Telefonum Çok Geç Şarj Oluyor

Blog sayfasına dönün
Telefonum Çok Geç Şarj Oluyor

Telefonum Çok Geç Şarj Oluyor

Telefonunuzu saatler önce fişe taktınız, ancak şarjınız hala %50’nin altında. Bir telefonun yavaş şarj olmasının (veya hiç şarj edilmemesinin) birçok nedeni vardır, işte en yaygın dört sebep:

Hasarlı Kablo

iPhone veya Android akıllı telefonunuzun yavaş şarj olmasının bir numaralı sebebi, hasarlı kablosu olmasıdır. Belki kablonuz sandalyenin altında çok fazla ezilmiş ve kabloları açığa çıkmıştır veya USB konektörünün “dişleri” biraz bükülmüş olabilir, her iki durumda da değiştirme zamanı gelmiştir. Alacağınız kablonun Apple sertifikalı olduğundan emin olun.

Zayıf Güç Aktarımı

Telefonunuzu bilgisayarınızdan (dizüstü veya masaüstü) şarj etmek süper yavaş şarj sağlar. Bunun nedeni, en son USB ile (3.0 sürümleri) bile, bir bilgisayarın standart enerji çıkışının yalnızca .9A olmasıdır (veri aktarımı yapmıyorsa 1,5A). Bu yüzden cihazınızı duvar prizine bağlayın.

Tozlu Yuva

Çantadan veya cepten şarj yuvasına tüyler ve tozlar dolabilir. Tıkalı bir şarj bağlantı noktası yavaş şarj hızı demektir. Bir kürdan veya tel iğnesi alın ve bağlantı noktasının açıklığındaki tüy veya kalıntıları nazikçe temizleyin. Sorun ciddiyse basınçlı hava kutusu kullanmanız gerekebilir.

iPhone 11 Pil Yüzdesi Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Eski Telefon

Eski telefonlarda hem batarya hem de flash bellek yavaşlar. Zayıflayan batarya artık eskisi gibi şarj tutmaz ve şarj olmaz. Telefonunuz 3 yaşından büyükse CepMarket gibi tecrübeli servislerde batarya değişimi yaptırabilirsiniz.

Telefon Tamir Videomuz

28 Eylül 2020 – Telefon Tamir Fiyatları

Model ve İşlemFiyat
iPhone XS MAX Ön Kamera Değişimi TL
iPhone 7 Kamera Değişimi450 TL
iPhone X Kamera Entegresi Değişimi1250 TL
iPhone X Ön Kamera Değişimi269 TL
iPhone 8 Kamera Entegresi Değişimi350 TL
iPhone 8 Ön Kamera Değişimi189 TL
iPhone 7 Plus Ön Kamera Değişimi139 TL

Bu gönderiyi paylaş

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün