Telefon Ekran Mürekkebi Tamiri Nasıl Yapılır?

Telefon Ekran Mürekkebi Tamiri

Telefon Ekran Mürekkebi Tamiri Nasıl Yapılır?

Günlük yaşamımızda sürekli elimizde olan ve yanımızdan ayırmadığımız telefonlarımızın başına bazen istenmeyen kazalar gelebiliyor. Büyük küçük oluşan bu kazalar sonucunda ise telefonlarımız darbe aldığı için içerisinde belirli sorunlar meydana gelebiliyor.

Bu sorunlar en ufak bir çizik de olabilmekle beraber ekran kartının yani beyninin yanması da olabilir ve aynı zamanda ekranına aldığı darbe sonucunda telefon ekran mürekkebinin dağılması da olabilir. Birçok sorun oluşabildiği bu durumlardan görüntü kalitesini bozması ve zaman zaman görüntünün tamamen engellenmesi ile bilinen sorun elbette ekran mürekkebinin dağılmasıdır. Bu sorun ile karşı karşıya kalan herkesin de sorduğu bir soru vardır elbette: Telefon Ekran Mürekkebi Tamiri Nasıl Yapılır?

Bozulmuş Ekranda Mürekkep Tamiri Nasıl Yapılır?

Sorusuna geçmeden önce mürekkep dağılma olayının ne sonucunda meydana geldiğini bilmek önemlidir. Şu sebeplerden dolayı telefonlarda mürekkep akması sorunu yaşanabilir:

  • Genel olarak mürekkep dağılması telefonların yüksek bir noktadan düşmesi
  • Telefonun direkt olarak aldığı sert bir darbeden kaynaklı olarak yaşanmaktadır.
  Kavacık Telefon Tamiri

Bu sebepten ötürü görüntü bozulur ve ekran genel olarak mor-mavi arası bir renge bürünür. Ekranda Mürekkebi Dağılması Tamiri Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını verecek olursak; Telefon ekranının değişmesi ve orijinal yeni bir ekran takılması ile mürekkep akması sorunu ortadan kalkacaktır. Bu sebeple mürekkep akması- dağılması sorunundan kurtulmak istiyorsanız telefonunuzun ekranını değiştirmeniz gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Samsung Hoparlör Değişimi Fiyatları

Ekranda Mürekkebi Dağılması Garantiye Girer mi?

Fakat şunu bilmelisiniz ki telefon ekran mürekkebi kişiye bağlı bir sorun olarak görüldüğünden telefon garantisi kapsamına girmemektedir. Bu sebeple alanında uzman profesyonel kişilerden yardım almanız gereklidir. Cep Market sizlere sunmuş olduğu donanım ve profesyonellik çerçevesi içerisinde gereken ekran değiştirme hizmetini sizlere sağlamaktadır. Telefonumuz gibi kişisel verilerimizi içerisinde barındıran bir cihaz için güvendiğiniz bir noktadan yardım almanız oldukça önemlidir. Cep Market ile kişisel verilerinizin emin ellerde olduğuna emin olabilirsiniz.

Telefonunuzda mürekkep akması sorununu ortadan kaldırmak adına değiştireceğiniz yeni ekranda şu hususlara dikkat etmeniz oldukça önemlidir:

  • İlk olarak mutlaka yeni takılan ekranın orijinal olduğuna emin olmalısınız. Üzerinde barkot bulunan ve garantili ürünler orijinaldirler. Bu noktaları kontrol etmeyi unutmayın.
  • Telefon ekranında mürekkeplenme sorununun onarımını gerçekleştiren kişinin güvenilir olması oldukça önemlidir. Zira orijinal kullandığını söyleyip yan sanayi ürünü kullanan kişiler oldukça fazladırlar. Bu duruma dikkat etmelisiniz.
  Samsung S8 Plus Ekran Değişimi Fiyatı

En Güvenilir Ekran Tamircisi

Mürekkep Akması Onarım Fiyatları

iPhone 4S149 TL
iPhone 5150 TL
iPhone 5c150 TL
iPhone 5s150 TL
iPhone 6200 TL
iPhone 6 Plus229 TL
iPhone 6s200 TL
iPhone 6s Plus229 TL
iPhone 7250 TL
iPhone 7 Plus279 TL
iPhone 8240 TL
iPhone 8 Plus299 TL
iPhone 8 Plus Kırmızı TL
iPhone SE 21400 TL
iPhone SE150 TL
iPhone X1450 TL
iPhone X OLED799 TL
iPhone XR1599 TL
iPhone XS1099 TL
iPhone XS Max1699 TL
iPhone 11999 TL
iPhone 11 Pro2500 TL
iPhone 11 Pro Max2700 TL
iPhone 11 Pro Max Red Product i TL
iPhone 11 Pro Red Product TL
iPhone 11 Red Product TL
iPhone 123300 TL
iPhone 12 Mini3400 TL
iPhone 12 Pro3500 TL
iPhone 12 Pro Max3750 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir