Telefon Wi-Fi Çekmiyor

Telefon Wifi Çekmiyor

Telefon Wi-Fi Çekmiyor

Hayatın her alanında hem işte hem de günlük hayatta, internetin vazgeçilmez olduğu günümüzde Wi-Fi, işimizi en kolaylaştıran teknolojidir. Zaman zaman telefon Wi-Fi bağlanmıyor, telefon Wi-Fi az çekiyor ya da telefon Wi-Fi bağlanıyor ama internete girmiyor gibi sorunlarla karşılaşabiliyoruz.

Wi-Fi bulunduğunuz ortamın her köşesinde aynı performansı vermeyebilir. Bunun için sinyal gücünü artırmanız gerekebilir. Yazımızda telefon Wi-Fi çekmiyor şikayeti için yapabileceğiniz çözüm önerilerini ele alıyoruz.

Telefonunuzda çekim gücünü artırmanın yolları

1-Öncelikli olarak telefon kılıfınızın Wi-Fi çekim gücünü etkilemediğinden emin olun. Telefon kılıflarının birçoğu özellikle de metal içeriyorlarsa Wi-Fi çekim gücünü azaltabiliyor. Telefon kılıfınızın Wi-Fi çekim gücünü azaltıp azaltmadığından emin olmak için Ookla uygulamasıyla hem telefon kılıfı takılıyken hem telefon kılıfı olmadan hız testi yapın. Hız testini mutlaka aynı yerde yapın. İki test arasında fark varsa telefon kılıfınızı değiştirmenizde fayda var.

Şarj Soketi Oksitlenmesi Nasıl Anlaşılır?

2Modeminizi iyi konumlandırın. İkinci olarak Wi-Fi çekim gücünüzü artıracak önemli bir detay da bulunduğunuz ortamdaki modemin yerini optimize etmektir. Şayet modeminiz rahat hareket ettirebileceğiniz bir konumda ise bulunduğunuz ortamda nerede en iyi sinyal verebileceğini gösteren Wi-Fi FDTD uygulamasından faydalanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Cep Telefonunda Şebeke Az Çekiyor Sorunu

3-Wi-Fi gücünü artıracak diğer bir yöntem ise frekansını 5 GHz ayarlamaktır. Birçok Android cihazı, eski 2,4 GHz bandı ile birlikte 5 GHz frekans bandını da destekliyor. Bu, 5 GHz gibi yüksek frekanslarda spektrum için daha boş alan sağlandığı anlamına gelir. 5 GHz frekansta 23 adet 20 MHz’lik kanal bulunur. Bu da 2,4 GHz’in sunduğu 14 kanaldan daha fazladır. Kanallara fazla yüklenme yaşanmadığı için bu yöntemle Wi-Fi çekim gücünüzü artırabilirsiniz.

Android 6.0 ve daha öncesi telefonlar için modeminiz 5 GHz bandında çalışıyorsa, telefonunuzda Ayarlar>Wi-Fi>Gelişmiş>Wi-Fi Frekans bandı dizinine gidin ve Otomatik’e dokunun. Bu şekilde telefonunuz mümkün olduğu zaman 5 GHz bandında çalışabilecektir.

Android 7.0 ve daha sonrası telefonlar içinse Android’in yeni sürümleri ayarlar üzerinden Wi-Fi bant ayarını değiştirme izni için Wi-Fi Analyzer uygulamasını kullanarak Wi-Fi bant ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

iPhone Kamera Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

4-Son olarak da telefonunuzun zayıf sinyallere bağlanmasını engelleyebilirsiniz. Android’in ayarlar menüsünde telefonunuzun zayıf sinyalli Wi-Fi ağlarına bağlanmasını engelleyen bir seçenek bulunuyor. Bu seçenek telefonunuzun sadece güçlü sinyal sağlayan ağlara bağlanmasını sağlıyor. Böylece zamandan ve bataryadan da tasarruf edebiliyorsunuz. Bu işlem için telefonunuzda Ayarlar>Wi-Fi dizinine girin ve Gelişmiş’i seçin. Burada zayıf sinyalli bağlantılardan kaçın seçeneğini işaretleyin. Bu işlem Android 6.0 ve daha öncesi telefonlar için geçerli bir yöntemdi.

Android’in yeni telefonlarında ise bu özellik ayarlanmış olarak bulunuyor. Diğer bir deyişle zayıf sinyalli ağlara otomatik olarak bağlanmıyorsunuz, ancak manuel olarak diğer ağlara bağlanabiliyorsunuz.

Samsung S8 Wifi Çekmiyor Arızası, Samsung Galaxy S8 Wi-Fi Sorunu ve Çözümü

iPhone Wi-Fi Entegresi Değişimi Fiyatları

iPhone 5S 300 TL
iPhone 6 Plus 200 TL
iPhone 6 150 TL
iPhone 6S Plus 500 TL
iPhone 6S 500 TL
iPhone 7 Plus 600 TL
iPhone 7 600 TL
iPhone 8 Plus 800 TL
iPhone 8 650 TL
iPhone SE 300 TL

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu linke tıklamayın lütfen. Yoksa siteden yasaklanacaksınız!

Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!