Televizyona İnternet Nasıl Bağlanır?

Televizyona internet nasıl bağlanır

Televizyona İnternet Nasıl Bağlanır?

Televizyona internet bağlamak, çeşitli uygulamaların kullanımı, dizi, film veya Youtube üzerinden video izleme gibi farklı faaliyetler için hem iş hayatında hem de günlük hayatta gerekli olan bir işlemdir. Televizyona internet bağlama için televizyonunuzun özellikleri gibi bazı teknik bilgiler hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Televizyona İnternet Bağlamak İçin Neler Gerekli?

Televizyona internet bağlamak için öncelikli olarak internet bağlantısını destekleyen bir televizyona sahip olmanız gerekiyor. Örneğin eski bir televizyona sahipseniz bu özelliğin olmaması yüksek ihtimaldir. İnternet bağlantısına uygun olup olmadığını televizyonunuzun özelliklerine bakarak anlamak mümkündür.

İlginizi Çekebilir: Telefonu Televizyona Bağlamak

Televizyona Kablolu İnternet Nasıl Bağlanır?

Televizyonunuza kablolu internet bağlamak için ilk yapmanız gereken modem veya router üzerinden televizyona kablo bağlantısı kurmaktır. CAT5 veya CAT6 denilen internet kablosunun hazırlanarak televizyona bağlanması, televizyonun otomatik bir şekilde ayarları yapılandırarak internet hizmeti vermesini sağlar. Televizyonda kablolu internet kullanırken, internetten maksimum hızda faydalanabilirsiniz. Kablolu internet kullanımında televizyonunuz uygun sokete sahip olmalıdır. Dolayısıyla televizyonunuzu internete bağlamadan önce uygun alt yapıya sahip olup olmadığından mutlaka emin olun.

  iPhone Sensöre Dokununca Ekran Kapanıyor, Sensör Arızası

Televizyona Kablosuz İnternet Nasıl Bağlanır?

Televizyonunuza kablosuz internet kurmak istediğinizde ise televizyonun ayarlar bölümündeki ağ ve internet ayarları bölümünden faydalanacaksınız. Bu bölümde kablosuz veya wi-fi seçeneğiyle ilerleyerek kullandığınız internet ağını seçip, şifrenizi girdikten sonra kablosuz internete bağlanma işlemini tamamlayabilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra televizyonunuzu cep telefonunuz üzerinden bile aynı ağ aracılığıyla kontrol edebilme gibi konfor sağlayacak pek çok işlevi yapabileceksiniz.

Televizyona İnternet Bağlamak İçin Özel Cihazlar

Televizyonunuzda internet kullanmak için öncelikli olarak televizyonun smart olup olmadığına bakmanız gerekmektedir. Smart TV’ler, internet bağlantısını destekleyen televizyonlardır. Televizyonunuzda internet kullanmak sizin için önemliyse ve sıkça gerçekleştireceğiniz bir eylem olacaksa, televizyon satın alırken smart özelliği taşımasına öncelik verin. Şayet televizyonunuzu internet bağlantısını desteklemiyorsa, mini PC gibi alternatif donanımlardan da faydalanabilirsiniz.

İnternet bağlantısının sağlanabilmesi için bazen Wi-Fi alıcı gibi özel cihazlara ihtiyacınız olabilir. Televizyonunuzla uyumlu bir cihazı televizyonunuza takarak internet bağlantınızı sorunsuzca sağlayabilirsiniz.

İphone 7 wifi sorunu, wifi çok az çekiyor , wifi kopuyor çekmiyor KESİN ÇÖZÜM

iPhone Ön Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 11800 TL
iPhone 11 Pro Max900 TL
iPhone 11 Pro850 TL
iPhone 12 Mini1500 TL
iPhone 121500 TL
iPhone 12 Pro Max1500 TL
iPhone 12 Pro1500 TL
iPhone 4149 TL
iPhone 4s149 TL
iPhone 5150 TL
iPhone 5c150 TL
iPhone 5s150 TL
iPhone 6160 TL
iPhone 6 Plus180 TL
iPhone 6s190 TL
iPhone 6s Plus200 TL
iPhone 7220 TL
iPhone 7 Plus250 TL
iPhone 8 Kırmızı TL
iPhone 8300 TL
iPhone 8 Plus Kırmızı TL
iPhone 8 Plus350 TL
iPhone SE129 TL
iPhone X600 TL
iPhone XR700 TL
iPhone XS Max800 TL
iPhone XS600 TL
  Oppo Servis

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir