Telefonum Çok Isınıyor Sorunu Çözümü

Telefonum Çok Isınıyor Sorunu Çözümü

Telefonum Çok Isınıyor Sorunu Çözümü

Telefonum çok ısınıyor sorunu yaşayan kullanıcılar bu problemin çözümünü merak ediyor. Telefonların ısınmasına yol açan pek çok neden olabilir ve sorun genellikle cihazda kullanılan çipsetle alakalıdır. Örneğin, MediaTek çipsetlerinin ne kadar fazla ısındığı herkes tarafından biliniyor ve alım gücü görece düşük olan ülkemizde çoğu cihazda uygun fiyatlı MediaTek çipsetleri vardır.

Arka Plan Uygulamaları

Çoğu ısınan telefonda yapılabilecek ilk şey arka plan uygulamalarını kapatmaktır. Bu işlem ana ekran tuşuna çift basarak veya tam ekran navigasyonun etkin olduğu telefonlarda aşağıdan yukarıya çekerek yapılabilir. Ardından tüm etkin uygulamaları kapatacak olan ekran düğmesine basılır ya da uygulamalar tek tek kapatılır.

Uzun Telefon Konuşmaları

Uzun telefon konuşmalarından sonra her telefon ısınır. Cihazınızı bir süre kullanmadığınızda ısınmanın derhal geçmesi gerekir. Eğer cihaz boştayken dahi ısınıyorsa o halde konum servisini kapatın ve evdeyseniz mobil veriyi kapatarak sadece WiFi kullanın.

  • Cihazınızda ayrıca virüs taraması da yapabilirsiniz.
  • Bazı virüsler gizlice arka planda çalışabilir ve telefonun ısınmasına yol açabilir.

Cihazı Sıfırlayın

Cihazınızı yedekleyin ve sıfırlayın ve ardından ısınma sorununun geçip geçmediğini gözlemleyin. Bu işlemden sonra ısınma sorunu düzelmelidir. Aksi halde CepMarket servisimize gelerek teknik destek alabilir ve hatta ücretsiz hasar tespit yaptırabilirsiniz.

  Corning Gorilla Glass Victus

CepMarket Tamir Videomuz

Nisan 2021 – Telefon Tamir Fiyatları

ModelFiyat
iPhone 11 Anakart TamiriSorunuz
iPhone X Anakart TamiriSorunuz
iPhone 8 Anakart TamiriSorunuz
iPhone 7 Anakart TamiriSorunuz
iPhone 6 Anakart TamiriSorunuz

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir