Telefon Ekran Çatlağı Nasıl Giderilir

Blog sayfasına dönün
Kadıköy İstanbul Dokunmatik Camı Değişim Servisi

 

Telefon Ekran Çatlaması Nasıl Giderilir?

Telefonun ekran çatlaması nasıl giderilir merak edilen sorular arasında yer alıyor. Ekran çatlaması çoğu zaman geri dönüşü olmayan bir hasar tipidir.

Cam Değişimi Gerekebilir

Ekran çiziklerini kabartma tozu ve su karışımıyla gidermek mümkün olsa da ekran çatlaması ancak ekran değişimi ile ortadan kaldırılabilir. Daha doğru ifade etmek gerekirse cam değişimi gerekli olur. Ekranın çatlaması sanıldığı gibi LCD ekranın kırılması değil bu katmanı koruyan ön camın hasar almasıdır. Dolayısıyla cam değişimi yaptırıldığında telefon tekrar ilk günkü görünümüne dönebilir. Samsung ve iPhone gibi telefonlarda yalnız cam değişimi yapılmaktadır.

 • Yalnız cam değişimi orijinal LCD’nin cihazda kalmasını sağlar. Böylece cihazınız ışık ve renk performasından hiçbir şey kaybetmemiş olur.
 • Bazı servisler sadece cam değişimi yapmalarını sağlayacak gerekli ekipmana sahip olmadıklarından camı doğrudan ekranı değiştirerek yenileme yoluna giderler. Buna dikkat edilmesi önemlidir.
 • CepMarket ise sadece cam değişimi yapan tecrübeli servislerin başında gelmektedir.
 • Telefon ekran çatlaması 40 dakika – 1 saat gibi bir sürede giderilmektedir.
 • Kullanıcılar dilerse cihazlarını ücretsiz kargo ile CepMarket‘e gönderebilir ve aynı gün tekrar kargolandığını görebilirler.
Samsung Galaxy Ekranda Renk Sorunu

A Kalite Parçalar

CepMarket servisimizde yalnızca A kalite parçalar kullanıyoruz. Bu parçalar ile cihazınıza gelebilecek herhangi bir beklenmedik arıza ihtimalini ortadan kaldırıyoruz. Bu ihtimaller düşük kalite ekranlarda daha yüksektir. Bu nedenle Kadıköy servisi CepMarket’te asla yan sanayii ekranlarla değişim yapmıyoruz. Tüm parçalar orijinal veya orijinalin muadili A kalite ürünlerdir.

Performans Değişmez

Telefon ekran çatlamasını gidermek için yaptığınız ekran değişimi veya cam değişiminde cihazının performasında hiçbir değişiklik olmaz. Telefonunuz yeniden ilk günkü gibi performans göstermeye devam eder. Üstüne üstlük bilgileri de kaybolmaz ve görüntü kalitesi ya da dayanıklılık etkilenmez.

5 Ağustos 2020 – Telefon Cam Değişimi Fiyatları

ModelİşlemFiyat
iPhone XS Max
Cam Değişimi1200 TL
iPhone XSCam Değişimi700 TL
iPhone XRCam Değişimi TL
Samsung Note 8Cam Değişimi600 TL
Samsung S8 PlusCam Değişimi500 TL
Samsung S8Cam Değişimi500 TL
Samsung S7 EdgeCam Değişimi500 TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (2)

 • Müşteri cevap

  Kırık yada çatlat olmasının önemi var mıdır ekran çatlaması nasıl giderilir sonuç olarak değişim olduğunda 2 tür arızada giderilmiş olmuyor mu. Birde değişmeden telefon cam çatlak giderici bir şeyler var mı yapıştırıcı gibi ?

  19 Ağustos 2019 , 17:03
  • Cep Market cevap

   Merhaba; Ekranlardaki kırık ve çatlaklar onarım sonrasında tamamen giderilmektedir, değişim sonrasında cihazınız ilk gün performansına geri dönecektir. Minimal düzeydeki çatlaklar için nano koruma tavsiye etmekteyiz.

   Nano Koruyucu

   20 Ağustos 2019 , 01:45

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün