam Değişimi Ne Kadar Sürer?

iPhone ön cam değişimi süresi ise 1 ila 2 saat arasında değişmektedir. Cam yenilemesinde kullanılan malzemeler orijinaldir, yan sanayi cam kullanılmamaktadır. Ön cam değişimi işlemi önce ısı ve sonrasında soğutma cihazları ile tamamlanmaktadır. Bu işlem son derece güvenlidir ve herhangi bir sorun yaşamazsınız.

  Samsung Galaxy Ekran Camı Kırık

iPhone Ön Cam Değişimi Garantiye Girer mi?

Apple telefonlarda ekranla ilgili hiçbir çatlak ya da kırık garanti kapsamında değildir. Apple garanti şartlarına göre kullanıcılar, Apple ürünlerini normal koşullarda kullanmaları koşuluyla, satın alındıkları tarihten itibaren 2 yıl süreyle, sadece malzeme ve işçilik kusurlarına karşı garanti hakkına sahiptir. Dolayısıyla kullanıcı hatası sebebiyle meydana gelen her hasarın maliyeti kullanıcıya aittir. Kullanıcılar çoğunlukla garantisi bitmiş iPhone’ların cam değişimlerini Cep Market gibi çok daha uygun maliyetli iPhone onarımları yapan üçüncü parti servislerde yaptırmayı tercih etmektedirler.

Kadıköy iPhone Xs Max Ön Cam Değişimi

iPhone Ön Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 6160 TL
iPhone 6 Plus180 TL
iPhone 6s190 TL
iPhone 6s Plus200 TL
iPhone 7 Cam220 TL
iPhone 7 Plus250 TL
iPhone 8300 TL
iPhone 8 Plus350 TL
iPhone X600 TL
iPhone XS600 TL
iPhone XS Max800 TL
iPhone SE129 TL
iPhone XR700 TL
iPhone 4149 TL
iPhone 4s149 TL
iPhone 5150 TL
iPhone 5c150 TL
iPhone 5s150 TL
iPhone 11800 TL
iPhone 11 Pro850 TL
iPhone 11 Pro Max900 TL
iPhone 12 Mini1500 TL
iPhone 121500 TL
iPhone 12 Pro1500 TL
iPhone 12 Pro Max1500 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir