Türk Malı Telefonlar

Şarj Soketi Oksitlenmesi Nasıl Anlaşılır?

Türk Malı Telefonlar

Türk malı son zamanlarda gitgide yabancılaştığımız bir ifade. Hemen herkesin belli başlı üreticilerden parça tedarik ederek ortaya ilgi çekici tasarımda modeller çıkardığı akıllı telefon dünyası bu anlamda biraz daha önde. Konu teknoloji olunca Türk malı beklentisi içine girmek elbette gerçekçi değil. Ancak halihazırda üretilen modelleri örnek alarak telefon tasarlayan Türk şirketlerimiz var.

General Mobile GM 10

Türk Malı Telefonlar

Aslen Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan General Mobile’ın başında bir Türk CEO var. Cihazın bileşenlerinden bazıları Türkiye’de üretiliyor. Yonga seti, ekran ya da batarya gibi ana bileşenlerin üretimi elbette o kadar kolay değil. Bunun için Çinli şirketlere güvenen General Mobile’ın telefonları buna rağmen görece uygun fiyatta. Elbette bütçeyi biraz daha zorlayıp daha iyi müşteri ve yazılım desteği sunan Samsung, Xiaomi ya da Huawei gibi markaların modellerine yönelmek pek zor değil.

  • 6.52 inç IPS ekran
  • 20:9 en-boy oranı
  • 720 x 1600 çözünürlük
  • 4000 mAh batarya
  • 64 GB depolama
  • 3 GB RAM
WhatsApp Görüntülü Arama Sorunu iPhone

Vestel Venus Z40

General Mobile gibi parçalarının bir kısmını ülkemizde üreten ve bir kısmını Çin ya da diğer Avrupa ülkelerinden tedarik eden Vestel, Türk malı telefon üreten şirketler arasında yer alıyor. Vestel Venus Z40 şirketin en iddia modelleri arasında ve çentiksiz ekran sunması yönüyle ilk çentiksiz ekranlı Türk malı telefon denebilir. Ne var ki yaklaşık aynı fiyata Redmi Note 9 gibi daha üstün cihazlar satın almak mümkün.

Casper VIA X20

General Mobile ve Casper gibi Türk malı telefon markaları arasında olan Casper’ın en yeni modeli VIA X20 adını taşıyor. Bu cihaz 6 GB RAM, 4510 mAh batarya ve 128 GB dahili depolama ile gelmekte. Sol üstte bir çentiği ve kasasının altında MT6771T işlemcisi var. Türk malı telefonlar arasında belki de en iddialı olanı.

Telefon Tamir Videomuz

Ocak 2021 – Telefon Tamir Fiyatları

Model ve İşlem Fiyat
iPhone XS MAX Ön Kamera Değişimi 500 TL
iPhone 7 Kamera Değişimi 450 TL
iPhone X Kamera Entegresi Değişimi 1250 TL
iPhone X Ön Kamera Değişimi 269 TL
iPhone 8 Kamera Entegresi Değişimi 350 TL
iPhone 8 Ön Kamera Değişimi 189 TL
iPhone 7 Plus Ön Kamera Değişimi 139 TL
Touch ID Bu iPhone'da Etkinleştirilemiyor Hatası

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu linke tıklamayın lütfen. Yoksa siteden yasaklanacaksınız!

Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!