Telefon Ekran Çatlaması Nasıl Giderilir? – Bilinmesi gerekenler neler?

Hemen AraYol Tarifi AlWhatsApp’tan Yaz

Kargo Cepmarket

Telefon Ekran Çatlaması Nasıl Giderilir?

Telefonun ekran çatlaması nasıl giderilir merak edilen sorular arasında yer alıyor. Ekran çatlaması çoğu zaman geri dönüşü olmayan bir hasar tipidir.

Telefon Ekran Çatlaması Nasıl Giderilir?

Cam Değişimi Şart

Ekran çiziklerini kabartma tozu ve su karışımıyla gidermek mümkün olsa da ekran çatlaması ancak ekran değişimi ile ortadan kaldırılabilir. Daha doğru ifade etmek gerekirse cam değişimi gerekli olur.

Ekranın çatlaması sanıldığı gibi LCD ekranın kırılması değil bu katmanı koruyan ön camın hasar almasıdır. Dolayısıyla cam değişimi yaptırıldığında telefon tekrar ilk günkü görünümüne dönebilir. Samsung ve iPhone gibi telefonlarda yalnız cam değişimi yapılmaktadır.

Yalnız cam değişimi orijinal LCD’nin cihazda kalmasını sağlar. Böylece cihazınız ışık ve renk performasından hiçbir şey kaybetmemiş olur. Bazı servisler sadece cam değişimi yapabilecek gerekli ekipman bulunmadığından doğrudan ekranı değiştirerek camı yenileme yoluna giderler.

Cep Telefonu Ekranlarının Ömrü

Buna dikkat edilmesi önemlidir. CepMarket ise sadece cam değişimi yapan tecrübeli servislerin başında gelmektedir. Telefon ekran çatlaması 40 dakika – 1 saat gibi bir sürede giderilmektedir. Kullanıcılar dilerse cihazlarını ücretsiz kargo ile CepMarket‘e gönderebilir ve aynı gün tekrar kargolandığını görebilirler.

1 Nisan 2020 – Telefon Cam Değişimi Fiyatları

ModelİşlemFiyat
iPhone XS Max
Cam Değişimi 1200 TL
iPhone XSCam Değişimi 700 TL
iPhone XRCam Değişimi 699 TL
Samsung Note 8Cam Değişimi 600 TL
Samsung S8 PlusCam Değişimi 500 TL
Samsung S8Cam Değişimi 500 TL
Samsung S7 EdgeCam Değişimi 500 TL